Децентралізація і реформа освіти на селі.

Теги:
    Процес децентралізації в Україні тісно пов'язаний із реформуванням різних галузей, зокрема освітньої. Про модель створення опорних шкіл у регіонах, реалізація якої запланована в рамках децентралізації розповів заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

   "В Україні сьогодні відбувається процес децентралізації. Ми вже давно говорили про освітні округи. Те, що раніше було освітнім округом, зараз є об’єднаною територіальною громадою. Ці громади є різної величини. Йдеться передусім про сільську місцевість. Ми вибираємо певну школу, даємо їй певні критерії, а школи, що є навколо неї, стають її філіями. Призначається один директор. Для цього у нас існують інвестиційні програми, які допоможуть створити хорошу матеріальну базу. В бюджеті цього року закладено 200 мільйонів гривень для інвестування пілотних опорних шкіл", – повідомив Хобзей. 

Він нагадав, що початкова школа має бути наближена до місця проживання дітей, а учні інших класів зможуть їздити до місця навчання автобусами. 

"Учні 5-х класів і вище зможуть їздити у школи шкільними автобусами. Ми хочемо давати грант тим школам, які подадуть кращий проект розбудови шкільної системи у своєму районі. Сума складатиме від 3 до 5 мільйонів гривень на одну школу. Ці кошти мають бути витрачені на шкільні автобуси, лабораторії, енергозберігаючі технології, навчання вчителів", – каже заступник Міністра. 

За його словами, таких навчальних закладів у області буде від 3 до 5, а рішення про місце впровадження опорних шкіл будуть приймати територіальні громади. 

– Це може бути невелике містечко. Але за нашими вимогами мінімальна кількість учнів у головній школі має складати не менше 360 осіб, – зазначив Павло Хобзей. 

"Завдання Міністерства освіти — виставляти певні рамки в цьому процесі. Конкурс щодо цього буде відбуватися на рівні області. Виграє конкурс той, хто подасть найкращий план. Але ініціатива має йти знизу", – зазначив заступник Міністра освіти. 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
10-02-2016, 10:00. Переглядів: (855). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини