Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Економіка 25 кві 2019 13:00

Як змінились ціни на «борщовий набір»

Як змінились ціни на «борщовий набір»В сезони, коли Україна збирає відносно невеликий врожай овочів, на початку квітня сховища більшості господарств уже спустошені, а ціни швидко зростають. В сезони із надвиробництвом, ціни на продукцію можуть не змінюватись протягом всього періоду зберігання, а на початку квітня, іноді, знижуються, коли фермери починають розпродавати наявні обсяги, із метою залучити гроші на проведення весняних робіт.

Сезон 2018/2019 років виявився унікальним: ціни на більшість видів «борщового набору» обнадійливо почали зростати в листопаді, досягли пікових показників в грудні, а вже в січні, тенденція стрімко змінилась на протилежну.

"Події на ринку «борщового набору» вчергове показали, наскільки цей бізнес може бути ризикованим, перед усім, для трейдерів, які все ще намагаються заробляти на сезонних перепадах цін. Абсолютна більшість українських фермерів і трейдерів взагалі не планують продажі на сезон, тому, в Україні періоди гострого дефіциту змінюються суттєвим збільшенням пропозиції, часто, за рахунок імпорту. В таких умовах, коливання цін - цілком логічне явище, наслідком якого є фінансові втрати, передусім, для тих, хто до останнього очікує кращої ціни", - коментує ситуацію Тетяна Гетьман - керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Протягом березня, крім білоголової капусти, подешевшали всі видів овочів «борщового набору». На початок квітня, ціни на моркву та буряк просіли до рівня жовтня і це дуже засмутило, перш за все, трейдерів, які скуповували коренеплоди в середині осені, із метою заробити на сезонному перепаді ціни. Дуже неоднозначною виглядає ситуація із ріпчастою цибулею: її вартість за період зберігання зросла в 1,5 рази, але далеко не всі на цьому заробили. Ті трейдери, які імпортували цибулю в грудні та січні теж розчарувались, протягом першого місяця весни цибуля подешевшала на 15-20%.

Поточний сезон нарешті потішив виробників картоплі, вперше за останні кілька років, картопля за період зберігання подорожчала в 1,5 рази.

Безумовним лідером за темпами подорожчання в цьому сезоні залишається білоголова капуста. До грудня, ціни на неї зростали досить повільно, а в січні, навіть, трохи просіли. Втім, вже за березень вартість капусти майже подвоїлась, протягом періоду зберігання ціни на неї зросли більш, ніж в 3 рази.
Як змінились ціни на «борщовий набір»
Наверх