Як заробити на високу пенсію в Україні

Теги:
Як заробити на високу пенсію в УкраїніНаразі в Україні налічується більше 11 млн пенсіонерів, середній розмір виплат яким становить понад 3 тис. грн. Однак, переважна більшість громадян на заслуженому відпочинку досі отримує значно менші доходи.

Щоб вирахувати коефіцієнт пенсії, фахівці Пенсійного фонду порівнюють дані про зарплату майбутнього пенсіонера і середній розмір заробітної плати за кожен місяць. У формулі середню зарплату за три минулі роки множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на кількість відпрацьованих років і на 1%.

Згідно з даними ПФУ, наразі перший показник становить близько 6 тис. грн. Це означає, що за середньої заробітної плати і 35 роках стажу в цьому році пенсіонер може претендувати на виплату у розмірі 2,1 тис. грн. А за зарплати близько 17 тис. грн, розмір пенсії складе приблизно 4,2 тис. грн.

Якщо людина офіційно працює на “мінімалці”, то й претендуватиме на виплату у розмірі близько 1,5 тис. грн.

З іншого боку, на розмір виплат також може вплинути і держава. По-перше, за наявності необхідного розміру стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) пенсія після 65 років має складати не менше 40% мінімальної зарплати. За мінімалки у 4 173 грн, це – 1 669 грн.

Варто зазначити, що мінімальна пенсія в Україні становить 1 497 грн. А до 1,4 тис. грн отримують ті, хто пенсію не заробив. Наприклад, у них немає і 15 років стажу або до 2019-го року вони не заробили 26 років стажу. У такому разі їм замість пенсії виплачують матеріальну допомогу.

Українці можуть вплинути лише на два показники при підрахунку пенсій — стаж і розмір зарплати. Скажімо, щоб отримати максимальну пенсію, звичайному українцю необхідно платити внески із зарплати, яка в сім разів вища за середню. За останніми даними, це близько 58 тис. грн.

Вимоги щодо стажу в Україні підвищують щороку. В результаті ті, кому залишилося до пенсії більше 8 років, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років, повинні будуть мати 35 років стажу. Крім того, чим вищою є “біла” зарплата, тим краще. Якщо людина офіційно працевлаштована, але на мінімальну зарплату, то на гідну пенсію можна не розраховувати.

Роботодавець зобов’язаний оформити працівника за трудовим договором і легально виплачувати заробітну плату. А ті, хто працює неофіційно, не просто позбавляються можливості отримати пенсію, вони не можуть також претендувати на лікарняні, декретні, оплачувану відпустку і субсидію.

Якщо вийти на пенсію пізніше, розмір виплати можна збільшити. За кожний місяць відтермінування виплати її розмір збільшується на 0,5%. При цьому, якщо відтермінувати пенсію більш ніж на 5 років, надбавка за кожні 12 місяців складе 0,75%.

“Особі, яка набула право на пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з підвищенням її розміру”, — йдеться у законі про обов’язкове державне пенсійне страхування.

Наприклад, якщо людина заробила на пенсію у 3 тис. грн, але при цьому вирішила отримувати її не у 60, а у 61 рік, розмір виплати збільшиться на 180 грн. А якщо вийти на заслужений відпочинок на 6 років пізніше — пенсія збільшиться вже на 1 170 грн.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
28-07-2019, 15:00. Переглядів: (213). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини