Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство / Економіка / Освіта 25 вер 2016 13:25

"Зарплата вчителям має зрости на третину" - Лілія Гриневич.

"Зарплата вчителям має зрости на третину" - Лілія Гриневич.Усі педагогічні працівники, що нині знаходяться між 8 та 12 розрядом, мають піднятися вгору по тарифній сітці на 2 розряди. Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників, це дасть змогу збільшити зарплату вчителям на третину. Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час розмови з освітянами Львівщини на тему «Концепція Нової української школи: чому та як потрібно змінювати шкільну освіту в Україні» в рамках Форуму видавців у Львові.

“З 2017 року ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, - по 15-му. Цей розрив має бути подолано”, - зазначила Лілія Гриневич.

Просування вгору на 2 розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 грн. Додатково відбуватиметься збільшення заробітної плати для всіх бюджетників через підвищення мінімальної заробітної зарплати. Таким чином, з урахуванням усіх факторів, зарплати вчителів у наступному році зростуть приблизно на третину.

Міністр освіти і науки України також зазначила, що лише зміни зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, у Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Тепер експерти, що аналізували результати реформ, зазначають, якщо одночасно з підняттям зарплати не буде змін у системі кваліфікації і вимог до вчителя, то тоді збільшення оплати праці жодним чином не позначиться на якості освіти в школі.

“Моя позиція полягає в наступному: ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але маємо міняти й систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в законі «Про освіту». Ми повинні більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін - тут ідеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання - тоді це буде процес, що відобразиться на результативності і якості навчання дітей”, - наголосила Лілія Гриневич.

За інформацією сайту МОН України
Наверх