Войти
Закрыть

На Черкащину після похолодання повертається спека

Информация / Устименко Олег

Малорухомий холодний атмосферний фронт з хвилями, який простягнувся із центру Західної Європи на Україну, зумовить завтра нестійку погоду з періодичними дощами та грозами, в окремих районах можливі град і шквали 15-20 м/с. Хмари заважатимуть денному сонячному прогріву, тому температура не перевищить +23+25º. Вночі буде достатньо тепло +10+15º.

Така нестійка погода протримається до четверга.

Надалі до керування погодою приступить виступ західного антициклону. Хмарності поменшає, опади малоймовірні. Вдень температура підвищиться до +26+28º, вночі +12+17º. А у вихідні дні температура навіть досягне спекотних позначок. Про це повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Малоактивні атмосферні процеси неспроможні забезпечити випадіння рясних дощів по всій території області, але в окремих районах покращення зволоження ґрунту та зниження показника пожежної небезпеки цілком можливе.

Загалом майже тиждень на Черкащині спостерігалася прохолодна погода. Середньодобові температури на 2-4º нижче норми, максимальні температури вдень не перевищували 21-24º, ночі видалися холодними 7-9º. За період похолодання температура води у Кременчуцькому водосховищі знизилася на 4-5º. Проте цей період завершується і погода поступово набирає більш звичайні для цього часу риси.

Якщо ще у суботу середньодобова температура відхилялася на 3º від норми в сторону холоду, то зараз вона майже відповідає середнім показникам цього часу. Нічна температура в межах +10+15º, денна +20+25º.

Алкоголь визнали небезпечнішим за героїн і кокаїн

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

Глобальна комісія з наркополітики випустила доповідь, в якій закликає переглянути класифікацію психотропних речовин ООН, схвалену ще півстоліття тому.

Класифікація наркотичних речовин ООН була вперше розроблена ще в 1961 році - саме вона стала базою для Єдиної конвенції ООН. Документ обмежував доступ до продуктів канабісу, кокаїну і опіуму, дозволяючи вживати їх лише в медичних цілях.

Автори доповіді вважають, що класифікація вже давно застаріла. На їхню думку, законодавчі бар'єри в цій сфері призвели до того, що у 83% населення планети не мають доступу до опіоїдних знеболюючих.

У доповіді також говориться про небезпеку алкоголю та тютюну, які, на відміну від наркотиків, не заборонені законом.

Зокрема, комісія спирається на дослідження британських вчених Девіда Натта, Леслі Кінга і Лоуренса Філліпса, опубліковане в науковому журналі The Lancet в 2010 році.
Дослідники виробили класифікацію шкідливих речовин, виходячи з 16 критеріїв. З'ясувалося, що найбільш небезпечним для суспільства є алкоголь. За ступенем шкідливості він випередив навіть заборонені героїн і крек.

Перш за все мова йде про шкоду, яку люди завдають оточуючим під впливом алкоголю. Це вбивства, нанесення тілесних ушкоджень, а також травми в стані алкогольного сп'яніння. Крім того, алкоголь часто призводить до розпаду сімей і зростання безпритульності.

Якщо говорити про шкоду саме для здоров'я, найбільш небезпечними є крек, героїн та метамфетамін. Тютюн же зайняв в класифікації шосте місце, випередивши амфетамін, канабіс, екстазі та ЛСД.

Батьків, які виховують дітей із інвалідністю, закликають подавати заяви на реабілітацію

Информация / Устименко Олег

Починаючи з цього року, діти з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу мають змогу одержати реабілітаційні послуги за новим механізмом, який передбачає принцип «гроші ходять за людиною».

Про це інформують в Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Для забезпечення дитини з реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник має подати до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи. Зазначити в документі інформацію про обрану реабілітаційну установу разом із пакетом документів.

– Цьогоріч для забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП області виділили майже 5 млн грн, – інформує заступник директора Департаменту Олег Шимчук. – І ми запрошуємо батьків, які виховують таких діток, звернутись до місцевих органів із питань соціального захисту населення із заявою та пакетом необхідних документів для отримання реабілітаційних послуг за кошти державного бюджету.

Водночас наголошуємо, що на веб-сайті Мінсоцполітики в розділі «Інвалідність ‒ Реабілітація осіб з інвалідністю» розміщений перелік реабілітаційних установ державної та комунальної форми власності системи Мінсоцполітики та органів соціального захисту населення із зазначенням назв, адрес, контактів, за якими можна отримати реабілітаційні послуги.

Довідково: В області проживає майже 5 тисяч дітей з інвалідністю. Із них 495 дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП. Станом на 10.07.2019 укладено 17 тристоронніх угод між батьками, управлінням соціального захисту населення та установою для отримання реабілітаційних послуг.

Шпаргалка для батьків: Що слід знати, відправляючи дитину у табір

Информация / Устименко Олег

Дитячий табір може стати для дитини місцем веселих пригод, нових друзів, яскравого відпочинку та заряду позитивних вражень на весь рік. Тому батькам слід завчасно підготуватися до такого відпочинку свого чада.

Про це повідомляє пресслужба головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Зібрати інформацію про табір


Перш, ніж замовляти путівку, батькам необхідно обов’язково з’ясувати повну назву суб’єкта господарювання, його юридичну адресу та фактичну адресу надання послуг з відпочинку (оздоровлення), а також пересвідчитися, що даний заклад внесено до Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та здійснена реєстрація потужності суб’єктом господарювання, який провадить діяльність з організації харчування.

Про дотримання закладом вимог санітарного законодавства свідчить «Акт приймання дитячого оздоровчого табору – ф.318/о», складений комісією органів місцевої виконавчої влади за участю працівників Держпродспоживслужби.

Батькам також потрібно з’ясувати:

- Хто у таборі працює з дітьми? Добре, якщо співробітники табору не студенти-практиканти, а люди з педагогічною освітою: психологи, спортивні тренери, майстритворчих занять, тощо;

- Побутові умови. З'ясуйте, де будуть жити діти, чи є душ з гарячою водою, туалет, умивальники, пральня, доступ до питної води;

- Як організовано харчування дітей?  Скільки разів на день і що їстимуть діти?

- Важливо, щоб в таборі обов'язково був кваліфікований лікар і медсестра, які в разі необхідності нададуть дитині допомогу;

- Хто і як дбає про безпеку дітей? Як охороняють дітей в походах, екскурсіях, вночі? Чи закрита територія табору для сторонніх?

- Чи матиме дитина зв'язок з батькамиЧи можна брати з собою мобільний телефон або зв'язок буде через вожатого?

Психологічна готовність дитини


Ідеальним віком для першої поїздки в табір освітяни вважають 8 років. У цей час дитина вже привчена дотримуватися режиму, уміє  спілкуватися в колективі з однолітками, психологічно готова до нетривалої  розлуки з батьками.

Якщо ж дитя товариське, розвинене, самостійне і вміє себе обслуговувати, тоді можна відправляти у табір у віці 6,5-7 років. Крайній термін дебюту в таборі - 13 років.

Для першої поїздки бажано обрати коротку зміну - 10-14 днів. Ідеально, якщо табір знаходитиметься неподалік  і батьки зможуть 1-2 рази на тиждень відвідувати дитину. У багатьох таборах є спеціальні «батьківські дні», коли діти вільні вдень від занять і можуть виходити з батьками за межі території.

Оцінити стан здоров’я дитини


Відправляючи дитину у табір, слід попередньо відвідати лікаря. Висновок про можливість перебування дитини у дитячому оздоровчому закладі надає сімейний лікар, до якого необхідно звернутись для проходження медичного огляду та отримання медичної довідки на школяра, що від'їздить до дитячого оздоровчого табору.

Батькам корисно буде знати, що:

- протипоказаннями до направлення дитини до табору є інфекційне захворювання, контакт з інфекційними хворими; наявність соматичної патології, у зв'язку з якою дитина не може відвідувати організований колектив, та загострення хронічних неінфекційних захворювань;

- у медичній довідці мають бути зазначені дані про результати огляду дитини на педикульоз, стан здоров'я, щеплення, наявність хронічної патології, групу з фізичної культури, режим оздоровлення, тощо;

- не раніше ніж за три дні до початку оздоровчої зміни необхідно отримати у лікувально-профілактичному закладі довідку про епідеміологічне оточення за місцем проживання та місцем навчання;

- дітей необхідно забезпечити засобами особистої гігієни, теплим одягом на випадок зниження температури повітря, легким закритим одягом для вечірніх прогулянок, подорожей, походів у ліс, зручним взуттям (бажано декілька пар), головним убором;

