Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 21 травня 2016 21:42

Сьогодні - День Європи в Україні.

Сьогодні - День Європи в Україні.День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня.

Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.

Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об’єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного.

Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Україна – єдинна держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

Одним з головних місць, де має відбуватися святкування у 2016 році, можна назвати двометровий геодезичний знак, який символізує географічний центр Європи.

Саме тут у 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено цей геодезичний знак.

Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563″ північної широти і 24 ° 1130″ східної довготи.

У 2016 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.

Як свідчить досвід попередніх років проведення тематичних заходів у навчальних закладах Черкащини, найбільш популярними були:

Обласний конкурс логотипів євроклубів.
Інформаційні години присвячена Дню Європи («Наш дім – Європа», «Ми разом єдині», «Святкуємо день Європи», «Становлення та розвиток Європейського Союзу», «Економічний механізм діяльності ЄС», «Країни Європи», «Подорож країнами світу», «Відносини України з Європою»).
Тематичні лекції, бесіди («Етапи виникнення Євросоюзу», «Подорож країнами Європи», «Україна – європейська держава»).
години спілкування, дебати, дискусії, вікторини, круглі столи, творчі конкурси, усні журнали, ігри-подорожі, вокальні та кулінарні конкурси, Євроквести тощо.
Конкурси малюнків, плакатів, світлин тематичних напрямів: «Ми у Європі», «Крок до Європи»
Тематичні виставки, стенди в бібліотеках закладів освіти, присвяченні Дню Європи
Заочні подорожі країнами Європи, тематичні презентації, спільні засідання із членами шкільних євроклубів,
Свята, фестивалі, пізнавально-розважальні та інформайно-пізнавальні заходи, спрямовані на розкриття культурної та історичної спадщини України, які мають значення в загальноєвропейському контексті.


День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Традиційно, урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходила в м. Київ на вул. Хрещатик, де облаштовувалося так зване «Європейське містечко», яке складалося з павільйонів, що представляють Україну, кожну державу-члена ЄС і міжнародні організації. Проводилися концерти, публічні дебати з представниками української влади та послами держав-членів ЄС, вікторини з європейської тематики, облаштовувалися «куточки національних страв» держав-членів ЄС тощо. Широкомасштабні святкові заходи проходили в регіонах України.

У 2014 р. День Європи на загальнодержавному рівні відзначатиметься 17 травня. Офіційну церемонію відкриття Дня Європи цього року у м. Київ планується провести на Михайлівській площі.

Заходи з відзначення Дня Європи на регіональному рівні триватимуть з травня по червень 2014 року. У регіонах України планується провести конференції і круглі столи з євроінтеграційної тематики, виставки, культурно-розважальні програми, спеціалізовані заходи у навчальних закладах, тематичні екскурсії, спортивні змагання.

Мета відзначення Дня Європи в Україні

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:

формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС;
поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.


За інформацією сайту Черкаської РДА
Наверх