Увага, небезпека! В Україні активізувалися кліщі-кровопивці

Теги:
Увага, небезпека! В Україні активізувалися кліщі-кровопивціЯк розповів науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України Павло Дяченко, кровопивці вже полюють щосили на своїх жертв.

"Такі температури (від 5 до 20 градусів тепла) найбільш сприятливі для кліщів. Тому вони особливо активні в цей час", - зазначив Дяченко.

За його словами, головна небезпека укусу кліща у ризику зараження хворобою Лайма. При цьому хворі часто звертаються за допомогою, коли захворювання перейшло в хронічну форму і вилікувати його вже не можна. Тому Дяченко наполягає: якщо вас вкусив кліщ, не варто чекати симптомів хвороби. Заздалегідь здайте аналіз крові на бореліоз і пройдіть курс лікування в разі позитивного результату.

Експерт рекомендує регулярно користуватися репелентами. Найбільш ефективні з усього асортименту - спреї або краплі з діетілтолуамідом, альфаметріном або перметріном (порядку 24-30% в складі).

При цьому забудьте про популярний міф про те, що кліщі чекають тільки на деревах. Найчастіше їх можна зустріти у високій траві або в кущах. Більш того, зазвичай вони живуть у стоптаних стежок, тому використовуйте засіб навіть під час прогулянки в парку чи вздовж алеї, а не тільки збираючись до лісу на пікнік.

До речі, кліща можна "зловити" навіть вдома - якщо у вас є домашні тварини. Улюбленець може принести кровопивцю додому на шерсті, а далі кліщ вже самостійно добереться до вас.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
30-04-2018, 12:00. Переглядів: (409). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини