Войти
Закрыть

Про забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням

Информация / Устименко Олег / Суспільство

З 2017 року особи з інвалідністю забезпечуються санаторно-курортним лікуванням за новим принципом «гроші ходять за людиною». Нині особи з інвалідністю самостійно обирають, відповідно до медичних показань, санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

Про це розповідає пресслужба Черкаської ОДА.

Також відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування здійснюється через безготівковий перерахунок суми санаторним закладам на підставі тристоронньої угоди, а саме: особа з інвалідністю – управління соцзахисту – санаторій.

Для отримання путівки необхідно звернутися до місцевих управлінь соціального захисту населення із:

– заявою;
– медичною довідкою лікувальної установи за формою № 070/о;
– копією посвідчення, яка підтверджує статус особи (довідка МСЕК).

Для організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю загального захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства, зокрема й осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку, прийнято наказ Міністерства від 01.06.2020 № 355 «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2020 році».

Відповідно до нього вартість послуг санаторно-курортного лікування становить:

– особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства – 7 740 грн без податку на додану вартість;
– особам з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку з числа осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства – 23 450 (670) грн без податку на додану вартість;
– громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 6 480 (360) грн з податком на додану вартість.

В Україні підвищили максимальний розмір допомоги по безробіттю

Информация / Устименко Олег / Суспільство

З 1 липня підвищили прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення. Так, для працездатних осіб віднині прожитковий мінімум становить 2197 гривень. Відповідно, зросли й соціальні виплати, серед яких – допомога по безробіттю.

Нагадаємо, що максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ). Отже, з 1 липня максимальна допомога по безробіттю становить 8788 гривень на місяць.

При цьому розмір мінімальної допомоги по безробіттю залишається незмінним: для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування страхового стажу та  заробітної плати, він становить 1000 грн (до карантину – 650 грн). Таке рішення було прийняте постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 № 217. На таку допомогу можуть розраховувати безробітні, починаючи з 12 березня, упродовж усього карантину та 30 днів після його офіційного  завершення.

Довідково:

Станом на 2 липня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становить майже 516,7 тис. осіб, що на 81%, або на 231 тисячу більше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Допомогу по безробіттю отримують 432 тис. осіб.

На одну вакансію претендують 9 безробітних (на відповідну дату минулого року – 3 особи).

Зокрема, з 12 березня (початок карантину) по 01 липня в державній службі зайнятості зареєстровано 328,6 тис. безробітних, що майже вдвічі більше, ніж за відповідний період минулого року.

Рятувальники нагадують правила безпечного відпочинку на водоймах (відео)

Информация / Устименко Олег / Суспільство / Відео

З початку року на водних об`єктах Черкаської області зареєстровано 33 пригоди, внаслідок яких 19 осіб загинуло та 16 осіб врятовано (з них 2 дитини).

Фахівці Служби порятунку зазначають, що найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання громадянами елементарних правил безпечної поведінки. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Щодо надзвичайних подій за участю дітей, то нещасні випадки стаються зазвичай через те, що дорослі залишають маленьких дітей без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки, або ж дозволяють дітям старшого віку самостійно відвідувати водойми.

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

- пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
- температура води повинна бути не нижче +17 °С;
- плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
- слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

На Черкащині прогнозують спекотні вихідні

Информация / Устименко Олег

Червень 2020 увійшов у 5-ку найтепліших за весь період спостережень в області, після 1954, 1964, 1999 та найтеплішого 2019 року. Липень на Черкащині за кліматом найтепліший і найщедріший на дощі місяць року. Як правило, саме в липні найчастіше максимальна температура повітря досягає або перевищує позначку 30º.

Саме така погода і чекає у вихідні, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Оскільки, переважає вплив антициклонів, зі сходу «Valentin», із заходу «Winfried», до Черкащини продовжує надходити дуже тепле повітря, яке під променями сонця продовжує розжарюватися.

У вихідні на нас чекає справжня літня спека з температурою повітря вдень 30-35º, та дуже теплими ночами 17-22º. Через тимчасове втручання улоговини з півдня зберігається ймовірність локальних грозових осередків, так що можна потрапити під короткочасний дощ, особливо пообіді.

Із 7 липня ситуація зміниться: холодний атмосферний фронт принесе короткочасні грозові дощі та освіжить повітря.

Черкаський центр зайнятості розповів про найзатребуваніші професії в області

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Протягом січня-травня роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність  14,7 тис. вакансій, що на 26,9% менше, ніж у січні-травні 2019 року. За видами економічної діяльності: 42,1% вакансій пропонується у сільському господарстві, 14,8% на підприємствах та установах переробної промисловості, 11,6% – в оптовій та роздрібній торгівлі.

