З 1 січня 2018 роки українці зобов'язані сортувати побутове сміття за видами

Теги:
З 1 січня 2018 роки українці зобов'язані сортувати побутове сміття за видамиЗ 1 січня 2018 роки українці зобов'язані сортувати побутове сміття за видами відповідно до норми закону «Про відходи».

Як говориться в законі, великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових повинні збиратися окремо від інших видів. За невідсортоване сміття українцям доведеться заплатити від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб - від 850 до 1700 грн.

Небезпечні відходи повинні відділятися на етапі збирання чи сортування і передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Перевезення побутових відходів повинні здійснюватися спеціально обладнаними транспортними засобами. Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах визначатиме виконавця послуг з перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту. Захоронення побутових відходів законом дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах / звалищах.

Під час обрання органами місцевого самоврядування або місцевими державними адміністраціями схеми санітарного очищення перевага надається пропозиціям, що передбачають більший ступінь переробки або утилізації побутових відходів.

Термічна обробка (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об'єктах. Спалювання побутових відходів дозволяється тільки для енергетичних цілей - для отримання теплової та / або електричної енергії.

Забороняється проектування, будівництво і експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Міністр екології та природних ресурсів Семерак вважає, що відповідальність за деякі порушення потрібно перекваліфікувати в кримінальну відповідальність. «Будемо просити парламент суттєво переглянути ті норми, які передбачені в адміністративному кодексі», - зазначив він.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
4-01-2018, 00:04. Переглядів: (310). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини