Отримуєш зарплату у конвертах? Чи варто очікувати покарання

Теги:
Отримуєш зарплату у конвертах? Чи варто очікувати покаранняЗ жовтня в Україні почнуться масові перевірки підприємств, ініційовані Кабінетом міністрів України.

Головна їхня мета — вивести економіку з тіні і покарати недобросовісних роботодавців. Як перевірятимуть українців і чого чекати бізнесменам.

Перевірки бізнесу


Тіньова економіка — одна з основних проблем українського бюджету. За даними Міжнародного валютного фонду, обсяг тіньових грошових операцій можна порівняти з половиною українського бюджету. А це приблизно 55 мільярдів доларів. Для сучасної держави, яка розвивається, це непідйомні цифри. Для порівняння, у США, Нідерландах, Японії, Швейцарії, Сінгапурі та інших розвинених країнах показник перебуває у межах від 7% до 15% ВВП.

Причин такої песимістичної ситуації може бути декілька: дублюючі один одного дозвільні органи, необдумані акцизи або податки. Саме тому в Кабінеті міністрів України вирішили вкотре залишити все на місці. У вересні 2018 року уряд видав розпорядження, покликане почати масові перевірки українських роботодавців.

Так, із 5 жовтня Державна служба з питань праці, фіскальна служба, Пенсійний фонд, Національна поліція та інші органи виконавчої влади завітають до работодавців.

У документі зазначено, комплексні заходи повинні детінізувати зайнятість і доходи населення. При цьому до 5 жовтня усі перераховані органи зобов'язані провести інформаційну кампанію для роботодавців. "До 5 жовтня провести інформаційно-роз'яснювальну кампанію про заплановані заходи і неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення із ними трудових відносин", — йдеться у розпорядженні.

Крім того, всім задіяним у перевірках органах доручено до 10 числа щомісяця направляти звітність Державній службі з питань праці, а до 15 числа — у Мінсоцполітики.

Чи буде ефект?


У Державній фіскальній службі України повідомляють, що перевірки українського бізнесу в частині тіньового працевлаштування приносять щорічно в бюджет сотні мільйонів гривень. "За результатами перевірок суб'єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам із порушенням законодавства, органами ДФС в січні-серпні 2018-го донараховано майже 642 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб, 173 мільйони гривень єдиного внеску та 28 мільйонів гривень військового збору", — повідомили у відомстві.

При цьому служба з початку 2018 року виявила понад 5 тисяч українців, котрі отримували зарплату в "конвертах". За підсумками роботи за неповний рік, зазначають у відомстві, майже 40 тисяч громадян змогли підписати "білі" трудові договори з роботодавцями.

Нині в Україні діє система штрафів і покарань для роботодавців за приховування реальних доходів своїх співробітників. Так, за недопуск інспектора-ревізора власнику компанії доведеться заплатити штраф у розмірі 11 тисяч гривень.

Якщо ж інспектор знайшов порушення у частині неоформлення співробітників підприємства, санкції можуть досягати 100 мінімальних зарплат, або 370 тисяч гривень.скачать dle 10.4фильмы бесплатно
2-10-2018, 10:00. Переглядів: (681). Коментарів: (0)

Комментарі


Схожі новини