Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Головне / Політика / Суспільство 19 кві 2016 15:45

Тамара Дужа: «Життя людині дане один раз і потрібно його прожити з гідністю.»

Тамара Дужа: «Життя людині дане один раз і потрібно його прожити з гідністю.»Так склалося історично, що секретар сільської ради для людей – це людина, яка завжди знаходиться в своєму робочому кабінеті, знає відповіді на всі питання і, якщо не може вирішити якусь проблему, підкаже як це зробити.

Готуючи цей матеріал, ми поцікавились, хто ж такий секретар сільської ради відповідно чинного законодавства України. Закон України «Про місцеве самоврядування» визначає наступне:
«Секретар сільської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради зазвичай за пропозицією голови. Секретар сільської, селищної, міської ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою.
Секретар сільської ради:
• в окремих випадках здійснює повноваження голови сільради;
• скликає сесії ради в окремих випадках; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;
• веде засідання ради та підписує її рішення в окремих випадках;
• організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради;
• забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням;
• за дорученням сільського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради;
• сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;
• організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
• забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
• вирішує за дорученням сільського голови або ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.
Секретар сільської ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету відповідної ради.»

Домовляючись про зустріч із Секретарем Мошнівської сільської ради, ми не ставили за мету почути суху статистику того, що зроблено (подібний звіт обов’язково відбудеться дещо пізніше). Ми прагнули розкрити думки і очікування людини, яка зголосилася кардинально змінити власне життя, ставши, фактично, другою посадовою особою села.

Отже, знайомтесь, - Секретар Мошнівської сільської ради ДУЖА Тамара Василівна.

- Тамаро Василівно, що спонукало Вас кардинально змінити своє життя? Хто був ініціатором висунення Вашої кандидатури на посаду секретаря сільської ради?

Гортаючи сторінки життя, мабуть, потрібно, щоб у ньому час від часу відбувалися зміни. Так і в моєму житті відбулася зміна. Богдан Вікторович Шкарбута після перемоги на виборах сільського Голови запропонував мені стати його помічником – секретарем, а депутати на сесії підтримали його пропозицію.

- Зараз Ви, фактично, другий посадовець в селі після Голови, публічна особа. Чи змінилося Ваше життя? Як рідні сприйняли такі зміни?

Кардинальних змін в моєму житті не відбулося. Мої рідні та близькі з розумінням сприйняли мій вибір. Тож, шкодувати про те, що відбулося, немає сенсу.

- Чи можете порівняти роботу Секретаря сільської ради із своєю попередньою діяльність?

Порівнювати я не маю бажання, а оцінку дадуть люди. Хочу сказати: потрібно цінувати те, що маємо на сьогодні. Тому, що життя людині дане один раз і потрібно його прожити з гідністю.

- Так склалося, що люди сприймають владу скептично, часто звинувачуючи її у всіх негараздах.

Кожний сприймає це по різному. Я просто люблю своє село, в якому народилась і виросла, і маю великі сподівання, що на своїй посаді принесу немалу користь і селу, і своїм односельчанам. Я дуже сильно цього прагну.

- Чи вистачає Вам часу на виконання депутатських повноважень на окрузі, мешканці якого делегували Вас в сільську раду?

Я проживаю на своєму окрузі і вже третє скликання є депутатом саме від нього. Тому особисто знаю кожного свого виборця, перебуваю в постійному спілкуванні з ними. Тож проблем із виконанням своїх депутатських повноважень не маю. Мої двері завжди відкриті для людей.

- На сам кінець, чи сподіваєтесь Ви на зміни у відношенні людей до влади? І що би Ви побажали мешканцям села?

На що я сподіваюсь? Головне - це на підтримку , повагу і взаєморозуміння. А односельцям хочу побажати щастя , здоров’я та мирного і світлого неба над головою.

- Дякую за інтерв’ю. Бажаю успіхів. І сподіваюсь, що незабаром ми спілкуватимемось з Вами про конкретні здобутки і досягнення на посаді.

Дякую. Я завжди відкрита до спілкування.



Підготував О.Устименко
Наверх