Войти
Закрыть

МОЗ вводить новий спосіб виклику «швидкої» для хворих на Covid-19

Информация / Устименко Олег

Міністерство охорони здоров'я анонсувало введення відсьогодні, 26 листопада, нового способу виклику карети швидкої допомоги для заражених коронавірусом.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на онлайн-брифінгу.

«Ми запускаємо у тестовому режимі, потім перейдемо на постійну основу, таку функцію, щоб людина могла замовити виклик мобільної бригади в контакт-центрі», ─ зазначив міністр.

Степанов пояснив, що у контакт-центрі з'єднали всі заклади охорони здоров'я, разом з місцевою владою визначили відповідальних осіб.

За його словами, це пришвидшить можливість хворого отримати відповідну допомогу.

Мінцифри скасувало довідку про склад сім’ї

Информация / Устименко Олег

Міністерство цифрової трансформації ліквідувало довідку про склад сім’ї, що була необхідна для отримання низки державних послуг.

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

У міністерстві зазначають, що ліквідація довідки зменшить адміністративне навантаження та спростить отримання держпослуг для українців. «Ми продовжуємо ліквідовувати всі безглузді довідки, які сьогодні вимагають від людей задля бюрократичної галочки. Сьогодні уряд скасував таку довідку для отримання п’яти послуг, які вимагають надання такої довідки. На черзі — ще спрощення 20 послуг», – наголосив віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Кабінет міністрів схвалив пропозиції Мінцифри щодо виключення довідки про склад сім’ї з переліку документів, що подаються заявниками під час отримання шести державних послуг.

Зокрема, довідка про склад сім’ї відсьогодні не потрібна:

- під час призначення грошової допомоги у разі загибелі або смерті, інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців;
- під час процедури оформлення відшкодування витрат, пов’язаних з доглядом ветеранів війни; під час оформлення виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення або інвалідності працівника або його звільнення з Держспецзв’язку;
- під час виплати грошової компенсації особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту за піднайом (найом, оренду) житла;
- під час процедури продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України;
- під час отримання військовослужбовцями житлових приміщень або грошової компенсації за належне їм для отримання житлове приміщення.

Вирішили придбати автомобіль – пам`ятайте!

Информация / Устименко Олег

Статистика виявлення транспортних засобів з перебитими номерами агрегатів в Україні вражаюча. Кількість незаконних автомобілів вимірюється не десятками, і навіть не сотнями.

Про це розповідають фахівці Черкаського НДЕКЦ.

Не останньою причиною тут є халатне відношення громадян до перевірки транспортних засобів при його придбанні та перереєстрації.

Останній випадок виявлення автомобіля з підробним номером двигуна стався 18.11.2020 в Територіальному сервісному центрі МВС України № 7141, що в місті Черкаси.

Громадянин В. звернувся з заявою про реєстрацію свого автомобіля Skoda Octavia A5. Під час дослідження автомобіля та його реєстраційних документів судовим експертом сектору криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують Черкаського НДЕКЦ МВС було встановлено, що номер двигуна нанесений не в умовах заводу-виробника.

На місце події було викликано працівників Черкаського відділу поліції ГУНП МВС в Черкаській області. Автомобіль було вилучено на штрафмайданчик для подальшої перевірки.

Враховуючи практику попередніх схожих випадків, такий автомобіль власнику буде складно повернути собі в користування, а ще це тягне за собою ряд правових наслідків.

Маємо надію, що Ви дослухаєтесь до наших порад і дана інформація вплине на Ваше рішення при придбанні транспортного засобу.

Що можна перевірити у сервісних центрах МВС:

У всіх територіальних сервісних центрах Черкаської області працюють фахівці Черкаського НДЕКЦ. Вони проводять належну перевірку транспортних засобів і надають такі послуги:

- Дослідження ідентифікаційних номерів агрегатів ТЗ (кузова, рами, двигуна),
- Встановлення об’єму двигуна,
- Встановлення року виготовлення ТЗ,
- Встановлення ринкової вартості ТЗ при укладанні договорів купівлі-продажу ТЗ,
- Встановлення справжності реєстраційних документів (свідоцтв про реєстрацію ТЗ).

Небезпека кібербулінгу: Як вберегти дитину

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Україна – в ТОП-10 країн Європи за поширеністю булінгу серед школярів 11–15 років. З розвитком сучасних інформаційних технологій, засобів зв’язку, інтернету та соцмереж з’явився і такий вид насильства, як кібербулінг – приниження чи цькування за допомогою мобільних телефонів та інших гаджетів.

Діти та підлітки часто викладають на своїх сторінках в соцмережах особисту інформацію, яка може бути використана агресором в цілях залякування. Та, на жаль, ще далеко не всі батьки знають про кібербулінг і методи захисту від нього.

Начальник юстиції Черкащини Олександр Свіренюк розповів про прояви кібербулінгу. Зокрема, це можуть бути:

- залякування за допомогою повідомлень (погрози, образи);
- розсилка фотографій в інтернеті (реальних або перероблених за допомогою фотошопу);
- поширення чуток через соціальні мережі;
- крадіжка паролів соціальних мереж або даних входу в систему для поширення шкідливої ​​інформації;
- шантаж;
- виманювання інтимних фотографій;
- образливі коментарі.

«Або ж агресор може прикинутися вашою дитиною, створивши профіль з її ім’ям і фото, а потім писати через нього образливу інформацію, розсилати повідомлення однокласникам та інше», – додав Олександр Свіренюк.

Також він наголосив, що якщо дитина постраждала від цькування, її шантажують, обіцяють всім розіслати її особисті фотографії або погрожують – ні в якому разі не можна звинувачувати і сварити дитину.Не потрібно залякувати дітей фразами: «Якщо щось подібне станеться – отримаєш у мене!». Ніяких: «Сам винен!».

«Дітям і без того часто страшно або соромно розповісти дорослим про ситуації, які сталися з ними. Адже раптом сваритимуть? Раптом розчаруються? Раптом не пробачать? Через такі ситуації кібербулінг може вилитися у відвертий шантаж. Адже зловмисник знає: дитина змушена буде робити все, аби батьки / школа / інші нічого не дізналися», – зазначив очільник юстиції.

За його словами, аби вберегти дитину від кібербулінгу необхідно:

- Налагодити із дитиною дружні стосунки, щоб вона не боялась розповісти все те, що з нею відбувається. Проте, і забувати про батьківський контроль не варто!
- Пояснити, що є речі, про які не говорять зі сторонніми: прізвище, номер телефону, адреса, місце та час роботи батьків, відвідування школи та гуртків – мають бути збережені у секреті.
- Навчити критично ставитися до інформації в інтернеті. Не все, що написано в мережі – правда.
- Розповісти про правила поведінки в мережі. В інтернеті діти мають бути такі самі, як і в реальності, зокрема, треба виховувати у дітей повагу до себе та співрозмовників.

Небезпека кібербулінгу підсилюється анонімністю, можливістю фальшувати інформацію, мати величезну аудиторію одночасно, тероризуванням жертви будь-де і будь-коли.

За юридичною консультацією слід звертатися до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України.

Якщо дитині необхідна психологічна допомога – слід звернутися на Національну дитячу “гарячу лінію” для дітей і батьків за номером 116 111 (для дзвінків з мобільного).

За інформацією Головного управління юстиції в Черкаській області

ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ: Список жертв голодомору 1932-1933 років по с. Мошни (Національна книга пам'яті жертв голодомору в Україні)

Информация / Устименко Олег / Суспільство / Історія села


Замедянський Лука Тихонович, 34р., одноосібник, 02.01.1932р., причина смерті – (нерозбірливо)

Шевченко Палажка Євдокимівна, 64р., одноосібник, 08.01.1932р., причина смерті – отек легенів і емфізема

Бабич Соловета Свиридівна, 38р., одноосібник, 09.01.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів

Кода Катерина Миколаївна, 1р, утриманець, 16.01.1932р., причина смерті – запалення легень

Слива Петро Мусійович, 1 міс, утриманець, 15.01.1932р., причина смерті – запалення легень

Диченко Федоря Сидорівна, 85р., утриманець, 17.01.1932р., причина смерті – старість

Гречка Олекса Іванович, 27р., службовець, 19.01.1932р., причина смерті – запалення легень

Сопрун Михайло Михайлович, 1р., утриманець, 20.01.1932р., причина смерті – запалення легень

Кононенко Марія Ярофеївна, 75р., одноосібник, 25.01.1932р., причина смерті – запалення легень

Смаглій Володимир Назарович, 8 міс., утриманець, 28.01.1932р., причина смерті – запалення легень