-  лікарських засобів дитині у табір давати не потрібно. Кожний заклад забезпечений необхідними медикаментами, організована цілодобова робота медичного персоналу;

- не слід давати дитині харчові продукти. У таборі дбають про забезпечення дітей повноцінним різноманітним харчуванням, у т.ч. свіжими фруктами, овочами, соками, кондитерськими виробами. Натомість продукти, що зберігаються з порушеннями норм, можуть стати причиною харчового отруєння;

- відправляючи дитину до табору, необхідно пояснити дитині, чому важливо дотримуватися режиму дня, виконувати вимоги вихователів та медичного персоналу, чому заборонено самовільно виходити за територію закладу, купатись у водоймах, інше.

Для учасників АТО створили спеціальний мобільний додаток

Информация / Устименко Олег / Суспільство

З метою наближення соціальних послуг для демобілізованих військовослужбовців, фахівці служби зайнятості розробили мобільний додаток "Довідник пільг та послуг учаснику антитерористичної операції".

Додаток містить такі інформаційні блоки:

- Пам’ятка для учасників АТО (статус учасника бойових дій, необхідні документи, позбавлення учасника бойових дій, зміна АТО на ООС);

- пільги учасникам АТО (медичні послуги, побутові послуги та користування транспортом, надання землі, забезпечення житлом, робота та навчання);

- реабілітація (психологічна реабілітація учасників АТО, соціальна та професійна адаптація, санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації в Україні);

- працевлаштування та власна справа для учасників АТО;

- гаряча лінія для учасників АТО;

- правова допомога учасникам АТО.

Кожен бажаючий користувач android-пристрою може встановити додаток ТУТ, або через сервіс Google Play  (“Довідник послуг та пільг учаснику АТО”).

Facebook-медицина від в. о. міністра: Супрун розвінчала черговий міф

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, що операція при грижі в міжхребцевих дисках у більшості випадків не потрібна, оскільки ця проблема минає сама по собі.

"Робити операцію при грижі в міжхребцевих дисках у більшості випадків непотрібно. Доказова медицина свідчить, що більшість гриж дисків зникають спонтанно, тобто самі по собі. І це природний процес в організмі людини", - написала Супрун у Facebook.

За її словами, операція міжхребцевої грижі є дуже популярною практикою "лікування" в Україні, хоча необгрунтоване хірургічне втручання дуже небезпечне. Це може більше нашкодити, ніж вилікувати пацієнта.

"Також досить популярними є скоріш магічні, ніж доказові способи вирішення проблеми. Деякі центри й клініки пропонують різного роду "авторські" методики, які начебто допоможуть позбавитись грижі міжхребцевого диска без оперативного втручання. У такій рекламі можуть навіть демонструватися знімки МРТ до і після лікування з коментарем на кшталт "ось бачите, пройшло 7 місяців, і грижі немає", - наголосила вона.

Супрун пояснила, що насправді це не означає, ніби методи спрацювали. Більше того, пацієнти просто заплатили за те, що природа зробила сама.

Поради експерта: Як оформити аліменти за взаємною згодою

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Один із батьків може подати заяву за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. Заява подається особою, яка буде сплачувати аліменти, а не особою, на користь якої сплачуються аліменти. Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.

Батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплат. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Рекомендований розмір аліментів на дитину складає 100% прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.

У 2019 році прожитковий мінімум на дітей становить:

віком до 6 років: • 1 січня 2019 року – 1626 грн; • з 1 липня – 1699 грн; • з 01 грудня – 1779 гривень;

віком від 6 до 18 років: • з 01 січня 2019 року – 2027 гривень; • з 01 липня – 2118 гривні; • з 01 грудня – 2218 гривень.

Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. При досягненні повноліття найстаршою дитиною аліменти будуть стягуватись за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття. Для зміни розміру аліментів стягувач має право звернутися до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей. Той із батьків або інший законний представник дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: на 1 дитину – однієї чверті, на 2 дітей – однієї третини, на 3 і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів. При цьому, розмір аліментів на кожну дитину не повинен перевищувати десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Розмір аліментів може бути згодом змінено за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.

Батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину, якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з них і повністю забезпечує її потреби. За угодою між батьками обов’язок зі сплати аліментів може бути достроково припинений шляхом укладення договору про припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до Закону.

У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Передбачено штраф за несплату аліментів у % від суми заборгованості: • понад 1 рік – 20%; • понад 2 роки – 30%; • понад 3 роки – 50%.

Якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці: • відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors ; • майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується; • виконавець звертається до суду щодо застосування до боржника тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України. У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника.

Важливо: За ініціативою Мін'юсту посилено відповідальність за несплату аліментів. З 28.08.2018 якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини) Законом встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:

• виїзду за межі України; • керування транспортними засобами; • користування зброєю; • полювання; • вирішення питання про виїзд дитини за кордон.

А також: • недопущення відчуження майна; • автоматизований арешт коштів боржника.

Вказані обмеження застосовуються тимчасово до погашення боржником суми у повному обсязі. Підстава для застосування санкцій: постанова державного виконавця.

До неплатників аліментів, заборгованість по сплаті аліментів яких перевищує 6 місяців (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини), суд може застосовувати адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. Подальша несплата аліментів – 240-360 годин. Якщо порушник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт, до нього може бути застосовано адміністративний арешт до 10 діб за рішенням суду. За злісне ухилення від суспільно корисних робіт – позбавлення волі на строк до 2 років. До злісних неплатників* застосовується кримінальна відповідальність, передбачена статтею 164 Кримінального кодексу України:

• громадські роботи до 240 годин; • арешт до 6 місяців; • обмеження волі до 3 років.

*Злісний неплатник – особа, що не виконує рішення суду (приховує доходи, змінює місце проживання чи роботи без повідомлення державного чи приватного виконавця) та має заборгованість зі сплати аліментів більше 3 місяців).

За інформацією Головного територіального управління юстиції у Черкаській області

Українсько-американська компанія почала відбір людей для польоту у космос

Информация / Устименко Олег

Українсько-американський аерокосмічний стартап Firefly почав набір людей для польоту в космос. Компанія планує залучити нових клієнтів та співробітників.

Відбір здійснюється для місії DREAM (Dedicated Research & Education Accelerator Mission), розрахованої насамперед на студентів та підприємців, повідомляє Forbes. Для них виділять спеціальний простір у ракеті, де студенти зможуть проводити експерименти, а бізнесмени отримають місце для своєї діяльності.

«Ми є частиною космічного суспільства, тому намагаємося зробити свій внесок не тільки в те, щоб стати життєздатною компанією, але і в те, щоб заохочувати інших людей», — зазначив CEO Firefly Том Маркушич.

Набір завершиться 30 червня 2019 року, а політ намічений на грудень. У разі успішного результату Firefly планує здійснити п’ять запусків у 2020 році.

Firefly Aerospace була заснована в місті Остін (Техас) в 2014 році. У 2017 році компанію купив український бізнесмен Максим Поляков за 75 млн доларів. У 2018 році Firefly Aerospace відкрила науково-дослідний центр в Дніпрі.

Як заробити на високу пенсію в Україні

Информация / Устименко Олег

Наразі в Україні налічується більше 11 млн пенсіонерів, середній розмір виплат яким становить понад 3 тис. грн. Однак, переважна більшість громадян на заслуженому відпочинку досі отримує значно менші доходи.

Щоб вирахувати коефіцієнт пенсії, фахівці Пенсійного фонду порівнюють дані про зарплату майбутнього пенсіонера і середній розмір заробітної плати за кожен місяць. У формулі середню зарплату за три минулі роки множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на кількість відпрацьованих років і на 1%.

Згідно з даними ПФУ, наразі перший показник становить близько 6 тис. грн. Це означає, що за середньої заробітної плати і 35 роках стажу в цьому році пенсіонер може претендувати на виплату у розмірі 2,1 тис. грн. А за зарплати близько 17 тис. грн, розмір пенсії складе приблизно 4,2 тис. грн.

Якщо людина офіційно працює на “мінімалці”, то й претендуватиме на виплату у розмірі близько 1,5 тис. грн.

З іншого боку, на розмір виплат також може вплинути і держава. По-перше, за наявності необхідного розміру стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) пенсія після 65 років має складати не менше 40% мінімальної зарплати. За мінімалки у 4 173 грн, це – 1 669 грн.

