Войти
Закрыть

"ГЕРОЇВ ПАМ'ЯТАЄМО": ПАТРІОТИЧНИЙ АВТОФЛЕШМОБ ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ФАШИЗМУ, ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ ТА ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

Информация / Головне / Фотоновини / Суспільство

В рамках районного патріотичного автофлешмобу «Героїв пам’ятаємо» до Дня пам’яті жертв фашизму, Дня партизанської слави України і Дня захисника України в селі Мошни відбувся мітинг.

Вшанувати пам'ять воїнів-визволителів до нашого села завітали очільники Черкаського району, депутати Черкаської районної ради, представники ветеранських і патріотичних громадських організацій області і району.

Перед присутніми виступили Голова села Мошни Богдан ШКАРБУТА, Голова Черкаської районної ради Олексій СОБКО, депутат Черкаської районної ради Володимир ШИМАНОВСЬКИЙ, голова Черкаської обласної організації ветеранів Володимир ВЕРЕТІЛЬНИК.

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували всіх загиблих в боротьбі за свободу України, в знак невмирущої слави та пам’яті поклали квіти до пам’ятника партизанам та до Обеліска Слави.

Ніколи не щезне з пам’яті людської, не відійде в забуття великий подвиг партизанів та підпільників , їх битва, їх перемога над фашизмом! Хай звершене батьками і дідами, усіма поколіннями, які пройшли війну, які і сьогодні захищають суверенітет та незалежність Батьківщини, наснажує нас на добрі справи, в ім’я зміцнення Української держави.

Молодь кличуть у Нечаївку на військово-патріотичний вишкіл

Информация / Устименко Олег / Суспільство

З 29 вересня по 1 жовтня поблизу Нечаївської ЗОШ діятиме військово-спортивний патріотичний табір «Доброволець».

Організатором таборування виступає відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, інструкторами будуть представники молодіжних громадських організацій, - повідомляють Сільські обрії.

Подібний масштабний захід у Черкаському районі відбудеться вперше.

- Протягом кількох днів учасники табору пройдуть підготовку із тактичної медицини, вчитимуться поводженню з вогепальною зброєю, орієнтуванню на місцевості, веденню партизанської війни, а ще спробують свої сили в козацьких забавах, - розповідає начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Бовт. – Навчатимуть та тренуватимуть дітей інструктори з громадських організацій «Юнацький корпус», «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний альянс», Черкаський обласний осередок ВГО «Молодий народний рух», Черкаська крайова команда УНСО.

Організатори військово-патріотичного таборування підготували для учасників і культурно-історичну програму.

- Ми прагнемо, аби діти не лише проявили свої можливості та вміння під час військового вишколу, але й вивчили історію визвольних рухів в Україні упродовж століть. Усвідомили і зрозуміли, що вони одна нація і національні цінності та ідеї – спільні для кожного українця. Незважаючи де він живе, в якому регіоні держави, чи поза її межами, – зауважує Сергій Бовт.

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ АНАЛОГОВОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Информация / Устименко Олег

Черкаська філія Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення інформує, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України №563 від 19 липня 2017 року з 30 червня 2018 року на території України будуть відключені телевізійні передавачі.

В Черкаській області передавачі аналогового телебачення встановлені на 12 радіотрансляційних станціях Черкаської філії КРРТ, які охоплюють загальнонаціональними програмами телебачення близько 70-90 % населення області.

Після відключення каналового телебачення в області залишаться цифрові передавачі ТОВ «Зеонбуд», які встановлені тільки на 8-ми станціях.

Внаслідок цього очікується зменшення зони покриття телебаченням території Черкаської області і, відповідно, зменшиться охоплення кількості населення цифровим телебаченням, яке буде становити, за попередніми розрахунками, біля 65%.

За інформацією Черкаської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення

Огляд основних положень доопрацьованого законопроекту з пенсійної реформи

Информация / Устименко Олег

Доопрацьований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614)пропонує зміни до 30 законодавчих актів.

Закон має набрати чинності з 1 жовтня 2017 року – частково, а з 1 січня 2018 року – у повному обсязі.

Основні параметричні зміни, які найбільше впливають на пенсійні видатки:

Перерахунок раніше призначених пенсій з 1 жовтня 2017 року, із використанням:
– єдиного показника середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016)у розмірі 3 764,41грн.;

1.Середньомісячна зарплата за 2014–2016 роки за даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України.

– величина оціни одного року стажу, що застосовується для обчислення пенсії, у розмірі 1%;

– стажу 30 років для жінок та 35 років для чоловіків для обчислення:

– пенсії в мінімальному розмірі (для пенсій, призначених до 01.10.2011 року, – при стажі 20 років у жінок і 25 років – у чоловіків);

– доплати за понаднормовий стаж (стаж понад 30/35 років, а для пенсій, призначених до 01.10.2011 року, – за стаж відповідно 20/25 років);

– наявний в особи понаднормовий страховий стаж не обмежується;

– показника прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на 01.12. 2017 року (1 373 грн.), замість такого показника станом на 01.10.2017 року (1 312 грн.).

2. На перехідний період 2017-2019 рр застосовуватимуться такі правила призначення пенсії за віком:

у 2017 році:

– із застосуванням середньої зарплати за 2014-2016 роки, у розмірі 3 764,4 грн. та величини оцінки одного року стажу – 1,35%;

у 2018 році:

– із застосуванням середньої зарплати за 2016 і 2017 роки (орієнтовно – 5 227 грн) та вартості одного року стажу – 1%;

починаючи з 2019 року:

– із застосуванням середньої зарплати за останні три роки та вартості одного року стажу – 1%.

3. Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється:

– на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян при стажі 30/35 років (для пенсій, призначених до 01.10.2011 р. – за наявності стажу, відповідно, 20/25 років).

– з 1 січня 2018 року, на рівні 40 відсотків від мінімальної заробітної плати, але не менше ніж розмір прожиткового мінімуму,при стажі 30/35 років, після досягнення 65 років.

– у разі відсутності повного стажу – виплачується пропорційно менший розмір пенсії.

– для шахтарів: у розмірі 80 % зарплати для обчислення пенсії, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

4. Збережено право для призначення пенсії за віком в 60 років для осіб, які мають повний страховий стаж

З 1 січня 2018 року пенсія за віком призначатиметься:

– за наявності стажу на 01.01.2018 року 25 років – у 60 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшувати на 12 місяців до досягнення 35 років в 2028 році;

– за наявності стажу на 01.01.2018 року від 15 до 25 років – у 63 роки. Діапазон необхідного стажу щороку збільшувати на 12 місяців до досягнення діапазону від 25 років до 35 років у 2028 році;

– за наявності стажу на 01.01.2019 року – 15 років, але менше ніж 16 років, що давали б право виходу на пенсію в 63 роки, – призначати пенсію у 65 років. Діапазон необхідного стажу щорічно збільшувати на 12 місяців. Тобто, з 2028 року пенсії у 65 років призначатимуться особам, які матимуть 15-25 років стажу.

5. Для визначення права на пенсію за віком до страхового стажу зараховуватимуться:

– ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування:

– з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності;

– з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків незалежно від сплаченого розміру;

– проходження військової служби по 31 грудня 2017 року включно;

– перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;

– перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

– навчання у вищих навчальних закладах за денною формою навчання на умовах державного замовлення, а також навчання в аспірантурі та докторантурі з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року включно.

6. Тимчасова державна соціальна допомога з 01.01.2018 по 31.12.2020 призначатиметься непрацюючим особам, які досягли встановленого пенсійного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату – на період до набуття права на пенсію за віком, у розмірі прожиткового мінімуму, для осіб які втратили працездатність.

7. Особам, які не матимуть 15 років стажу, призначати державну соціальну допомогу при досягненні ними 65 років.

8. Щорічна (опосередкована) індексація пенсій з 2021 року відбуватиметься шляхом збільшення (перерахунку) середньої зарплати, з якої обчислено пенсію, на 50% зростання середньої зарплати за 3 попередні роки та на 50% зростання індексу споживчих цін за попередній рік. У 2019-2020 роках індексацію пенсій здійснювати за окремим рішенням народних депутатів України.

За інформацією Міністерства соціальної політики України

КОЛЕКТИВ МОШНІВСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ ВІТАЄ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ВІТУ БОЙКО

Информация / Фотоновини / Суспільство

Сьогодні свій День народження відзначає викладач фортепіанного відділу Мошнівської дитячої музичної школи, учасниця Вокального ансамблю "Елегія", засновник і організатор Мистецького фестивалю творчих колективів "Ми - діти твої, Україно" Віта БОЙКО.

Дорога Віта Геннадіївна!


Від щирого серця і усієї душі вітаємо Тебе зі Святом!

Бажаємо жіночої мудрості, краси та грації, завжди залишатися такою ж милою, ніжною, сяючою, веселою, добродушною, розумною, красивою! Завжди радіти і посміхатися, бути неповторною і бездоганною, коханою, бажаною, чарівною, запаморочливою, безцінною!

Здоров’я, удачі, достатку, виконання найпотаємніших бажань, жіночих радостей, життєвих солодощів, чудових миттєвостей і нескінченного щастя! Жадібних поглядів чоловіків, солодких поцілунків і втілення найпотаємніших бажань!

Ніколи не розчаровуватися і не сумувати, всупереч заздрісникам. Нехай Тебе завжди оточують повага, ніжність і тепло, кожен день буде наповнений яскравими подіями, а кожна мета буде досягнута!

МОН розпочинає роботу над законом «Про освіту дорослих»

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Робоча група при Міністерстві освіти і науки України працюватиме над створенням закону «Про освіту дорослих». До її складу увійдуть представники МОН, освітяни та громадські організації.

Про це розповів перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець під час круглого столу «Законодавче забезпечення розвитку освіти дорослих в Україні».

Пропозиції до концепції Закону мають бути подані до 15 листопада.

На думку президента НАПН Василя Кременя, цей Закон важливо прийняти найближчим часом, адже у сучасному світі, де швидко з’являються нові знання, людина повинна навчатись протягом життя. Він відзначив, що наразі Україна дає для цього мало можливостей і новий Закон має це змінити.

«Ми вже заклали в новий Закон “Про освіту” можливості для розвитку освіти дорослих. Це інноваційна зміна для нашої держави, але передові країни світу вже давно зрозуміли необхідність цього і надають своїм громадянам широкий вибір для перекваліфікації та професійного розвитку. У нас є для цього можливості. Однак виникають певні складнощі: нам потрібно формувати громадську думку для підтримки освіти дорослих та шукати різні шляхи її фінансування», – розповів Василь Кремень.

Щодо фінансування директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров підкреслив, що освіта дорослих охоплює багато освітніх напрямів. Тому фінансувати її мають як держава, так і громади, бізнес та окремі громадяни.

«Формування схеми фінансування в межах цього трикутника може забезпечити сталий і багаторічний розвиток системи освіти дорослих», – пояснив Олег Шаров.

Робота над законом має здійснюватись в таких напрямках, як легітимізація терміну «освіта для дорослих», визнання суспільної корисності цієї освіти та здійснення підготовки професійних кадрів для системи освіти дорослих. На думку голови правління Громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих» Лариси Лук’янової, також важливою є держпідтримка наукових досліджень у галузі освіти для дорослих та закріплення гарантії її розвитку за рахунок фінансової підтримки.

До створення Закону долучиться також Інститут міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International). Він займається створенням сталих структур для розвитку освіти дорослих в 35 країнах світу.

За інформацією Міністерства освіти і науки України

Оголошується конкурс з нагоди відзначення 80-річчя від народження В’ячеслава Чорновола

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Черкаський осередок ВГО Молодий Народний Рух та КЗ «Черкаський районний організаційно-методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи» Черкаської районної ради оголошує про початок Черкаського районного конкурсу на кращий твір-роздум та кращу роботу із застосуванням інформаційно-комп’ютерних технологій з нагоди відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола.

Конкурс проводиться з метою виховання в молоді патріотизму, національної свідомості, шанобливого ставлення до визначних особистостей, усвідомлення відповідальності за майбутнє України, виявлення та підтримки талановитої молоді.

До участі у Конкурсі запрошуються користувачі бібліотек Черкаського району віком від 15 до 35 років.

Умови участі зазначені у Положенні про Конкурс.


"НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ. НІЩО НЕ ЗАБУТЕ": ВИКРАДЕНУ ВАНДАЛАМИ ЗІРКУ З ВІЧНОГО ВОГНЮ МЕМОРІАЛУ СЛАВИ ВІДНОВЛЕНО (фото)

Информация / Шкарбута Богдан / Фотоновини / Суспільство

"Ніхто не забутий. Ніщо не забуте", - такими величними словами увінчаний оновлений "Вічний вогонь" на святому для кожного мошнівця місці - Обеліску Слави радянським воїнам-визволителям в роки Великої вітчизняної війни.

Як ми пам'ятаємо, цього року ця Святиня була сплюндрована вандалами - з Обеліску Слави було викрадено велику чугунну зірку, а саму основу солдатського захоронення потрощено.

"Я обіцяв, що відновлю зруйновану частину Меморіального комплексу за власний кошт, - сказав Голова села Мошни Богдан ШКАРБУТА, - Я дотримав слова. Перед Громадою села. Перед пам'яттю свого Діда, що героїчно боровся з фашистськими окупантами в лавах радянської армії і партизанського руху. Перед пам'яттю всіх воїнів-визволителів нашої землі від фашистської нечисті."

"Нова зірка "Вічного вогню" не має цінності для "любителів металолому", - зазначив Богдан Вікторович, - Але є справжнім витвором мистецтва та неоціненним показником нашої вдячності Захисникам Вітчизни, достойним пам'яті наших дідів-прадідів".

Символічно, що відновлення Меморіального комплексу співпало з відзначенням Дня партизанської слави в селі Мошни.

ЗНО вже близько: Центр якості освіти оприлюднив графік на 2018 рік

Информация / Устименко Олег / Новини освіти

Стали відомі терміни реєстрації на ЗНО-2018 та дні проведення тестування.

Реєстрація для участі у ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року, повідомляє УЦОЯО.

Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.

До 30 квітня зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія ЗНО триватиме з 22 травня до 13 червня.

Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, іспанської, німецької, французької мов – 29 травня, англійської мови – 1 червня, біології – 4 червня, історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня.

Графік проведення додаткової сесії ЗНО буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.

Інформація про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року.

Результати ЗНО з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році ЗНО з української мови і літератури складатимуть випускники не лише шкіл, а й професійно-технічних навчальних закладів і коледжів.

У тестах з іноземних мов наступного року з'явиться елемент оцінювання сприйняття мови на слух – аудіювання. Крім того, під час проведення тестування з іноземних мов буде застосовано дворівневий підхід до оцінювання.

Ще одне нововведення ЗНО-2018 – це адаптація тестів з української мови та літератури, історії України й математики для людей з вадами зору.
В будущее В прошлое

Навигация