Стеценко Олена Гаврилівна, 73р., одноосібник, 29.01.1932р., причина смерті – запалення легень

Опара Тетяна Тимофіївна, 70р., утриманець, 30.01.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів та порок серця

Максименко Кіндрат Петрович, 57р., одноосібник, 04.02.1932р., причина смерті – порок серця і запалення легень

Максименко Петро Степанович, 53р., одноосібник, 07.02.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів і гортані

Гончар Оксана Тимофіївна, 75р., одноосібник, 05.02.1932р., причина смерті – отек легенів

Смаглій Прокіп Климович, 62р., одноосібник, 08.02.1932р., причина смерті – параліч серця

Устименко Ганна Демидівна 3р., утриманець, 10.02.1932р., причина смерті – запалення легень і глисти

Хуторна Юля Миронівна, 7р., утриманець, 11.02.1932р., причина смерті – воспаленіє мезга

Гричуха Софія Данилівна, 88р., утриманець, 16.02.1932р., причина смерті – старість

Остапець Марія Ничипорівна, 3р., утриманець, 14.02.1932р., причина смерті – не вказана

Слива Олекса Мусійович, 73р., одноосібник, 24.02.1932р., причина смерті – параліч

Гуля Настя Ничипорівна, 85р., утриманець, 27.02.1932р., причина смерті – старість

Остапець Андрій Андрійович, 75р., одноосібник, 07.03.1932р., причина смерті – параліч серця

Остапець Хтодоря Максимівна, 63р., одноосібник, 07.03.1932р., причина смерті – параліч серця

Бабич Текля Трохимівна, 90р., одноосібник, 04.03.1932р., причина смерті – параліч серця

Левченко Катерина Тихонівна, 48р., одноосібник, 20.03.1932р., причина смерті – упадок серцевої діяльності після операції з приводу рака матки

Гречуха Тефан Григорович, 78р., одноосібник, 22.03.1932р., причина смерті – параліч серця

Лата Антон Олексійович, 67р., одноосібник, 24.034.1932р., причина смерті – параліч серця

Замедянська Явдоха Микитівна, 59р., утриманець, 27.03.1932р., причина смерті – хронічне запалення легенів та порок серця

Ткалич Федір Тимофійович, 68р., одноосібник, 31.03.1932р., причина смерті – параліч серця

Слива Катерина Матвіївна, 87р., одноосібник, 01.04.1932р., причина смерті – параліч серця

Саміленко Оксана Семенівна, 19р., одноосібник, 25.03.1932р., причина смерті – удушення після угару

Моргун Іван Іванович, 78р., утриманець, 02.04.1932р., утриманець, 02.04.1932р., причина смерті – параліч серця

Брус Федоря Петрівна, 65р., одноосібник, 01.04.1932р., причина смерті – параліч серця

Слива Тетяна Павлівна, 8 міс., утриманець, 03.04.1932р., причина смерті – коклюш

Лата Наталка Олексіївна, 60р., одноосібник, 04.04.1932р., причина смерті – параліч серця

Бебик Соловета Онопріївна, 82р., утриманець, 03.04.1932р., причина смерті – параліч серця

Гречка Ганна Михайлівна, 8р., утриманець, 10.04.1932р., причина смерті – запалення мозку

Бондар Іван Микитович, 5міс., утриманець, 19.04.1932р., причина смерті – запалення легень

Бабич Фелін Федосійович, вік не зазначений, одноосібник, 17.04.1932р., причина смерті – не вказана

Скрипка Пріська Омельківна, 49р., одноосібник, 24.04.1932р., причина смерті – параліч серця

Дробиш Андрій Іванович, 98р., утриманець, 27.04.1932р., причина смерті – параліч серця

Шапувал Онопрій Юхимович, 70р., член колгоспу «Червона Зірка», 10.06.1932р., причина смерті – істощення і упадок сил

Сопрун Юрко Тихонович,59р., член с/г артілі «1 Травня», 11.06.1932р., причина смерті – параліч серця

Опара Василь Данилович, 80р.,член с/г артілі «Нова Культура», 02.06.1932р., причина смерті – параліч серця

Антоненко Марина Андріївна,64р., член с/г комуни «Комінтерн», 12.06.1932р., причина смерті – параліч серця

Оніщенко Степан Юрійович, 5р., утриманець, 12.06.1932р., причина смерті – істощення вследствие поносов

Смаглій Хтодоря Михайлівна, 73р., член с/г артілі «Нова Культура», 04.06.1932р., причина смерті – істощеніе і упадок сил

Гречуха Яким Федорович, 48р., член с/г артілі «Нова Культура», 14.06.1932р., причина смерті – істощеніе і упадок сил

Корчака Хтодоря Михайлівна, 73р., член с/г артілі «Нова Культура», 06.06.1932р., причина смерті – істощеніе і упадок сил

Максименко Степан Степанович,10р., утриманець, 19.06.1932р., причина смерті – істощеніе

Брус Іван Андрійович,2р., утриманець,14.06.1932р., причина смерті – коклюш, запалення легень

Бабич Павло Якович, 66р., член колгоспу «Червона Зірка», 19.06.1932р., причина смерті – істощеніе і упадок сил

Плаксієнко Іван Омелькович, 8р., утриманець, 20.06.1932р., причина смерті – менінгіт

Дудник Тихін Олексійович, 78р., член колгоспу «Нова Культура», 20.06.1932р., причина смерті – артеріосклероз і істощеніе

Тесля Надежда Олександрівна, 5р., утриманець, 21.06.1932р., причина смерті – істощеніе вследствие поносов

Мартиніко Опанас Якович,70р., одноосібник, 30.06.1932р., причина смерті – параліч серця

Гуля Прохор Овсійович, 76р., член колгоспу «1 Травня», 30.06.1932р., причина смерті – параліч серця

Коцар Петро Михайлович, 6дн., утриманець, 09.07.1932р., причина смерті – не вказана

Кіреченко Наталка Сезонівна, 12р., утриманець, 05.07.1932р., причина смерті – істощеніе і упадок сил

Масюкевич Наталка Савеліївна, 67р., одноосібник, 05.07.1932р., причина смерті – артеріосклероз й емфізема легенів

Плаксієнко Левко Іванович, 80р., член колгоспу «Нова Культура»,25.06.1932р., причина смерті – ентерій

Яцик Роман Феодосійович, 65р., член колгоспу «1 Травня», 27.06.1932р., причина смерті – рак шлунку

Розчипій Михайло Денисович, вік не зазначений. член колгоспу «Нова Культура», 12.07.1932р., причина смерті – дизентерія

Бабич Іон Микитович, 62р., одноосібник, 16.07.1932р., причина смерті – параліч серця

Яцик Ганна Сергіївна, 9р., утриманець, 06.06.1932р., причина смерті – менінгіт

Яцик Володимир Сергійович, 8 міс., утриманець, 15.07.1932р., причина смерті – туберкульоз

Шаповал Олександр Олексійович. 1міс., утриманець, 17.07.1932р., причина смерті – слабість

Летвинінко Назар Сергійович,90р., член колгоспу «Червона Зірка», 19.07.1932р., причина смерті – параліч серця

Левченко Іван Васильович, 3р., утриманець, 21.07.1932р., причина смерті – дизентерія

Дудник Степан Васильович, 80р., одноосібник, 20.07.1932р., причина смерті – параліч серця

Демченко Марина Самсонівна, 60р., член колгоспу «1 Травня», 10.07.1932р., причина смерті – параліч серця

Опара Харита Павлівна, 6міс., утриманець, 25.07.1932р., причина смерті – істощеніе

Гуля Грицько Петрович, 74р., член колгоспу «1 Травня», 29.07.1932р., причина смерті – параліч серця

Левченко Іван Григорович, 55р., член колгоспу «Червона Зірка», 28.07.1932р., причина смерті – отек легенів

Кучеренко Микола Валентинович, 2,5р., утриманець, 03.08.1932р., причина смерті – от поноса (диспенсія)

Смаглій Дем’ян Левкович, 6міс., утриманець, 02.07.1932р., причина смерті – воспаление легень

Гречуха Одарка Іванівна,49р., член колгоспу «Нова Культура», 06.08.1932р., причина смерті – опухоль мозга

Білашенко Параска Герасимівна,65р., член колгоспу «Червона Зірка», 07.08.1932р., причина смерті – рак шлунку

Чепурний Федір Кирилович,86р., член колгоспу «Червона Зірка», 07.08.1932р., причина смерті – параліч серця

Воскобойник Параска /не вказано/.40р., член колгоспу «Нова Культура», 08.08.1932р., причина смерті – параліч серця

Височин Федір Іванович, 67р. член колгоспу комуни «Комінтерн», 07.08.1932р., причина смерті – порок серця

Шевченко Микола Андрійович,2р., утриманець, 09.08.1932р., причина смерті –туберкульоз

Бондар Хтодоря Кіндратівна, вік не вказано, одноосібник, 11.08.1932р., причина смерті – параліч серця

Попудрібко Омелько Данилович,50р., член колгоспу «Червона Зірка», 12.08.1932р., причина смерті – стовбняк

Слива Михайло Фелонович,2р., утриманець, 13.08.1932р., причина смерті – понос (диспенсія)

Крамар Іван Якович,1,5р., утриманець, 11.08.1932р., причина смерті –понос(диспенсія)

Левченко Горпина Остапівна,68р., член колгоспу «1 Травня», 16.08.1932р., причина смерті – параліч серця

Сопрун Володимир Олександрович, 1міс., утриманець, 19.08.1932р., причина смерті – понос

Бебик Софія Іванівна, 1,5р., утриманець, 22.08.1932р., причина смерті – понос(диспенсія)

Крамар Петро Павлович, 2р., утриманець, 02.09.1932р., причина смерті – гастро-ентеріт

Козак Іван Корнійович, 95р., член колгоспу «Червона Зірка», 03.09.1932р., причина смерті – старість

Плаксієнко Харита Іванівна,90р., член колгоспу «Нова Культура», 05.09.1932р., причина смерті – старість

Дробиш Костянтин Харитонович, 7р., утриманець, 11.09.1932р., причина смерті – воспаление мозкових оболочок

Гречуха Юхим Фелонович, 54р., член колгоспу «Нова Культура» 14.09.1932р., причина смерті – порок серця

Компанієць Логвин Іванович, 76р., член колгоспу, 26.08.1932р., причина смерті – параліч

Стеценко Лук’ян Мусійович, 87р., член колгоспу «1 Травня», 19.09.1932р., причина смерті – параліч серця

Смаглій Софія Ільківна, 1р., утриманець, 15.09.1932р., причина смерті – понос

Оніщенко Одарка Панасівна, 85р., член колгоспу «Червона Зірка», 21.09.1932р., причина смерті – параліч серця

Неродигречка Івга Миколаївна,70р, член колгоспу «Нова Культура» 23.09.1932р., причина смерті – понос і истощение сил

Опара Іван Опанасович, 70р., одноосібник, 22.09.1932р., причина смерті – параліч серця

Корчака Дмитро Миколайович,78р., член колгоспу, 24.09.1932р., причина смерті – параліч серця

Хіжняк Іван Мусійович, 1,5р., утриманець, 04.10.1932р., причина смерті – гострий катар шлунку

Оніщенко Оксана Тимофіївна, 75р., член колгоспу «Нова Культура» 06.10.1932р., причина смерті – задержки моче спускання

Ворон Степан Семенович,8р., утриманець, 09.10.1932р., причина смерті – брюшний тиф

Савченко Параска Микитівна,72р., член колгоспу «Нова Культура», 11.10.1932р., причина смерті – старість

Левченко Іван Павлович, 90р., член колгоспу «1 Травня», 12.10.1932р., причина смерті – старість

Шмагун Мусій Олексійович,60р, одноосібник, 07.10.1932р., причина смерті – запалення легенів

Ярошенко Пистина Степанівна,76р., одноосібник, 26.10.1932р., причина смерті –старість

Бочковський Дмитро Гордійович, 40р., колгоспник, 23.10.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів

Моргун Марко Антонович, 64р., член колгоспу «1 Травня», 26.10.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів

Антоненко Явдоха Степанівна, 4міс., утриманець, 10.11.1932р., причина смерті – запалення шлунку

Левченко Іван Назарович,31р., член колгоспу «1 Травня», 11.11.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів

Котко Охтанаська Андріївна, 60р. член колгоспу «1 Травня», 10.10.1932р., причина смерті – не вказана

Остапець Йосип Романович, 25р., член колгоспу «Червона Зірка», 16.11.1932р., причина смерті – запалення легенів

Передерій Федір Левкович,52р., член колгоспу «1 Травня», 19.11.1932р., причина смерті – хворість серця та почок

Лата Іван Антонович,38р., одноосібник, 16.11.1932р., причина смерті – перелом черепа

Височин Марія Панасівна, 5р., утриманець, 19.11.1932р., причина смерті – запалення мозкових оболочок

Кукуяка Химка Ярмолівна,30р., одноосібник, 25.11.1932р., причина смерті – туберкульоз горла та легенів

Бондар Килина Іванівна,80р., член колгоспу «1 Травня», 29.11.1932р., причина смерті – старість

Смаглій Хтодоська Ільківна,70р., член колгоспу «Червона Зірка», 30.11.1932р., причина смерті – туберкульоз кісток

Гальченко Сарафина Василівна, 75р., член колгоспу «Червона Зірка», 05.12.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів та кісток

Сопрун Пилип Григорович, 65р., член колгоспу «1 Травня», 06.12.1932р., причина смерті – запалення брюшини

Гальченко Надежда Дем’янівна, 2міс., утриманець, 06.12.1932р., причина смерті – не вказана

Смаглій Лукія Яківна, 68р., член колгоспу «Червона Зірка», 13.12.1932р., причина смерті – рак шлунку

Лугеря Палажка Харитонівна,60р., член колгоспу «Червона Зірка», 12.11.1932р., причина смерті – запалення легенів

Давиденко Ганна Андріївна, 80р., одноосібник, 01.11.1932р., причина смерті – хворість легенів та почок

Слива Андрій Петрович, 52р., член колгоспу «1 Травня», 16.12.1932р., причина смерті – запалення брюшини

Дробиш Любка Наумівна, 62р., член колгоспу «Червона Зірка», 16.12.1932р., причина смерті – рак шлунку

Устименко Ганна Євсеївна, 5нед., утриманець, 24.12.1932р., причина смерті – від судорог (перехід)

Максименко Мотря Романівна,68р., одноосібник, 25.12.1932р., причина смерті – запалення легенів та порок серця

Самійленко Онисько Іванович, 77р., член колгоспу «Червона Зірка», 30.12.1932р., причина смерті – катар та язва желудка

Височин Володимир Петрович, 7 міс., утриманець, 29.04.1932р, причина смерті – запалення легень

Бабич Варка Зіновіївна, 30р., одноосібник, 30.04.1932р., причина смерті — запалення легень

Смаглій Грицько Іванович, 1р., утриманець, 01.05.1932р., причина смерті — запалення легень

Смаглій Володимир Іванович, 3р, утриманець, 03.05.1932р., причина смерті – виснаження

Максименко Степан Петрович, 46р., одноосібник, 04.05.1932р., причина смерті — запалення легень і виснаження

Коломієць Свирид Артемович, 85р., одноосібник, 04.05.1932р., причина смерті – параліч серця

Бабич Василь Оврамович, 61р., одноосібник, 13.05.1932р., причина смерті – параліч серця

Смаглій Мотря Омельківна, 68р., одноосібник, 13.05.1932р., причина смерті – після операції – заворот кишок

Довбня Солове та Степанівна, 71р., утриманець, 13.05.1932р., причина смерті – отек легенів

Крамар Савва Васильович, 80р., одноосібник, 14.05.1932р., причина смерті – старість

Котляренко Харитін Миронович, 62р., одноосібник, 16.05.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів та порок серця

Смаглій Іван Климович, 7 міс., утриманець, 21.05.1932р., причина смерті – запалення легень

Корнієнко Федір Михайлович, 63р., одноосібник, 18.05.1932р., причина смерті – виснаження організму

Максименко Ферапонт Кирилович, 55р., одноосібник, 19.05.1932р., причина смерті – від отощення і слабості

Головаха Ілько Ісакович, 52р., одноосібник, 22.05.1932р., причина смерті – виразка шлунку

Попудрібко Горпина Кузьмівна, 29р., одноосібник, 27.05.1932р., причина смерті — запалення легень і виснаження з гангреною лівої стопи

Котенко Микита Демидович, 26р., одноосібник, 22.05.1932р., причина смерті – утоплення

Слива Зінька Самсонівна, 98р., утриманець, 02.06.1932р., причина смерті – виснаження і упадок сил

Сергієнко Іван Іванович. 4р., утриманець, 02.06.1932р., причина смерті — запалення мозку

Остапець Микола Лукович, 4р., утриманець, 31.05.1932р.,причина смерті – отощенія

Тесля Василь Олександрович, 3д., утриманець, 03.06.1932р., причина смерті – отощенія

Гальченко Клим Степанович,78р., одноосібник, 04.06.1932р., причина смерті – старість

Кукуяка Оляна Юріївна,26р., одноосібник, 04.06.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів

Крамар Явдоха Юхимівна,70р., одноосібник, 06.06.1932р., причина смерті – параліч серця

Слива Ганна Григорівна,30р., одноосібник, 09.06.1932р., причина смерті – туберкульоз легенів

Ткаченко Микола Іванович, 6р., утриманець, 10.06.1933р., причина смерті – авітаміноз

Ткаченко Марія Іванівна, 8р., утриманець,20.06.1933р., причина смерті – авітаміноз

Дробиш Антон Микитович, 60р., одноосібник, 10.05.1933р., причина смерті – убитий при спусканні каміння згори в м.Железноводську

Дробиш Ївга Микитівна. 50р., одноосібник, 25.06.1933р., причина смерті – авітаміноз

Попудрібко Пантелей Пантелейович, 8р., утриманець, 24.06.1933р., причина смерті – авітаміноз

Ткаченко Василь Трохимович, 5р., утриманець, 15.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Литвиненко Петро Назарович,57р., член колгоспу «1 Травня», 26.06.1933р., причина смерті – катар шлунку

Устименко Горпина Наумівна,23р., член колгоспу, 02.04.1933р., причина смерті – запалення легенів

Денисенко Захарій Микитович, 17р., член колгоспу «1 Травня», 10.06.1933р., причина смерті – авітаміноз

Коцар Олександр Мусійович, 6р., утриманець, 24.06.1933р., причина смерті – гостре запалення шлунку

Гречка іван Самілович,6р., утриманець, 25.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Смаглій Марія Іванівна,6р., утриманець, 25.06.1933р., причина смерті – виснаження

Кода Василина Сергіївна, 82р., утриманець, 06.06.1933р., причина смерті – стареча кволість

Нетесаний Володимир Микитович, 1р., утриманець, 30.06.1933р., причина смерті – зараження крові через пориви на тілі

Гречуха Петро Тихонович, 32р., член колгоспу «Нова Культура», 24.06.1933р., причина смерті – ушиб

Котко Василь Хвидотович, 12р., утриманець, 01.07.1933р., причина смерті –гостре запалення кишок

Котко Марія Хвидотівна,10р., утриманець, 24.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Замедянський Сергій Денисович,16р., утриманець, 01.07.1933р., причина смерті – виснаження

Чепурна Секлета Іванівна, 62р., член колгоспу «Червона Зірка», 30.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левченко Панас Іванович, 30р., член колгоспу «1 Травня», 01.07.1932р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левченко Ольга Панасівна, 3р., утриманець, 30.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Нога Іван Степанович,8р., утриманець, 25,06.1933р., причина смерті – авітаміноз

Опара Трохим Тимофійович, 60р., одноосібник, 01.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Краснокуць Петро Тарасович, 34р., член колгоспу «1 Травня», 02.07.1933р., причина смерті – виснаження

Савченко Наталка Трохимівна, 73р., член колгоспу «Червона Зірка», 07.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Краснокуцька Пріська Степанівна, 37р., член колгоспу «1 Травня», 28.06.1933р., причина смерті – пропасниця

Луцик Марко Павлович, 61р., член колгоспу «1 Травня», 20.06.1933р., причина смерті – не вказана

Луцик Марія Марківна, 10р., утриманець, 27.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Сопрун Солове та Андріївна,52р., член колгоспу «Нова Культура», 09.07.1933р., причина смерті – повішення

Сопрун Ганна Хведівна, 6р., утриманець, 05.07.1933р., причина смерті – хронічний, гострий інтеріт

Сопрун Марія Гнатівна,49р., член колгоспу «1 Травня», 05.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Тесля Хвидот Артемович, 65р., член колгоспу «Нова Культура», 27.06.1933р., причина смерті – стареча кволість

Тесля Сергій Артемович. 27р., член колгоспу «Нова Культура», 07.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Пльотка Параска Оврамівна, 70р., одноосібник. 12.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Гречуха марко Іванович, 77р., член колгоспу «Червона Зірка», 12.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Чепурна Параска Євстахіївна,40р., член колгоспу «Червона Зірка», 09.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Остапець Лаврін Іпатійович, 25р., одноосібник, 11.07.1933р., причина смерті – гостре запалення кишок

Хоменко Платон Кіндратович, 79р., член колгоспу «Червона Зірка», 10.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Замедянський Хведь Кузьмович, 67р., член колгоспу «1 Травня», 03.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Слива Параска Кіндратівна, 47р., член колгоспу «1 Травня», 03.07.1932р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Смаглій Федосія Андріївна,36р., одноосібник, 11.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Дудник Микола Степанович, 5р., утриманець, 12.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Савченко Устя Кирилівна, 47р., член колгоспу «Нова Культура», 02.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левченко Людвик Іванович, 9р, утриманець, 13.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левченко Тетяна (не розбірливо), 80р., член колгоспу «1 Травня», 13.07.1933р., причина смерті –стареча кволість

Опара Кузьма Іванович, 75р., член колгоспу «Червона Зірка», 05.07.1933р., причина смерті –стареча кволість

Крамар Артем Герасимович, 67р., член колгоспу «Червона Зірка», 12.07.1933р., причина смерті – параліч сечового пузиря

Макаренко Милашка Савівна, 65р., одноосібник, 10.07.1933р., причина смерті –виснаження та упадок сил

Штепа Ліда Іванівна, 3р., утриманець, 10.07.1933р., причина смерті –виснаження та упадок сил

Устименко Грицько Васильович, 9р., утриманець, 07.07.1933р., причина смерті – гострий шлунковий та кишковий катар

Баркім Тодоська Адамівна, 62р., одноосібник, 11.07.1933р., причина смерті – старість

Смаглій Тарас Уласович, 72р., член колгоспу «Червона Зірка», 11.10.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Соапрун Антон Романович,40р., член колгоспу «1 Травня», 09.09.1933р., причина смерті – гостре запалення легенів

Гончар Марія Трохимівна,5р., утриманець, 13.05.1933р.,причина смерті – виснаження та упадок сил

Гончар Іван Петрович, 65р., член колгоспу «1 Травня», 10.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гончар Іван Трохимович, 8 міс., утриманець, 06.09.1933р., причина смерті – неправильне харчування

Гальченко Степан Пилипович.82р., член колгоспу «Червона Зірка», 15.10.1033р., причина смерті – гостре запалення кишок

Іщенко Хівря Іванівна, 56р., комунарка комуни «Комінтерн», 21.08.1933р., причина смерті – саркома кишечника

Гречуха Марія Іванівна,5р., утриманець, 28.10.1933р., причина смерті – запалення глоточної ангіни та залоз

Самойленко Матвій Федорович, 75р., одноосібник,14.08.1933р., причина смерті – катар шлунка

Плаксієнко Пріська Петрівна,50р., одноосібник, 06.11.1933р., причина смерті – екстративний плеврит

Гуля Макар Володимирович, 53р., член колгоспу «1 Травня», 18.11.1933р., причина смерті – воздуття легенів

Левченко Ничипір Іванович, 42р., член колгоспу «1 Травня», 02.11.1933р., причина смерті – крововилив в мозок, лівобічний параліч

Давиденко Володимир Іванович, 2,5р., утриманець, 20.11.1933р., причина смерті –дифтериця

Нетесана Тетяна Сидорівна, 33р., член колгоспу «1 Травня», 02.11.1933р., причина смерті – хронічна вада серця

Береза Марта Максимівна, 59р., член колгоспу «Нова Культура», 24.07.1933р., причина смерті – авітанія

Масюкевич Яків Овсійович, 8р, утриманець, 19.11.1933р., причина смерті – запалення легенів оболочок

Кереченко Семен Сизонович, 12р., утриманець, 17.11.1933р., причина смерті – запалення жолудка

Устименко Савка Логвинович, 55р., член колгоспу «Червона Зірка», 23.09.1933р., причина смерті – запалення почок

Устименко Мотря Савівна, 15р., утриманець, 24.09.1933р., причина смерті – гострий катар кишок

Савченко Настя Іванівна,90р., член колгоспу «Нова Культура», 20.11.1933р., причина смерті – стареча кволість

Котляренко Іван Миронович, 64р., член колгоспу «Червона Зірка», 26.11.1933р., причина смерті – язва шлунку

Остапець Зіна Павлівна,51р., одноосібник, 28.11.1933р., причина смерті – пістряк шийки уразу

Ромаданов Василь Панасович, 42р., службовець, 07.10.1933р., причина смерті – запалення легенів і висипний тиф

Бабич Гапка Іванівна,80р., одноосібник, 02.112.1933р., причина смерті – старість

Компанієць Микола Васильович, 8міс., утриманець, 09.08.1993р., причина смерті – гостре запалення шлунку та кишок

Левченко Настя Костівна,13р., утриманець,02.08.1933р., причина смерті – вада серця

Гречуха Пистина Євгенівна, 37р., одноосібник, 10.12.1933р., причина смерті – запалення легенів

Токаренко Андрій Прокопович, 46р., одноосібник, 15.11.1933р., причина смерті – хронічне запалення нирок

Царенко Дмитро Йосипович,9р., утриманець, 15.11.1933р., причина смерті – гострий катар шлунку та кишок

Корчака Павло Ярофеєвич, 15р., утриманець, 10.12.1933р., причина смерті – повний параліч

Плаксієнко Антін Іванович, 2р., утриманець, 18.06.1933р., причина смерті – виснаження

Панкратов Грицько Антонович, 33р., член колгоспу «Червона Зірка», 21.09.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Кононенко Катерина Андріївна, 2р., утриманець, 06.12.1933р., причина смерті – опечення всього тіла

Хортуна Михайло Тимофійович, 70р., член колгоспу «Червона Зірка», 19.12.1933р., причина смерті – хронічна вада серця

Стеценко Мотря Гордіївна, 43р., член колгоспу «Червона Зірка», 25.12.1933р., причина смерті – хронічна вада серця

Оніщенко Івга Василівна,68р., член колгоспу «Червона Зірка», 27.12.1933р., причина смерті – серцева вада

Гуля Ярина Данилівна, 79р., одноосібник, 30.12.1933р., причина смерті – хронічне запалення легенів, склероз артерії

Бабич Артем Юхимович, 80р., член колгоспу «Червона Зірка», 23.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Царенко Ганна Павлівна,10р., утриманець, 22.07.1933р., причина смерті –дизентерія

Захарченко Марія Савівна, 50р., член колгоспу «1 Травня», 22.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Бакум Параска Кузьмівна, 65р., член колгоспу «Червона Зірка»,23.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Нога Устя Антонівна, 40р., член колгоспу «1 Травня», 25.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Ярошенко Андрій Дмитрович, 17р., член колгоспу «1 Травня», 25.07.1933р., причина смерті – параліч серця

Шаповал Марфа Григорівна, 31р., одноосібник, 26.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Білашенко Катерина Климівна, 40р., член колгоспу «Червона Зірка», 27.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Сагайдачна Ганна Максимівна,9р., утриманець, 27.07.1933р., причина смерті – авітаміноз

Слива Явдоха Филонівна, 10р., утриманець, 27.07.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Дукдник Марія Степанівна, 2р., утриманець, 29.07.1933р., причина смерті – неправильне харчування

Масюкевич Микола Овсійович, 5р., утриманець, 29.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Коваленко Олекса Харитонович, 70р., член колгоспу «1 Травня», 18.07.1933р., причина смерті – параліч

Деревянко Аксентій Петрович, 34р., член колгоспу «Червона Зірка», 30.07.1933р., причина смерті – виснаження

Слива Іван Фелонович, 14р., утриманець, 30.07.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Ященко Денис Кирилович, 60р., член колгоспу «Червона Зірка», 30.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Савченко Устья Тимофіївна,78р., член колгоспу «Нова Культура»,31.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Смаглій Гапка Хведорівна,80р., член колгоспу «Червона Зірка», 31.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Масюкевич Ольга Овсіївна, 3р., утриманець, 01.08.1933р., причина смерті – виснаженість

Нетесана Тетяна Сидорівна, 30р., член колгоспу «1 Травня», 01.08.1933р., причина смерті – виснаження

Устименко Микола Остапович, 3р., утриманець, 01.08.1933р., причина смерті – не вказана.

Коваленко Текля Марківна, 32р., член колгоспу «1 Травня», 02.08.1933р., причина смерті – виснаження ( упадок сил )

Сопрун Олександр Олександрович, 3р., утриманець, 05.08.1933р., причина смерті – виснаження

Устименко Харитина (невідомо) 64р., член колгоспу «Червона Зірка», 06.08.1933р., причина смерті – гостре запалення кишківника

Бондар Ганна Микитівна, 7р., утриманець, 07.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Котляренко Конон Петрович, 16р., член колгоспу «Червона Зірка», 07.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Станько Іван Іванович, 4р., утриманець, 15.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Котляренко Христя Григорівна, 50р., член колгоспу «Червона Зірка», 07.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Давидюк Степан Хведорович, 80р., одноосібник, 13.06.1933р., причина смерті – стареча кволість

Скирта Терешко Микитович, 22р., член колгоспу «1 Травня», 06.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Скирта Мокрина Микитівна, 25р., член колгоспу «1 Травня», 01.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Скирта Микита Маркович, 70р., член колгоспу «1 Травня», 01.05.1933р., причина смерті – стареча кволість

Левченко Тодосій Дементійович, 3р., утриманець, 05.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левченко Секлета Петрівна, 45р., член колгоспу «1 Травня», 08.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гречка Єфрем Федорович, 55р., член колгоспу «Червона Зірка», 18.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гречуха Ганна Свиридівна, 14р., утриманець, 13.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гречуха Мокрина Павлівна,50р., член колгоспу «Червона Зірка», 07.07.1933р., причина смерті – параліч

Матвієнко Текля Федорівна, 70р., одноосібник, 09.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Дробиш Іван Якович, 1р., утриманець, 29.06.1933р., причина смерті – неправильне харчування

Слива Трохим Павлович, 60р., одноосібник, 29.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Самійленко Кирило Федорович, 68р., одноосібник, 01.05.1933р., причина смерті – хронічний неврит з отеками всього тіла

Гречуха Семен Опанасович, 13р., утриманець, 16.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гречуха марія Панасівна, 16р., утриманець, 08.06.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гречуха Артем Панасович, 7р., утриманець, 18.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Перетятько Улита Петрівна, 18р., член колгоспу «Червона Зірка», 04.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Бондар Наталка Йосипівна, 40р., член колгоспу «1 Травня», 01.07.1933р., причина смерті – авітаміноз

Ткаченко Ганна Олександрівна, 9р., утриманець, 10.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Моргун Грицько Гнатович, 55р., член колгоспу «1 Травня», 10.07.1933р., причина смерті – хронічне запалення нирок

Воскобійник Горпина Явтухівна, 70р., член колгоспу «Нова Культура», 08.07.1933р., причина смерті – стареча кволість

Височин Олександр Петрович, 1р., утриманець, 09.07.1933р., причина смерті – хронічний ентерит

Коцар Ганна Андріївна, 9р., утриманець, 03.08.1933р., причина смерті – кровава різачка

Котляренко Катерина Іванівна, 6р., утриманець, 05.08.1933р., причина смерті – різачка

Сергієнко Данило Оксентійович, 47р., член колгоспу «1 Травня», 01.07.1933р., причина смерті – не вказана

Гуля Антон Макарович, 24р., член колгоспу «1 Травня», 09.08.1933р., причина смерті – повішення

Опара Юрко Федорович, 22р., член колгоспу «1 Травня», 07.08.1933р., причина смерті – виснаження

Ткаліч Мотря Фелонів на, 42р., член колгоспу «Червона Зірка», 09.08.1933р., причина смерті – дизентерія

Стріль Ганна Йосипівна, 78р., член колгоспу «Нова Культура», 14.08.1933р., причина смерті – старість

Кереченко Катерина Мартинівна, 3р., утриманець, 09.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Кириченко Софія Мартинівна, 9р., утриманець, 04.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Кириченко Андрій Мартинович, 4р., утриманець, 07.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Сусідко Карпо Матвійович, 70р., одноосібник, 14.08.1933р., причина смерті – стареча кволість

Свідельська Хтодоря Кирилівна, 67р., член колгоспу «Червона Зірка», 05.08.1933р., причина смерті – стареча кволість

Попудрібко Микола Федорович, 8р., утриманець, 01.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Попудрібко Тетяна Юхимівна, 76р., член колгоспу «Червона Зірка», 11.08.1933р., причина смерті – стареча кволість

Неродигречка Іван Федотович, 8р., утриманець, 02.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Неродигречка Василь Хведотович, 33р., член колгоспу «Нова Культура», 08.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Саміленко Василь Кирилович, 15р., член колгоспу «Нова Культура», 01.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Неродигречка Хведот Хомович, 35р., член колгоспу «Нова Культура»,25.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Самійленко Марія Кирилівна, 13р., утриманець, 07.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Самійленко Гапка Кирилівна, 10р., утриманець, 09.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Самійленко Каліна Йосипович, 60р., член колгоспу «Червона Зірка», 16.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гуля Панас Тимофійович, 50р., член колгоспу «Червона Зірка», 10.08.1933р., причина смерті – гостре запалення кишок

Смаглій Одарка Лук’янівна, 14р., утриманець, 13.07.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Ткаченко Андрій Васильович, 11р., утриманець, 17.08.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Кириченко Варфоломій Васильович, 40р., член колгоспу «1 Травня», 31.12.1932р., причина смерті – хронічне запалення легень

Горніцький Павло Григорович, 81р., культ службовець церкви, 06.01.1933р., причина смерті – хронічне запалення легень

Троян Марія Федорівна77р., член колгоспу «Нова Культура», 06.01.1933р., причина смерті – брючна водянка і порок серця

Яцик Микола Данилович, 80р., член колгоспу «Нова Культура», 06.01.1933р., причина смерті – хронічне запалення легень

Остапець Левко Несторович, 2міс., утриманець, 09.01.1933р., причина смерті – хвороба шлунка (істощеніє)

Гречка Марія Пилипівна, 62р., член колгоспу «Червона Зірка», 11.01.1933р., причина смерті – хвороба шлунку та легенів

Плаксієва Мелашка Павлівна, 70р., член колгоспу «Нова Культура», 15.01.1933р., причина смерті – старість

Ткаченко Ольга Михайлівна, 4р., утриманець, 17.01.1933р. причина смерті – дифтерія

Хортуна Грицько Тимофійович, 71р., член колгоспу «Червона Зірка», 18.01.1933р., причина смерті – запалення легень

Бабич Микита Артемович, 22р., одноосібник, 21.01.1933р., причина смерті – замерзлий доставлений в лікарню в безпритомному стані, вмер

Токаренко Оришка Федорівна, 78р., член колгоспу «Нова Культура», 27.01.1933р., причина смерті – нефрит з загальними отеками

Яцик Степан Феодосійович, 60р., член колгоспу «1 Травня», 01.02.1933р., причина смерті – язва шлунку, проводиння шлунку

Грибіник Панас Федорович, 73р., член колгоспу «Червона Зірка», 01.02.1933р., причина смерті – рожа і загальні отеки

Сагайдашна Марфа Максимівна, 13р., утриманець, 02.02.1933р., причина смерті – запалення плеврі та легень

Остапець Марія Савівна, 70р., одноосібник, 12.02.1933р., причина смерті – старість, виснаження та упадок сил

Сотник Корній Гордійович, 75р., член колгоспу «1 Травня», 12.092.1933р., причина смерті – старість і виснаження та упадок сил

Булава Іван Іванович, 55р., член колгоспу «1 Травня», 13.02.1933р., причина смерті –запалення нирок

Чипурний Михайло Кирилович, 70р., член колгоспу «Червона Зірка», 14.02.1933р., причина смерті – старість і виснаження та упадок сил

Смитана Яким Іванович, 64р., член колгоспу «1 Травня», 14.02.1933р., причина смерті – двостороннє крупозне запалення легенів.

Бабич Степан Юхимович, 70р., член колгоспу «Червона Зірка», 15.02.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Коваленко Федір Іванович, 56р., член колгоспу «1 Травня», 15.02.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Фидоренко Владимир Купріянович, 13р., утриманець, 16.02.1933р., причина смерті – запалення легень

Кириченко Денис Іванович, 72р., член колгоспу «Нова Культура», 18.02.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гордієнко Петро Кіндратович, 60р., член колгоспу «Червона Зірка», 19.02.1933р., причина смерті –двосторонній параліч

Коцарь Семен Григорович, 49р., член колгоспу «1 Травня», 19.02.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Луценко Іван Васильович, 80р., член колгоспу «1 Травня», 22.02.1933р., причина смерті – емфізема легень і порок серця

Коваль Явдоха Степанівна, 45р., член колгоспу «1 Травня», 21.02.1933р., причина смерті – замерзання (на полі в с.Лозівок)

Ткаченко Олександр Федорович, 36р., член колгоспу «1 Травня», 18.02.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гречка Хома Федорович, 68р., член колгоспу «Червона Зірка», 23.02.1933р., причина смерті – порок серця та емфізема легенів

Котко тихій Семенович, 56р., член колгоспу «1 Травня», 17.02.1933р., причина смерті – замерзання (на дорозі в с.Березняки)

Левченко Хома Григорівна, 50р., член колгоспу «Червона Зірка», 24.02.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Замедянський Михайло Сергійович, 25р., член колгоспу «Нова Культура», 26.02.1933р., причина смерті – самовбивство від повішання

Дробиш Марина Ничипорівна, 78р., одноосібник, 27.02.1933р., причина смерті – старість

Опара Марко Дем’янович, 70р., одноосібник, 01.03.1933р., причина смерті – старість та упадок сил

Нагановській Тарас Прохорович, 61р., член колгоспу «Червона Зірка», 02.03.1933р., причина смерті – запалення очеревини

Смаглій Оврам Андрійович, 55р., одноосібник, 26.02.1933р., причина смерті – загальне виснаження від замерзання

Крамар Яків Петрович, 53р., член колгоспу «1 Травня», 02.03.1933р., причина смерті – хронічний ентерит

Бабич Степан Павлович, 79р., одноосібник, 03.03.1933р., причина смерті – запалення очеревини

Плетка Іван Григорович, 75р., одноосібник, 04.03.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левченко іван Артемович, 35р., член колгоспу «1 Травня», 04.03.1933р., причина смерті – декомпенсірований мібкордіт

Сопрун Горпина Івківна, 90р., член колгоспу «1 Травня», 07.03.1933р., причина смерті – старість

Царенко Анатолій Миколайович, 6р., утриманець, 05.03.1933р., причина смерті – перитоніт

Опара Соломка Максимівна, 70р., одноосібник, 08.03.1933р., причина смерті – параліч лівої сторони тіла

Ткаченко Павло Семенович,45р., член колгоспу «1 Травня», 08.03.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Шевченко Андрій Несторович, 45р., член колгоспу «1 Травня», 10.03.1933р., причина смерті – ревматизм та хвороба серця

Бочковській Лук’ян Іванович, 13р., утриманець, 10.03.1933р., причина смерті – запалення легенів (крупозне)

Котляренко Роман Тихонович,37р., член колгоспу «1 Травня», 10.03.1933р., причина смерті – хронічне запалення легенів

Коломієць Логвин Йосипович, 67р., одноосібник, 12.03.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Ященко Васька Савівна, 60р., член колгоспу «Червона Зірка», 08.03.1933р., причина смерті – хронічне запалення легенів та кволість серця

Яцик Сергій Іванович, 35р., член колгоспу «Нова Культура», 13.03.1933р., причина смерті – язва шлунку

Опара Домаха Кузьмівна, 75р., член колгоспу «1 Травня», 14.03.1933р., причина смерті – каторг легенів та кишок і шлунку

Коцар Карпо Данилович, 74р., член колгоспу «1 Травня», 10.03.1933р., причина смерті –м хвороба серця і старість

Гречка яким Лаврінович, 46р., член колгоспу «1 Травня», 18.03.1933р., причина смерті – запалення брюшини

Корчака Зінька Василівна, 70р., член колгоспу «1 Травня», 20.03.1933р., причина смерті – старість та слабість

Савченко Оксана Харитонівна, 75р., член колгоспу «Нова Культура», 20.03.1933р., причина смерті – старість

Таранець Олександра Петрівна, 16р., утриманець, 21.03.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Остапець Іпатій Мак. 62р., одноосібник, 22.03.1933р., причина смерті – каторг шлунку і кишок

Замедянська Надія Тихонівна, 6р., утриманець, 20.03.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Замедянська Олександра Тихонівна, 5р., утриманець, 20.03.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Бабич Олекса Тимофійович, 45р., член колгоспу «Червона Зірка», 21.03.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Устименко Клим Харитонович, 55р., член колгоспу «Нова Культура», 25.03.1933р., причина смерті – тяжка хвороба шлунку та кишок

Гречка Харита Павлівна, 65р., одноосібник, 26.03.1933р., причина смерті – стареча кволість

Коцар Федот Микитович, 65р., член колгоспу «1 Травня», 26.03.1933р., причина смерті – хронічне запалення легенів та порок серця

Бабич Явдоха Прокопівна, 72р., одноосібник, 26.03.1933р., причина смерті – хронічне запалення легенів та хвороба серця

Сусідка Зінька Прокопівна, 63р., член колгоспу «1 Травня», 28.03.1933р., причина смерті – органічний порок серця

Кононенко Семен Юхимович, 48р., службовець, 29.03.1933р., причина смерті – отек легенів і загальне виснаження

Тищенко Кузьма Миколайович, 2р., утриманець, 30.03.1933р., причина смерті – отек живота і кінцівок (водянки)

Самійленко Килина Ністратівна, 26р., комунарка комуни «Комінтерн», 20.02.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Смагнлій Йосип Ількович, 68р., член колгоспу «Червона Зірка», 31.03.1933р., причина смерті – хронічний нефрит

Моргун Ілько Якович, 73р., член колгоспу «1 Травня», 03.04.1933р., причина смерті – старість і хронічне запалення легенів

Марченко Катерина Миколаївна, 73р., член колгоспу «1 Травня», 04.04.1933р., причина смерті – порок серця

Сопрун Іван Феодосійович, 2р., утриманець, 31.03.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левечнко Параска Василівна, 6міс., утриманець, 04.04.1933р., причина смерті – хронічний шлунковий та кишковий каторг від неправильного кормління

Царенко Микола Миколайович, 2р,, утриманець, 26.03.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левченко Андрій Прохорович, 17р., одноосібник, 06.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Дудник Максим Петрович, 79р., член колгоспу «Червона Зірка», 06.04.1933р., причина смерті – старість

Передерій Микола Іванович, 8р., утриманець, 26.03.1933р., причина смерті – потонув, провалившись під лід

Богдан Катерина Зіньківна, 4р, утриманець, 07.04.1933р., причина смерті – коклюш

Богдан Ганна Зіньківна, 2р, утриманець, 08.04.1933р., причина смерті – коклюш

Опара Федь Андрійович, 50р., член колгоспу «1 Травня», 08.04.1933р., причина смерті – суставний ревматизм та хворість серця

Остапець Марійка Василівна, 2р., утриманець, 05.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Білашенко Виримій Дмитрович, 67р., член колгоспу «Червона Зірка», 08.04.1933р., причина смерті – хворість легенів та серця

Остапець Милашка Оврамівна, 70р., член колгоспу «1 Травня», 09.04.1933р., причина смерті – хронічний ревматизм та емфізема легенів

Ткаченко Василь Веремійович, 66р., член колгоспу «1 Травня», 10.04.1933р., причина смерті – хронічне запалення легенів та емфізема легенів

Шевченко Порило Іванович, 40р., одноосібник, 09.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Головаха Степан Іванович, 40р., член колгоспу «Червона Зірка», 10.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гречка Лука Дмитрович, 3р., утриманець, 11.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Коломієць Явдоха Яківна, 70р., член колгоспу «Червона Зірка», 16.04.1933р., причина смерті – хронічне запалення легенів

Царенко Данило Лаврінович, 57р., член колгоспу «Червона Зірка», 17.04.1933р., причина смерті – хронічне запалення легенів

Шевченко Анастася Семенівна, 68р., одноосібник, 16.04.1933р., причина смерті – виснаження сил та старість

Крамар Антін Якович, 17р., член колгоспу «1 Травня», 19.04.1933р., причина смерті – запалення легенів і плеврит

Коцар Пантелеймон Миронович, 77р., член колгоспу «1 Травня», 18.04.1933р., причина смерті – старість

Гриценко Митрофан Сидорович, 68р., службовець, 22.04.1933р., причина смерті – рак горлянки

Сотник Ольга Корніївна, 5р., утриманець, 21.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Сотник Наталка Федосіївна, 55р., член колгоспу «1 Травня», 16.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Смаглій Трохим Григорович, 20р., член колгоспу «1 Травня», 20.04.1933р., причина смерті – туберкульоз

Брус Андрій Прокопович, 28р., одноосібник, 20.04.1933р., причина смерті – туберкульоз

Шапувал Петро Юхимович, 60р., член колгоспу «Червона Зірка», 18.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Перетятько Ярем Пилипович, 33р., член колгоспу «Червона Зірка», 26.04.1933р., причина смерті – огнестрільна рана груді

Гуля Іван Кіндратович, 68р., член колгоспу «1 Травня», 26.04.1933р., причина смерті – стареча кволість

Остапець Микита Остапович, 60р., член колгоспу «1 Травня», 23.04.1933р., причина смерті – стареча кволість

Гальченко Ярина Петрівна, 68р., одноосібник, 27.04.1933р., причина смерті – понос, гостре запалення кишок

Левченко Степан Іванович, 61р., член колгоспу «1 Травня», 28.04.1933р., причина смерті – стареча кволість

Шаповал Олекса Юрійович, 30р., член колгоспу «1 Травня», 27.04.1933р., причина смерті – катар легенів

Нетесаний Федь Андрійович, 9р., утриманець, 22.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

СтеценкоМикола Ністратович, 7міс., утриманець, 22.04.1933р., причина смерті – гострий катар кишок

Пащевська Марія Трохимівна, 55р., член колгоспу «1 Травня», 28.04.1933р., причина смерті – запалення нирок

Марченко Микита Іванович, 60р., член колгоспу «1 Травня», 28.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Білан Василь Прохорович, 4р., утриманець, 26.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Сопрун Яків Мусійович, 68р., член колгоспу «1 Травня», 29.04.1933р., причина смерті – старість і упадок сил

Сергієнко Хтодоська Тимофіївна, 73р., член колгоспу «1 Травня», 29.04.1933р., причина смерті – старість і кволість

Дика Марія Романівна,64р., одноосібник, 27.04.1933р., причина смерті – порок серця і туберкульоз легенів

Диченко Ониська Андріївна, 75р., член колгоспу «1 Травня», 01.05.1933р., причина смерті – порок серця, емфізема легень

Левченко Микола Гнатович, 5р., утриманець, 01.05.1933р., причина смерті – гострий бронхіт та виснаження

Фортуна Омелько Григорович, 39р., член колгоспу «Червона Зірка», 02.05.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Савченко Трохим Васильович, 47р., член колгоспу «Нова Культура», 02.05.1933р., причина смерті – (не розбірливо)

Царенко Ганна Миколаївна, 4р., утриманець, 02.05.1933р., причина смерті – виснаження

Царенко Володимир Миколайович, 7р., утриманець, 30.04.1933р., причина смерті – виснаження

Нетесана Катерина Федорівна, 5р., утриманець, 03.05.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Бабич Кость Ількович, 10р., утриманець, 03.05.1933р., причина смерті – епілепсія

Гуля Іван Артемович, 8р., утриманець, 01.05.1933р., причина смерті – епілепсія

Дженжеруха Харитін Павлович, 70р., член колгоспу «1 Травня», 04.05.1933р., причина смерті – загальний парліч

Слива Сергій Хвелонович, 7р., утриманець, 02.05.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Пальчик Тиміш Гаврилович, 66р., член колгоспу «1 Травня», 03.05.1933р., причина смерті – порок серця

Ткаченко Іван Семенович,59р., член колгоспу «1 Травня», 04.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Чепурний Павло Михайлович, 27р., член колгоспу «Червона Зірка», 05.05.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Свідельський Шелест Андрійович, 59р., член колгоспу «Червона Зірка», 03.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Шевченко Василь Порфирович, 2р., утриманець, 06.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Шевченко Настя Семенівна,60р., одноосібник, 16.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Передерій Химка Андріївна, 60р., одноосібник, 06.05.1933р., причина смерті – старість та кволість

Штепа Микола Іванович, 8міс., утриманець, 08.05.1933р., причина смерті – виснаження

Мороз Мотря Іванівна,109р., утриманець, 08.05.1933р., причина смерті – старість

Смаглій Васька Іванівна,30р., член колгоспу «Червона Зірка», 30.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Смаглій Іван Охтанасійович, 5р., утриманець, 04.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Смаглій Андрій Охтанасійович, 3р., утриманець, 29.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Савченко Горпина Іванівна, 89р., утриманець, 08.05.1933р., причина смерті – упадок сил від старості

Нетесаний Іван Семенович, 37р., член колгоспу «1 Травня», 08.05.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів

Білашенко Микола Трохимович, 2р., утриманець, 08.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Тесля Федот Аврамович, 62р., член колгоспу «1 Травня», 27.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Грибіник Соловета Миронівна, 85р., утриманець, 10.05.1933р., причина смерті – старість та слабість

Сагайдачна Варка Максимівна, 4міс., утриманець, 10.05.1933р., причина смерті – припинення годування грудьми

Моргун Захарко Мусійович, 82р., член колгоспу «1 Травня», 01.05.1933р., причина смерті – стареча кволість

Гуля Ганна Пилипівна, 6р., утриманець, 10.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Гуля Софія Пилипівна, 10р., утриманець, 06.05.1933р., причина смерті — виснаження та упадок сил

Ткаченко Петро Павлович, 8р., утриманець, 24.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Ткаченко іван Павлович, 8р., утриманець,, 20.04.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Левченко Семен Іванович, 65р., член колгоспу «1 Травня», 06.05.1933р., причина смерті – емфізема легенів та ревматизм

Сопрун Текля Купріянівна, 16р., член колгоспу «Нова Культура», 12.05.1933р., причина смерті – туберкульоз легенів та кишок

Остапець Антонина Несторівна, 7р., утриманець, 12.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Теплоа Іван Павлович, 33р., член колгоспу «1 Травня», 13.05.1933р., причина смерті – язва шлунку

Крамар Андрій Якович, 4р., утриманець, 11.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

Моргун Антін Антонович, 70р., одноосібник, 09.05.1933р., причина смерті – стареча кволість

Слива Ярина Петрівна, 47р., одноосібник, 10.05.1933р., причина смерті – виснаження та упадок сил

У школу в п'ять років: Очільник Міносвіти "лякає" новою реформою

Информация / Устименко Олег

Міністерство освіти і науки готове розробити освітні і навчальні програми для дітей, у разі підтримки суспільством ідеї організації шкільного навчання дітей, починаючи з 5 років.

Про це у своєму Telegram написав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Він також пояснив, чому вважає початок шкільної освіти у 5 років доцільним. «Для мене дуже важливою є думка кожного громадянина щодо організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5 років. Свідомо розпочав суспільний діалог на цю тему. У разі підтримки передбачено розроблення відповідних до віку дітей освітніх і навчальних програм», - наголосив Шкарлет.

Водночас за його словами, закінчення шкільного навчання у 18-19 років (за умов 12 класів) не є ключовим аргументом у цій дискусії. «Хибно стверджувати, що Україна боїться вчити дітей довго чи багато, хоча саме так деякі «політичні фахівці» від освіти й взялися трактувати розпочате обговорення», - зазначає в.о. міністра освіти.

На думку очільника Міністерства освіти ключових аргументів щодо запропонованих змін є декілька, зокрема, наступність дошкільної та початкової ланок освіти.

Окрім того, він висловив переконання, що чим раніше починається освоєння дитиною корисних навичок, розвиток здібностей, тим успішнішою ця дитина стає в дорослому житті.

Ще одним з аргументів для змін за словами Сергія Шкарлета є те, що сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль у цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій. «Наголошую, що 5-річні та 6-річні діти потребують різних підходів і компетенцій за формою й тривалістю навчання та дозвілля. «Це дорого», – кажуть експерти. Але наші діти не гірші за тих, хто навчається в більш розвинених країнах, і тому аргументи на користь «економії» вважаю недоцільними. Моє завдання – знайти можливості та підтримку. Важливо, що ми обговорюємо це питання за участю батьків, освітян, психологів, педіатрів. А отже, наближаємося до єдиної концепції розвитку шкільної освіти й розроблення Освітнього кодексу», - зауважив в.о. міністра освіти і науки.

МИНУЛЕ СТУКАЄ В НАШІ СЕРЦЯ...

Информация / Суспільство

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Головне у діяльності бібліотеки по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

У Мошнівській сільській бібліотеці проведена хвилина пам’яті « Минуле стукає в наші серця». Бібліотекар розповіла, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор. Присутні дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули відео – спогад «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років». Бібліотекар звернула увагу присутніх на книжкову виставку «Сльоза омиває душу», яка діє в бібліотеці.

Хвилиною мовчання пом' янули мільйони жертв голодомору.

МОЗ планує ввести електронний рецепт на антибіотики

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

Міністерство охорони здоров’я планує найближчим часом ввести електронний рецепт на протимікробні лікарські засоби, тобто, антибіотики.

Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко.

Іващенко поінформував, що близько дев’яти тис. аптечних закладів зможуть виписувати рецепт саме в електронній формі. «Протягом двох останніх місяців Міністерство охорони здоров’я фіксує збільшення використання протимікробних препаратів. І на даний момент, з метою забезпечення всіх лікарських засобів, у МОЗ ведеться робота по ключових напрямках, зокрема, це введення електронного рецепту на протимікробні лікарські засоби, тобто, антибіотики. Передбачається, що протягом найближчого часу близько 9 тис. аптечних закладів зможуть виписувати рецепт саме в електронній формі. Близько 1054 найменувань торгових антибіотиків будуть додані до такої можливості», ─ сказав Іващенко.

Урядовець зазначив, що електронні рецепти дозволять Міністерству охорони здоров’я забезпечити раціональний відпуск і використання протимікробних лікарських засобів. «Ми розуміємо, що значна частина аптечних закладів на даний момент не мають можливості приєднатися до відпуску лікарських засобів по електронному рецепту. Тому таким закладам буде запропонована і надана можливість використання паперових звітних форм, тобто паперових рецептів. У той же час, Міністерство охорони здоров’я підготувало наказ, який на даний момент знаходиться у Мін’юсті - щодо обов’язку аптечних закладів протягом наступного року, тобто, до закінчення 2021 року, зберігати паперові форми електронних рецептів. У цілому такі дії направлені на раціональне використання антибіотиків і їх раціональне призначення», ─ додав Іващенко.

Вихідними на Черкащині утримається прохолодна погода з невеликими опадами

Информация / Устименко Олег

«Хвиля аномального тепла» на Черкащині закінчується, але справжнього холоду поки що не видно. Останні 4 доби відмінили прихід метеорологічної зими, який намітився 17 листопада, та «занурили» наш регіон у температурний режим кінця жовтня. За прогнозом синоптиків, ще завтра на наш регіон чекає досить теплий, без опадів та із сонячними проясненнями день, з температурою в межах 2-6º тепла.

Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У вихідні циклон переміститься далі на схід і наш край опиниться в його прохолодній тиловій частині з невеликим мокрим снігом та температурами близько 0º. На окремих ділянках доріг ожеледиця.

На початку нового робочого тижня, погода суттєвих змін не зазнає. Надалі під впливом північно-західного антициклону, похолодає до невеликих морозів.

Перехід до зими у цьому році відбувається за допомогою врівноважених синоптичних процесів, досить стримано та делікатно. Серйозних погодних ускладнень поки що не прогнозуємо. На черзі грудень – найтемніша пора року, але вона сповнена святковим настроєм. За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, у грудні 2020 температура повітря та кількість опадів очікуються у межах кліматичної норми.

"Мій телефонний друг": 6000 телефонних волонтерів готові підтримати людей, що опинилися на самоті

Информация / Устименко Олег / Суспільство

В Україні понад 11 мільйонів пенсіонерів. Лише уявіть — це 11 мільйонів унікальних життєвих шляхів із цікавим досвідом. Долучайтеся до проєкту “Мій телефонний друг” і діліться з новим другом своїми розповідями! Для цього залиште заявку на безкоштовній гарячій лінії 0 800 202 147.

Організатори проєкту — Українська Волонтерська Служба в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Мета — підтримати людей, які важко переживають пандемію Covid-19, у телефонних розмовах з волонтерами. Учасники проєкту — люди літнього віку, люди з інвалідністю, батьки багатодітних сімей та всі, хто потребує спілкування.

Як долучитися?

1. Залиште заявку з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 21:00, зателефонувавши на безкоштовну гарячу лінію 0 800 202 147.
2. Дочекайтеся дзвінка від представника чи представниці проєкту, який/яка познайомить вас із вашим телефонним другом (волонтером чи волонтеркою).
3. Щотижня волонтер(ка) телефонуватиме вам, щоб поспілкуватися, дізнатися, як ваші справи та допомогти у вирішенні проблемних питань.

Ось що розповідає про свою участь у проєкті пані Олена із Запорізької області: «Дякую вам! Щосуботи я дуже чекаю на дзвінки мого друга Артема. Він допоміг мені розібратися, у чому суть медичної реформи, пояснив, чому варто перевіряти інформацію з телевізора,і де шукати інформацію про надбавки до пенсії».

Діляться своїми враженнями і волонтери проєкту. Іван, телефонний друг Валентини Петрівни з Харкова, розповів, що отримав кілька дуже важливих порад про те, як побудувати взаємини з батьками і менше сперечатися. А Ірина, телефонна подруга Василя Івановича з Київщини, розповіла, що саме його поради спростили нелегкий час ремонту в оселі.

Телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 800 202 147. Оператори підберуть вам волонтера чи волонтерку та познайомлять вас між собою. Поділіться цією інформацією з тими, кому потрібна підтримка!

Проєкт реалізовано в рамках національної кампанії солідарності ЮНІСЕФ та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
В будущее В прошлое

Навигация