З 1 квітня українці отримають безоплатний гарантований пакет медпослуг

Теги:
З 1 квітня українці отримають безоплатний гарантований пакет медпослугПрограма медичних гарантій стартує в Україні з 1 квітня 2020 року. Наразі Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України спільно з регіонами працюють над своєчасним запуском реформи.

Про це сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області мали забезпечити автономізацію та комп’ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики. Це має бути зроблено до 1 квітня», — сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що якщо медичний заклад не відповідатиме вимогам, то НСЗУ не укладатиме договір з таким закладом — отже лікарня не отримає фінансування. В такому випадку гроші на утримання медзакладу буде виділяти місцева влада.

На сьогодні вже автономізовано 97% закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Що включає в себе Програма медичних гарантій? 

У 2020 році впроваджується гарантований пакет медичних послуг, він включає:

- первинну допомогу,
- екстрену,
- амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;
- стаціонарну;
- паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
- медичну реабілітацію;
- медична допомога у зв’язку з пологами;
- реімбурсація лікарських засобів («Доступні ліки»).

Всі послуги з гарантованого медичного пакета будуть повністю безоплатними для українців, вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
23-02-2020, 12:00. Переглядів: (112). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини