Карантин в Україні: Що заборонено та що дозволено

Теги:
Карантин в Україні: Що заборонено та що дозволеноМіністерство охорони здоров’я України інформує про загальні положення щодо карантину в Україні.

Отож:

Заборонено

- Відвідування закладів освіти (школи, вузи, коледжі, дитячі садки) її здобувачами (згідно з Постановою Кабміну, карантин в навчальних закладах країни встановлено з 12 березня до 3 квітня 2020).
- Проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб.

Дозволено

- Проведення заходів державної необхідності.
- Допускається проведення спортивних заходів, без глядачів.

РНБО ухвалила рішення про закриття з 17 березня 2020 року державного кордону України через загрозу поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Закриті пункти пропуску для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення. Для громадян України, які подорожують власним транспортом, пункти пропуску відкриті. Обмеження будуть діяти протягом наступних 2 тижнів.

17 березня Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19):

- медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації з коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати;
- будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності;
- дозвіл працювати вдома за рішенням роботодавця;
- спрощення процедури державних закупівель;
- скасування ввізного мита та ПДВ лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання;
- державний контроль цін на ліки та соціально значущі товари;
- відпустка за свій рахунок не буде врахована у загальний строк, який передбачається законодавством щодо таких відпусток на рік;
- продовження терміну подання електронних декларацій – до 1 червня 2020 року;
- відповідальність за порушення санітарних норм: штраф за порушення правил карантину та рішень органів місцевої влади – 17 – 34 тис.грн (для посадових осіб 34 – 170 тис.грн); порушення санітарно-гігієнічних вимог, що спричиняють поширення коронавірусу: штраф до 51 000 грн – арешт до 6 місяців – обмеження волі до 3 років – позбавлення волі до 3 років – позбавлення волі від 5 до 8 років – якщо унаслідок цих дій померли люди;
- надання права власникам змінювати режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти та інші комунікаційні засоби;
- заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни);
- заборона на притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України, у зв’язку із введенням карантинних заходів;
- віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин;
- продовження строків отримання та надання адміністративних та інших послуг;
- низка заходів, спрямована на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, недопущення припинення надання житлових субсидій, реєстрації безробітних тощо;
- заборона на проведення органами державного нагляду планових заходів із здійснення державного контролю у сфері господарської діяльності.

Посилення обмежень в регіонах

Дозволено:

- робота продуктових магазинів та аптек
- робота АЗС, банків і банкоматів

Серед обмежень:

- Пересування людей між іншими населеними пунктами України.
- Проведення культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів з масовою участю громадян.
- Робота ТРЦ, кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів.
- Робота підприємств громадського харчування: не працюватимуть заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари.
- Робота спортивних комплексів.

Всі ці заходи є тимчасовими та вживаються задля безпеки здоров’я громадян. Вони будуть скасовані, як тільки в Україні мине загроза поширення епідемії.

Рекомендації

- Закликаємо не бути легковажними та по можливосі максимально обмежитись у пересуванні, дотримуватись дистанційного режиму роботи.
- Закликаємо бути свідомими та для запобігання поширення нового коронавірусу утримуватись від відвідування громадських місць.
- За можливості, забезпечити умови для дистанційної роботи працівників, мінімізувати переміщення громадським транспортом.
- Керівникам установ та організацій забезпечити на місцях умови для дотримання санітарногігієнічних норм, дезінфікування.
- Під час всеукраїнського карантину особливо пильно стежити за власним здоров’ям та за появи перших симптомів респіраторних захворювань одразу звертатися до лікаря.
- Якщо ви повернулися із країни, де було виявлено COVID-19, забезпечте самоізоляцію на час інкубаційного періоду (протягом 14 днів).
- Звертаємось до всіх відповідних державних служб забезпечити дотримання усіх необхідних процедур та норм для проходження карантину.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
25-03-2020, 15:00. Переглядів: (133). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини