Рятувальники попереджають: За спалювання сухої стерні – кримінальна відповідальність

Теги:
Рятувальники попереджають: За спалювання сухої стерні – кримінальна відповідальністьЗ початком весни побільшало випадків спалювання сухої рослинності. Після випадків спалювання стерні, очерету чи сміття не лише забруднюється повітря, а значно псується мікрофлора ґрунту.

Про це повідомляє прес-служба Черкаського МРВ Управління ДСНС у Черкаській області.

У відділі кажуть, що за останні роки випалювання стерні значно почастішали, адже для господарів цей спосіб є найбільш дешевим. Та гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, інші – задихається від диму. Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, лялечки, а також сонечка, туруни, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які беруть участь у процесі утворення ґрунту.

А за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

У випадку виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації телефонуйте за номером "101".скачать dle 10.4фильмы бесплатно
23-03-2019, 16:00. Переглядів: (99). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини