Процес оформлення земельної ділянки скоротять у 10 разів

Теги:
Процес оформлення земельної ділянки скоротять у 10 разівМінрегіон хоче у 10 разів скоротити процес оформлення земельної ділянки завдяки впровадженню електронних сервісів, скороченню необхідної кількості документів та розширенню повноважень місцевих органів влади.

На розширеному засіданні робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг в регіонах було надано протокольне доручення Мінагрополітиці, Держгеокадастру разом з Мінекономрозвитку та іншими зацікавленими органами вивчити кращий іноземний досвід та надати пропозиції щодо скорочення строків та процедур оформлення земельної ділянки. Мова йде про можливість її безоплатної приватизації, передачі у користування або продажу із земель державної або комунальної власності.

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Відповідно до доручення, планується ґрунтовно проаналізувати існуючу ситуацію та досвід інших країн і розробити низку змін для оптимізації послуги, зменшення бюрократичної та корупційної складової. За підрахунками експертів, після цього отримання послуги може скоротитися в цілому у 10 разів.

«Сьогодні, щоб оформити земельну ділянку, потрібно у прямому сенсі слова, пройти всі кола пекла. 54 документи, від 9 місяців до 2-х років проходження процедур. Це велике адміністративне навантаження на наших громадян і зайве затягування процедур, яке, окрім всього, стримує розвиток економіки та перешкоджає залученню нових інвестицій. Тому зараз спільно з профільними відомствами та експертами вивчається можливість оптимізації цієї послуги», – прокоментував заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Відтак, згідно з дорученням, заплановано:

- встановити вичерпний перелік документів, який необхідно подавати, та запровадити можливість отримати послугу на підставі єдиного звернення в онлайн-режимі;

- скасувати 51 паперовий документ, запровадивши електронні сервіси;

- надати можливість місцевим органам влади здійснювати держреєстрацію земельних ділянок;

- скасувати необхідність отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та запровадити добровільне попереднє погодження її місця розташування.

Також планується удосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, чітко обмежити строки підготовки та проведення процедур та інші важливі зміни.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
12-02-2019, 11:00. Переглядів: (526). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини