Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 18 травня 2016 19:27

Травневі зливи обіцяють гарний врожай — В.Постригань.

Травневі зливи обіцяють гарний врожай — В.Постригань.Травневі дощі є передвісниками доброго врожаю зернових, але можуть і знизити якість зерна. Про це кореспонденту УНН-Центр повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Раннє відновлення вегетації і достатня кількість тепла весною зумовили прискорений розвиток озимини, тому на півтора-два тижні раніше настала фаза колосіння, яка триває й зараз.

Фаза вихід в трубку-колосіння є критичною у житті зернових культур – у рослин продовжується формування репродуктивних органів, відбувається найбільший приріст вегетативної маси і сухої речовини, у зв'язку з чим рослини потребують найбільшої кількості води.

Разом з тим, за спостереженнями наших агрометеорологів, на окремих полях області посіви озимої пшениці загущені. Надмірна ґрунтова волога представлятиме небезпеку для загущених та високорослих хлібів, для яких існуватиме загроза полягання. Також при вологозапасах понад 150 мм посилюється розвиток хвороб.

Назвати конкретні цифри врожайності поки що не можна, оскільки врожай сформовано приблизно на 60%, а прогноз урожайності озимих хлібів буде розрахований агрометеорологами в кінці травня.

Не виключено, що на окремих полях сильні дощі у супроводі граду та шквалів могли завдати шкоди сільгоспкультурам. Однак, в межах області таких площ небагато.

Надмірно дощовий травень спостерігався і у недалекому 2014 році, тоді по всій області випало 3-4 місячних норми дощу або вдвічі більше, ніж цьогоріч, а врожай ранніх хлібів наближався до рекордних показників і був одним з найвищих в Україні.

Травневі дощі при відсутності спеки, є запорукою доброго врожаю зернових колосових культур, добрим стартом для наростання вегетативної маси трав та розвитку пізніх культур. Одночасно, помірно тепла волога погода є надзвичайно сприятливою і для розвитку бур’янів та грибкових хвороб на рослинах. Тож необхідно подбати про захист врожаю.
Наверх