МІСЯЧНЕ ЗАТЕМНЕННЯ.

Теги:
МІСЯЧНЕ ЗАТЕМНЕННЯ.У ніч проти суботи 11 лютого черкащани зможуть спостерігати місячне затемнення, якщо погода буде ясною.

Про його особливість УНН-Центр дізнався від директора інституту фізики, математики та комп’ютерно-інформаційних систем Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Юрія Ляшенка.

"Почнеться це явище пізно ввечері 10 лютого – десь о пів на дванадцяту, і триватиме до 2-3 години ночі 11 лютого. Особливість цього затемнення в тому, що воно буде частковим. Уявіть собі величезний конус між Землею та Місяцем. Сонце освітлює Землю, і тінь від Землі падатиме на Місяць. Це нагадує таку собі гігантську мішень для стрільби з лука. Але цього разу Місяць не зайде повністю в тінь, пройде по дотичній. Коли буває повне затемнення, Місяць стає багряно-червоним, темним і зловісним. Але це затемнення часткове, тому просто буде зменшено яскравість Місяця. Та й триватиме затемнення не так довго – дві-дві з половиною години, а повне триває чотири години", – розповів Юрій Ляшенко.

Таке затемнення не є рідкісним, буває двічі-тричі на рік. Науковець радить тим черкащанам, хто захоче поспостерігати за цим явищем, скористатися біноклем: телескопи занадто потужні пристрої для нього, вони показуватимуть тільки частину місячної поверхні, а бінокля цілком достатньо.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
10-02-2017, 13:31. Переглядів: (802). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини