Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 10 вер 2018 15:00

Розвінчувач міфів: В.о.міністра розповіла, чи можуть гаджети зіпсувати зір

Розвінчувач міфів: В.о.міністра розповіла, чи можуть гаджети зіпсувати зірКомп'ютери, смартфони і телевізори не можуть зіпсувати зір. Вчені не знайшли зв'язку між короткозорістю і часом, проведеним за моніторами гаджетів.

Такі дані наводить виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, розвінчуючи чергову добірку популярних міфів. На цей раз - про хвороби органів зору.

За словами керівника МОЗ, існує поняття "комп'ютерний зоровий синдром", який об'єднує хворобливі стани очей. «Не виключено, що ми можемо відчувати певні симптоми, наприклад, напруга, сухість очей або подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока», - пояснила Супрун.

«Наукового підтвердження не знайшла інформація про те, що шкідливо дивитися на монітори в темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або лежачи також не може привести до хвороб очей», - додала в.о. міністра.

У переддень нового навчального року Супрун заспокоїла батьків, які побоюються сидіння дитини на задній парті і приписують цим фактом проблеми із зором. «Дивитися на віддалені предмети - нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажано дітям, які мають проблеми із зором, які не підлягають корекції», - радить Супрун.

В.о. міністра наполягає: при хворобах ока не допомагають вітамінні добавки. «Лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те ж стосується і чорниці. Не лікуєтеся самостійно за допомогою вправ (вони не допомагають при порушеннях рефракції) або закапувань незрозумілими краплями. Лікар допоможе вибрати найбільш дієвий метод лікування особисто для вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування або лазерну корекцію зору», - підсумувала керівник МОЗ.
Наверх