Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 07 січ 2019 12:00

Українці можуть залишитися без "по-батькові"

Українці можуть залишитися без "по-батькові"В Україні пропонують скасувати використання "по-батькові".

Таким чином, крім зручності в спілкуванні, Україна нібито стане ближчою до Європи. «Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося в Європу, навіть в Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Рашки etc. Навіщо ці Васильовичі, Івановичі, Христофоровичі? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно!», - пишуть у соцмережах ініціатори.

На думку кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні "по-батькові" поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися. Як це відбувається в більшості європейських країн. Історики стверджують, що в даний час, коли крім прізвища у всіх базах даних даються і дати народження, без "по-батькові" можна абсолютно спокійно обходитися.

Однак, до тих пір поки "по-батькові" не будуть скасовані на державному рівні, вписувати в паспорт його обов'язково. У паспортному столі розповіли, що чоловік може змінити ім'я або прізвище, однак відмовитися або змінити "по-батькові" зараз він не має права.

Ініціатор законопроекту про скасування "по-батькові" Валерій Пацкан пояснив, що плутанини, якої багато хто боїться, не виникне.

«У нас були прецеденти - іноземці навіть без прізвища приходили, з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказала, що вона - Іванов Іван без "по-батькові", потрібно переконатися в тому, що Іванов Іван без "по-батькові" існує в природі і даний громадянин - це саме він», - розповідає керівник служби інформації Державної міграційної служби України Сергій Гунько.
Наверх