Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 15 травня 2016 10:38

Цей день в історії. Міккі Маус, День пам'яті жертв політичних репресій, Міжнародний день сім'ї, закони Кеплера, день народження Саксаганського і Булгакова. 15 травня.

Цей день в історії. Міккі Маус, День пам'яті жертв політичних репресій, Міжнародний день сім'ї, закони Кеплера, день народження Саксаганського і Булгакова. 15 травня.Коротко про головне. 15 травня.

День пам'яті жертв політичних репресій. Щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
Указом президента України Леоніда Кучми №1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Цей день в історії. Міккі Маус, День пам'яті жертв політичних репресій, Міжнародний день сім'ї, закони Кеплера, день народження Саксаганського і Булгакова. 15 травня.Указом Кучми №797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій». Указом Президента України Віктора Ющенка №431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам'яті жертв голодоморів залишився щочетвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Міжнародний день сім'ї. У 1989 році Асамблея ООН проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім'ї. Мета — поглиблення розуміння питань родини, об'єднання можливостей різних країн для вирішення всіх найсерйозніших питань, пов'язаних із сім'єю. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.
Цей день в історії. Міккі Маус, День пам'яті жертв політичних репресій, Міжнародний день сім'ї, закони Кеплера, день народження Саксаганського і Булгакова. 15 травня.Отже, 20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї, який відзначається щороку 15 травня. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім'ї — єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.
Сім'я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім'ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
У всі часи за відношенням держави, а також за становищем родини в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім'ї і держави — необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

392 — Вождь франків Арбоґаст схилив до самогубства чи наказав замордувати цезаря Валентиніана II і зробив маріонетковим цезарем Євгенія.
1115 — На Русі засноване перше православне свято — День пам'яті князів-страстотерпців Бориса і Гліба.
1157 — На бенкеті у київського боярина Петріли отруєний князь Суздальський і Київський Юрій Довгорукий.
1536 — Анна Болейн і її брат лорд Рочфорд звинувачені чоловіком Анни, королем Генріхом VIII, в любовному зв'язку. Через два дні страчують лорда, через чотири — Анну.
1618 — Німецький астроном Йоганн Кеплер сформулював три закони руху планет.
1730 — Король Георг II затверджує як перше в історії Великобританії прем'єр-міністра Роберта Волпола, лідера партії вігів, який до цього 9 років посідав посаду лорда-канцлера.
1811 — Проголошення незалежності Парагваю від Іспанії.
1875 — Землетрус в Колумбії, триває всього 45 сек, забирає 16 тисяч життів. Одночасно із землетрусом відбувається виверження вулкана, розташованого поряд з містом Кукута.
1905 — Засновано місто Лас-Вегас в штаті Невада, США.
1905 — Повний розгром російського флоту в Цусімській битві.
1928 — На екранах уперше з'явився мультиплікаційний персонаж Міккі Маус.
1943 — Офіційно розпущений Комінтерн (Третій Інтернаціонал).
1948 — На наступний день після проголошення держави Ізраїль почалась перша арабсько-ізраїльська війна.
1955 — У Відні представники СРСР, США, Великої Британії та Франції уклали Державний договір про відновлення незалежної і демократичної Австрії.
1957 — Великобританія провела випробування своєї першої водневої бомби і стала третьою термоядерною державою світу.
1988 — Початок виводу радянських військ з Афганістану.

Народилися

1845 — Ілля Ілліч Мечников, російський фізіолог і патолог, Нобелівський лауреат.
1856 — Френк Баум, американський письменник, автор книги «Чарівник країни Оз».
1859 — П'єр Кюрі — французький фізик.
1859 — Панас Карпович Саксаганський, український актор і режисер.
1873 — Павло Скоропадський, гетьман Української Держави у 1918 році.
1891 — Михайло Опанасович Булгаков, письменник і драматург.
Наверх