Варто зазначити, що мінімальна пенсія в Україні становить 1 497 грн. А до 1,4 тис. грн отримують ті, хто пенсію не заробив. Наприклад, у них немає і 15 років стажу або до 2019-го року вони не заробили 26 років стажу. У такому разі їм замість пенсії виплачують матеріальну допомогу.

Українці можуть вплинути лише на два показники при підрахунку пенсій — стаж і розмір зарплати. Скажімо, щоб отримати максимальну пенсію, звичайному українцю необхідно платити внески із зарплати, яка в сім разів вища за середню. За останніми даними, це близько 58 тис. грн.

Вимоги щодо стажу в Україні підвищують щороку. В результаті ті, кому залишилося до пенсії більше 8 років, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років, повинні будуть мати 35 років стажу. Крім того, чим вищою є “біла” зарплата, тим краще. Якщо людина офіційно працевлаштована, але на мінімальну зарплату, то на гідну пенсію можна не розраховувати.

Роботодавець зобов’язаний оформити працівника за трудовим договором і легально виплачувати заробітну плату. А ті, хто працює неофіційно, не просто позбавляються можливості отримати пенсію, вони не можуть також претендувати на лікарняні, декретні, оплачувану відпустку і субсидію.

Якщо вийти на пенсію пізніше, розмір виплати можна збільшити. За кожний місяць відтермінування виплати її розмір збільшується на 0,5%. При цьому, якщо відтермінувати пенсію більш ніж на 5 років, надбавка за кожні 12 місяців складе 0,75%.

“Особі, яка набула право на пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з підвищенням її розміру”, — йдеться у законі про обов’язкове державне пенсійне страхування.

Наприклад, якщо людина заробила на пенсію у 3 тис. грн, але при цьому вирішила отримувати її не у 60, а у 61 рік, розмір виплати збільшиться на 180 грн. А якщо вийти на заслужений відпочинок на 6 років пізніше — пенсія збільшиться вже на 1 170 грн.

В ОЦЗ розповіли, кому роботодавці Черкащини готові платити найбільше

Информация / Устименко Олег

З початку 2019 року є 20 132 вакансій. За видами економічної діяльності:  36,5%  вакансій пропонується у сільському господарстві, 17,5% на підприємствах та установах переробної промисловості, 11,7% - в оптовій та роздрібній торгівлі.   

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного  устаткування та машин, на представників найпростіших професій, на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед робітників з обслуговування та експлуатації обладнання на водіїв автотранспортних засобів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, водіїв автотранспортних засобів, трактористів, дорожніх робітників, водіїв  навантажувача, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок,  електрогазозварників,  бетонярів,робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, помічники вихователя, перукарі тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, овочівники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів,  агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники,  укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 червня 2019 року у базі даних обласної зайнятості налічувалося 1 599  вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 745 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив майже 5,5 тис. грн. (на відповідну дату 2018 року – 4,7 тис.  грн.), у 74,5%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив більше 6,4 тис. грн., для фахівців – 6,3 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом – 6,0 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 6,0 тис. грн., для професіоналів – 5,9 тис. грн.,  для  робітників з обслуговування експлуатації устаткування – 5,8 тис. грн.,  для технічних службовців – 5,6  тис. грн., для працівників найпростіших професій  - 4,8 тис. грн.., для працівників торгівлі та послуг 4,7 тис. грн., для кваліфікованих працівників сільського господарства – 4,3 тис. грн..

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 червня  пропонується у вакансіях для командира повітряного судна (літака, вертольота) 28 тис. грн., начальника виробничого відділу 15,4 тис. грн.,головного  інженера 15 тис. грн., лісоруба  15 тис. грн., фарбувальника (виробництва текстилю) 15 тис. грн.

Станом на 1 червня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила більше, ніж 15,4 тис. осіб, що на 3,0% менше, ніж станом на 1 червня 2018  року.

Послугами обласної служби зайнятості скористалися  31,4 тис. безробітних громадян. За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  28,5%  раніше працювало у  сільському, лісовому та рибному господарстві; 14,3% в оптовій та роздрібній торгівлі; 12,8% у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; працівники найпростіших професій; працівники торгівлі та послуг; законодавці.

За інформацією прес-служби Черкаського обласного центру зайнятості 
В будущее В прошлое

Навигация