ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ: ВПЛИВ СТРАХОВОГО СТАЖУ ТА ВЕЛИЧИНИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) НА РОЗМІР ПЕНСІЇ

Теги:
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ: ВПЛИВ СТРАХОВОГО СТАЖУ ТА ВЕЛИЧИНИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) НА РОЗМІР ПЕНСІЇЗвертаємо увагу фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до 1 групи платників єдиного податку. Задумайтесь над своїм страховим стажем!

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі Закон — 1058) право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Згідно ст.24 Закону 1058 страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до пункту 5 частини 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі — Закон № 2464) мінімальний страховий внесок — сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

З 1 січня 2017 року фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір. Тобто, за рік такої роботи вам зарахують лише 6 місяців страхового стажу.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
26-06-2017, 10:22. Переглядів: (238). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини