Войти
Закрыть

"ЯСНОЗІРЦІ ДОЧЕКАЛИСЯ РЕМОНТУ ДОРОГИ І ДЯКУЮТЬ МОШНІВЧАНАМ", - ЗМІ

Информация / Суспільство

Після початку ремонтних робіт на дорозі державного значення Т-24-03 "Черкаси - Жашків - Орадівка" в межах Черкаського району до редакції районної газети "Сільські обрії" стали дзвонити яснозірці, аби "висловити подяку "пробивним" мошнівчанам, які й домоглися цього ремонту", - йдеться в повідомленні видання.

"Нарешті матимемо дорогу, якою не страшно буде їхати до родичів в сусідні села, - кажуть жителі Яснозір'я. - Тут вже справді варто подякувати і молодому народному депутату по нашому округу Олександру Скічку, і сільському Голові Мошен Богдану Шкарбуті, який зумів достукатися до нього".

Магнітні бурі у листопаді: Названі дати сильних геоштормів

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

У листопаді очікуються сильні магнітні бурі, які накриють Землю в кінці місяця і триватимуть не менше п'яти днів.

Про це свідчить оновлена інформація від лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН.

Більша частина листопада в геомагнітному плані буде спокійною, а от у третій декаді місяця почнеться справжній геошторм. Починаючи з 20 листопада метеозалежні жителі планети почнуть відчувати погіршення стану здоров'я. 21 та 22 листопада рівень магнітної бурі досягне G1. 23 і 24 листопада хвиля піде на спад, але негативні відчуття будуть ще дуже сильні. Тільки до 25 листопада геомагнітна обстановка заспокоїться.

У ці дні варто уважно поставитися до свого здоров'я людям з хронічними захворюваннями, серцево-судинними недугами, а також тим, у кого є проблеми з кров'яним тиском.

Фахівці радять у ці дні не перенапружуватися, а поїздки і важливі справи – перенести на більш сприятливий час. Варто уникати перевтоми, нормалізувати режим сну, частіше бувати на свіжому повітрі і правильно харчуватися.

Людям з хронічними захворюваннями варто проконсультуватися з лікарем і тримати під руками необхідні препарати.

Сильна магнітна буря може зачепити і тих, хто не схильний до впливу хвиль. Може виникнути головний біль, втома, роздратування і агресивність.

“Подорожуй Черкащиною”: В області розробили туристичний мобільний додаток

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Щоб зробити перебування туристів комфортнішим, у Черкаській області запрацював  туристичний мобільний додаток “Подорожуй Черкащиною”.

Цей додаток є своєрідним гідом по туристичним об’єктах і локаціях області. Він допомагатиме туристам орієнтуватись в регіоні, без проблем знаходити бажане туристичне місце, а також раціонально планувати свою подорож, аби якомога більше побачити та відчути різну Черкаську область – кажуть в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА.

У додатку нанесли на карту,  зібрали та структурували інформацію про туристичні об’єкти та локації, музеї, зелені садиби, парки та сквери, заклади харчування Черкащини.

Зокрема, мобільне рішення містить 7 категорій: парки й сквери, собори й храми, готелі й санаторії, музеї, культура та спорт, пам’ятки та об’єкти, де поїсти. Кожен об’єкт має опис, адресу (й на Google maps також) та контакти.

Додаток “Подорожуй Черкащиною” вже є в магазинах PlayMarket для платформ Android. Інформація в додатку доступна українською мовою.

Але найголовніше: “Подорожуй Черкащиною” з’явився завдяки співпраці Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА та ІТ-компанії Everlabs.

Саме  Everlabs є розробником цього мобільного додатку. Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА займався інформаційним наповнення для додатку. Важливо зазначити, що компанія Everlabs розробила цей застосунок безкоштовно.

IT-компанія Everlabs, яка підтримала нашу ініціативу щодо розробки додатку, є гарним прикладом співпраці бізнесу та влади, а також великої соціальної відповідальності та небайдужості місцевого бізнесу до розвитку свого регіону. Саме ця історія є підтвердження того, що разом краще, додають в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОДАТОК можна ТУТ.

Хто і як може отримати безкоштовну ділянку землі в Україні

Информация / Устименко Олег

У Кабінеті міністрів України прогнозують, що через рік запрацює ринок землі – відповідний законопроєкт уже зареєстрований у парламенті. Проте залишається безліч питань, які потребують розв’язання – від інвентаризації паїв та визначення власників до безкоштовної передачі ділянок у власність громадян.

Дізнаємося, як і скільки землі ще можуть безкоштовно отримати українці.

Шість земельних ділянок для кожного громадянина

Право на безкоштовне отримання землі затверджено на законодавчому рівні. Так, згідно з ст. 121 Земельного кодексу України кожен українець може отримати безкоштовно ділянку земель державної або комунальної власності в наступних розмірах:

• до 2 га – для ведення особистого селянського господарства;
• до 0,12 га – для ведення садівництва;
• від 0,25 до 0,10 га – для зведення будинку і його обслуговування (присадибна ділянка). Так, в законі передбачено – 0,25 га – у селах, 0,15 га – у селищах та 0,10 га – у містах;
• до 0,10 га – для індивідуального будівництва;
• до 0,01 га – для будівництва індивідуальних гаражів;
• для ведення фермерського господарства – розмір паю визначається як середній по району або як середній для сільгоспідприємств.

Отримати земельну ділянку певного призначення можна лише один раз, і якщо оформити, приміром не 0,10 га, а 0,05 га, то другу частину вже отримати неможливо.

Куди звертатися, щоб отримати ділянку

У теорії все виглядає просто – якщо законом передбачено, то відмов не може бути, але на практиці доведеться пройти не одне коло чиновників.

У першу чергу потрібно звернутися з заявою про виділення землі в орган місцевого самоуправління. Звертатися потрібно за місцем розташування бажаної ділянки.

У документі вказується розміщення ділянки, її розмір та цільове призначення. Варто підкріпити заяву картою, на якій вказане розміщення землі. Викопіювання з кадастрової карти чи плану можна замовити в територіальному органі Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Вартість послуги складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. Але тут можна зекономити та зберегти час – зробити вказані викопіювання самостійно – за допомогою Google maps та Публічної кадастрової карти.

Заява та додані матеріали мають розглядатися в органах місцевого самоврядування не більше місяця.

Наступним кроком, якщо місцева влада дозволить виділити землю, буде розробка проєкту відводу земельної ділянки та підписання договору з організацією землеустрою. Далі проєкт землеустрою потрібно обов’язково погодити з територіальним органом Держгеокадастру. У разі місцезнаходження земельної ділянки у межах населеного пункту або на якій планується розташування об’єкта будівництва, необхідне також погодження з управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації або місцевої ради.

Після погодження документу, потрібно зареєструвати земельну ділянку у Державному земельному кадастрі. На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Далі потрібно затвердити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Для цього необхідно звернутися до місцевої ради, подавши відповідне клопотання з погодженим проєктом землеустрою та Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Наступним кроком буде звернення до відповідного місцевого управління державної реєстрації територіального управління юстиції із заявою про державну реєстрацію права власності держави чи територіальної громади на обрану земельну ділянку.

Після здійснення вказаної вище реєстрації місцева рада чи державна адміністрація приймають рішення про безоплатну передачу земельної ділянки з державної чи комунальної власності у власність. У рішенні зазначається кадастровий номер, місце розташування та площа земельної ділянки.

Останній крок – це державна реєстрація права власності земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Насправді така процедура дуже затратна і по часу і по коштам, адже починаючи від отримання викопіювання і продовжуючи розробкою проєктів потрібно сплачувати. Крім того, місцева влада може відмовити в наданні земельної ділянки мотивуючи, приміром, невідповідністю цільового призначення землі.

На сьогодні питання про припинення безкоштовної роздачі землі через відміну мораторію не піднімається. Політики більш переймаються національною безпекою та ймовірністю концентрації українських чорноземів в руках іноземців.

Вчені вивели картоплю для діабетиків

Информация / Устименко Олег

Картопля здатна підвищувати рівень цукру в крові людей, які страждають на діабет. Принаймні, так було до тих пір, поки дослідники з Університету штату Монтана (CША) не вивели сорт картоплі Huckleberry Gold.

«Це наш перший досвід вирощування такої картоплі. Цей сорт досить рідкісний в Північній Америці і посівних площ під ним не так багато», — розповіла фермерка з Pike Lake Farms Кеті Сайр.

Випробування нового сорту тривали протягом останніх 4 років. Дослідження показали, що картопля Huckleberry Gold має низький глікемічний індекс (ранжування вуглеводів в продуктах харчування як міра їх впливу на рівень цукру в крові) в порівнянні зі звичайними сортами. Huckleberry Gold містить більше антиоксидантів, ніж сорт Айдахо червоно-коричневий.

«На Півночі дуже багато людей, які страждають на діабет, тому тут це було б корисно. Я знаю, що від картоплі мені буде важко відмовитися», — зауважила Кеті Сайр.

Черкащина розпочала створення бренду регіону

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Бренд це – ідея, яка об’єднує мешканців області. Це імідж та впізнаваність регіону. Це історія, яку ми розповідаємо світу про себе. І від того, як ми її розповімо, такими нас побачить і світ.

Про це розповіли в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА.

Тут ініціювали роботу над розробкою туристичного бренду та закликають доєднатися усіх охочих доєднатися до цього процесу.

Брендинг – не короткочасний проект, це свого роду стратегія. Наразі створена робоча група з брендингу регіону, до якої долучитися люди, які представляють різні сфери життя Черкащини. В Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА кажуть, що до робочої групи можна долучатися й зараз, якщо є готовність та бажання попрацювати. Адже ключовий елемент брендингу – це партнерство. Вкрай важливо залучити до процесу всіх стейкхолдерів, які можуть допомогти у визначенні майбутнього регіону. Жоден не може поодинці розробити й впровадити успішний бренд.

На першому засіданні робочої групи, яке відбулося 5 листопада, вирішили оголосити конкурс на обрання кращого слогану для майбутнього бренду Черкаської області. Конкурс розпочнеться 20 листопада і триватиме до 6 грудня 2019 року (включно). Подаватися зможуть всі, хто має ідеї.

Варіант слогану повинен:

- бути коротким, не більше 4-х слів;
- характеризувати регіон;
- передавати харизму Черкащини;
- розкривати її невідомі, цікаві, оригінальні сторони;
- легко запам’ятовуватися;
- продовжити речення: «Черкащина це…»;
- бути націленим на гостей області, які в ній ще ніколи не були та нічого про неї не чули;
- мати обгрунтування – опис слогану (не більше 100 слів).

Переможець отримає подарунок – туристичне спорядження (туристичний намет, рюкзак, каремат та спальний мішок). Деталі та умови участі у конкурсі буде опубліковано 20 листопада 2019 року на Фейсбук-сторінці «Черкащина туристична».

Загалом, як відзначають у Департаменті, територіальні бренди – сучасна зброя для конкурентної боротьби між країнами, регіонами, містами за матеріальні, людські та інформаційні ресурси. Окрім цього, території з сильними брендами здатні ефективніше будувати власні конкурентні переваги, залучати інвестиції, туристів і таланти, експортувати власні продукти та змінювати стереотипи.

Слоган і логотип – не є брендом регіону. Проте, слоган та логотип слугують інструментами для ідентифікації або розпізнавання сутності регіону. Наприклад, після запуску бренду міста Порту – туристичний потік з 2013 по 2015 рік зріс на 17,6%, а ВВП міста на 19%, розповідають в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА.

За виробництвом м’яса Черкащина на передових позиціях

Информация / Устименко Олег / Економіка

Черкаська область посіла друге місце серед усіх областей України за обсягом виробництва м’яса.

Про це інформує Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА.

За обсягом виробництва м’яса область знаходиться на другому місці із показником 343,3 тисячі тон м’яса. Це 14,2% від загальноукраїнського обсягу.

На восьмому місці знаходиться регіон за кількість виробництва молока. З початку року на Черкащині виробили 358,7 тисяч тон молока, це 4,7% від загального обсягу по Україні.

Незабаром законність вирубки лісів на Черкащині можна буде відслідковувати онлайн

Информация / Устименко Олег

Державне агентство лісових ресурсів України запустило пілотний проєкт електронного реєстру для отримання дозволів на вирубку лісу. На сьогодні доступні дані по Чернігівській, Полтавській, Рівненській областях. Черкаську область планують запустити до кінця року.

Про це повідомила пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

"Це реєстр дозвільних документів, які дають право здійснювати господарську діяльність, пов’язану із заготівлею деревини. Реєстр лісорубних квитків покриває всю територію України. Ми зібрали всі дані в одному місці й почали робити їх більш доступними для громадськості", – повідомив генеральний директор державного підприємства "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр"  Держлісагентства Віктор Мельниченко.

У реєстрі нині можна переглянути інформацію про 27 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Створена онлайн-карта рубок, яка також працює в пілотному режимі і поширюється на три області – Чернігівську, Полтавську, Рівненську.

У Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.також повідомляють, що створена система графічного відображення рубок на карті України. Черкаська область, як і решта областей України, має з’явитися до кінця року. Нині ж вирішують технічні питання.

Щоб подивитися реєстр, можна зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

Лікар розповів про те, як цукор і вуглеводи впливають на наш організм

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

Кожен з'їдений круасан - це ще одна піщинка, намита на мілину, на яку сяде ваш корабель.

Про це у воєму блозі пише невролог-епілептолог, доктор медичних наук Василь Генералов. Далі - мовою оригіналу:

"Никогда не верил в конспирологию, но мы едим углеводы, сладости, шоколадки, колу, хот-доги, макароны, картошку и бабушкины пирожки. Углеводы попадают в кровь. И поднимается уровень сахара в крови.

Кровь становится сладкая. Густая и липкая. И слепляет кровяные частицы, способствуя тромбозам, плохому протоку через капилляры и отекам. Увеличивая нагрузку на сердце. Начинается гипертония.

Избыток сахара перегружает инсулиновую систему, приводит к развитию диабета и его осложнений. После он отлагается в жиры, которые сами продуцируют ненужные гормоны. Начинаются сбои в яичниках или тестикулах. Поликистоз у женщин и импотенция у мужчин.

Жир, сформированный из углеводов, откладывается в печени и приводит к жировой дистрофии. Отсутствие жира из продуктов приводит к тому, что желчный пузырь переполнен желчью и не опорожняется. Поэтому развивается холецистит и желчные камни.

Другое свойство желчи - дезинфицирование кишечника, без желчи грибы и патогенная флора размножаются очень активно.

Углеводы кормят патогенную микрофлору и грибы в кишечнике. Они приводят к энтериту, колиту, всасыванию токсинов от патогенной работы микрофлоры в кровь, напрягая иммунную систему организма. В результате болезни щитовидки, суставов, эндометрит и другие хронические заболевания.

Токсины кишечника приводят к токсическому повреждению мозга, снижению памяти, депрессии, нарушению поведения. Аллергия, бронхиальная астма тоже могут быть связаны с этим.

Осколки углеводов атакуют белок и приводят его к денатурации и нарушению структуры кожи. Свободные радикалы атакуют ДНК и приводят к онкологии.

Приятного аппетита.

И что-то я когда-то говорил, про то, что каждый съеденный круасан - это еще одна песчинка, намытая на мель, на которую сядет ваш корабль."

Доступні всім! - ТОП-6 продуктів, які рятують від інсульту

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

В результаті проведених в різних країнах світу дослідженнях, показано, як впливає їжа на ризик розвитку інсульту, І які продукти допомагають запобігти йому.

Продукти з цільного зерна, фрукти, овочі і риба знижують ризик інсульту на 30%. А звичайне харчування європейця, що включає багато м'яса, яєць, смаженої і солоної їжі, очищений хліб, жирні молочні продукти, солодкі десерти, чіпси збільшує ризик інсульту на 58%.

Від інсульту захистять:

1. Овес, мигдаль, соя.

Вони гарні для профілактики і навіть лікування атеросклерозу, жовчнокам'яної хвороби і проблем з судинами. Крім того, ці продукти багаті магнієм, вживання якого в достатній кількості дозволяє знизити ризик інсульту на 30%.

2. Шоколад, какао-боби.

Новітні дослідження, проведені Стокгольмським інститутом, показали, що регулярне вживання його в їжу (до 63 г на тиждень) також знижує ймовірність інсульту (незалежно від його виду) на 17%.

3. Томати.

Вони багаті антиоксидантами, які допомагають зокрема при порушенні циркуляції крові, звуження або запаленні судин, атеросклерозі. Вживання томатів та продуктів на томатної основі знижує ризик інсульту.

4. Банани, картопля, чорнослив, родзинки.

Багаті калієм і тому хороші для профілактики інсульту. Вживання калію менше 1,5 грам в день підвищує ризик інсульту на 28%. Також багаті калієм картопля, чорнослив, родзинки.

5. Нежирні молочні продукти.

У тих, хто їх вживає, гіпертонія зустрічається в півтора рази рідше. Той, хто вживає по крайней мере, 2 склянки молока в день, ризик інсульту знижувався в 2 рази. Нежирне молоко - джерело калію, магнію, кальцію, які природним чином знижують кров'яний тиск.

6. Лосось і інша жирна риба.

Покращують кровообіг, зменшують запалення в артеріях і борються з тромбами судин. Вони збагачують організм жирними кислотами Омега-3. Крім того, вживаючи в їжу рибу жирних сортів, можна знизити вживання м'ясопродуктів, багатих на холестерин (сосисок, бекону, шинки і т.п.).

Для профілактики інсульту здоровій людині важливо стежити за харчуванням. Але при наявності серцево-судинних захворювань, необхідна допомога фахівця.
В будущее В прошлое

Навигация