Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 23 лют 2016 12:30

Черкасирибоохорона ліквідовується.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №894 «Питання функціонування територіальних органів  Державного агентства рибного господарства», наказом Державного агентства рибного господарства України від  30.11.2015 №369 «Про ліквідацію територіальних органів Держрибагентства України» визначено ліквідувати, як  юридичну особу публічного права Черкасирибоохорону.

    Відповідно до статті 104 Цивільного кодексу України юридична  особа  припиняється  в результаті передання всього свого  майна,  прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття,  приєднання, поділу, перетворення) або в  результаті ліквідації .

  Згідно роз’яснень Міністерства юстиції України від 25.01.2011 ліквідація – це така форма припинення юридичної  особи,  при якій припиняються всі її права та обов’язки.

  Наказом Державного агентства рибного господарства України від 30.11.2015 №369 «Про ліквідацію територіальних органів  Держрибагентства України» утворено комісію з ліквідації Черкасирибоохорони та затверджено голову цієї комісії, а саме –  першого заступника начальника Черкасирибоохорони.

  Частиною 4 статті 105 ЦК України передбачено, що до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації,  ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами  юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Отже, з 30.11.2015 повноваження щодо управління справами Черкасирибоохорони перейшли до комісії з ліквідації Черкасирибоохорони.

 Відповідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців з 09.12.2015 Черкасирибоохорона перебуває в стані припинення.

 Зауважимо, що у разі ліквідації вся чисельність працівників скорочується та весь штат працівників ліквідується. Звільнення працівників у такому разі здійснюється згідно п.1 ст.40 КЗпП України.

 При цьому слід зазначити, що розірвання власником або уповноваженим ним органом трудового договору з працівником відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП України передбачає дотримання певних гарантій для працівника. Так, за загальним правилом встановленим частиною першою статті 49-2 КЗпП України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.

Водночас, згідно роз’яснень Міністерства юстиції України від 25.01.2011 «Гарантії працівників у разі ліквідації або реорганізації підприємства, установи, організації» якщо сам працівник виявить бажання звільнитись раніше, ніж закінчиться зазначений строк попередження про звільнення, власник повинен провести звільнення у строк, про який просить працівник. При цьому працівник може подати заяву з відповідним проханням власнику або уповноваженому ним органу скоротити строк попередження про звільнення та зазначити дату, з якої  він бажає бути звільненим. У трудовій книжці робиться запис про звільнення за пунктом 1 статті 40 Кодексу.

 Окрім того, відповідно ст.44 КЗпП України при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у 1 ст.40 КЗпП України, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Варто зазначити, що листом від 27.01.2016 №2-8-16/422-16 Держрибагентством України встановлено проводити дії щодо звільнення працівників органів рибоохорони за умов дотримання трудових прав працівників, заповнення не менше ніж 30 відсотків вакансій новоутворених територіальних органів як структурних підрозділів апарату Держрибагентства і за погодженням з Держрибагентством.

 


За інформацією прес-служби Черкасирибоохорони

Наверх