Про це повідомляє пресслужба ОЦЗ.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, представників найпростіших професій.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається серед тактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, в’язальників схемних джгутів, кабелів та шнурів,  трактористів, дорожніх робітників, водіїв  навантажувача, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів, операторів лінії у виробництві харчової продукції, машиністів (кочегарів) котельної, серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок,  електрогазозварників,  бетонярів, робітників з комплексного обслуговування будинків, мулярів, оброблювачів птиці, малярів, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри тощо).

Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів,  агрономів,  економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники, укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 червня 2020 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 943 вакансії. Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 6,4 тис. грн (на 1 червня 2019 року 5,5 тис.  грн), у 79,5%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив 7,9 тис. грн, для професіоналів  7,1 тис. грн,  для фахівців – 6,3 тис. грн, для кваліфікованих робітників з інструментом  6,9 тис. грн, для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин майже 7 тис. грн, для  кваліфікованих працівників сільського господарства 6,1 тис. грн,  для технічних службовців – 5,2 тис. грн, для працівників найпростіших професій  – 5,8 тис. грн, для працівників торгівлі та послуг понад 5 тис. грн

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 червня пропонується у вакансіях для  бригадира на дільницях основного виробництва 18 тис. грн,  головного металурга 16,1 тис. грн, начальника відділу, завідувача лабораторії по  15 тис. грн, машиніста тепловоза 14,7 тис. грн, майстра з ремонту устаткування (промисловість) 14,6 тис. грн,  монтажника технологічного устаткування та пов’язаних з ним конструкцій 14 тис. грн, командира взводу,  інспектора прикордонної служби, музиканта по 13 тис. грн

Станом на 1 червня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 22,5 тис. осіб, що на 46%  більше, ніж на цю дату 2019 року. Всього протягом  січня-травня 2020 року послугами обласної служби зайнятості скористалося 35,1 тис. безробітних громадян, що на 11,7% більше, ніж у січні-травні 2019 року.

Станом на 1 червня 2020 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 24 безробітних (станом на 1 червня 2019 року 10 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у сфері  фінансової та страхової  діяльності (321 особа),  найменше в  переробній промисловості, водопостачанні; каналізації, поводження з відходами  (по 12 осіб).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед   законодавців, державних службовців, керівників (55 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (14 осіб).

СЬОГОДНІ СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ВІДЗНАЧАЄ СЕРГІЙ ТЕРЕЩУК

Информация / Суспільство

4 липня свій День народження відзначає Голова Ради директорів групи компаній "Маїс", народний депутат України IV та VI скликань, кандидату економічних наук Сергій ТЕРЕЩУК.

Шановний Сергій Миколайович!


Прийміть наші найщиріші побажання міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх Ваших добрих справах!

Хай у Вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість.

Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!

З повагою,
Голова села Мошни Богдан Шкарбута, Мошнівська сільська рада, Громада села Мошни

Приватбанк запустив єдиний додаток "Приват24" для фізосіб та ФОПів

Информация / Устименко Олег

Приватбанк першим в Україні запустив єдиний мобільний додаток для фізосіб та підприємців на базі Privat24 для Android та iOs.

Про це повідомляє прес-служба банку.

Щоб користуватися єдиним сервісом, потрібно оновити мобільний банк до останньої версії.

До цього підприємцям доводилося користуватися окремим додатком "Приват24 для бізнесу", щоб управляти корпоративними рахунками.

"Традиційно банки для обслуговування фізичних осіб та бізнесу використовують різні сервіси - так робили раніше і ми, але ще в минулому році ми поставили за мету створити новий максимально простий сервіс для підприємців по роботі у Приват24 для фізичних осіб", - заявив керівник напрямку малого та середнього бізнесу Приватбанку Сергій Клюєв.

"Надалі ми плануємо спрощувати функціонал мобільного Приват24 для підприємців, а саме робити ще більш зручними платежі, операції з кредитами, депозитами, валютою, здаванням звітів та інші сервіси, які зараз доступні в окремій системі Приват24бізнес, а також зробимо практичнішим порядок дистанційної взаємодії підприємців зі своїми найманими бухгалтерами прямо всередині мобільного банку", - додав він.

У САД області нагадують про сезонні обмеження руху для великоваговиків

Информация / Устименко Олег

Служба автомобільних доріг у Черкаській області нагадує, що в області введено обмеження руху для великовагових транспортних засобів дорогами державного значення в денну пору доби на період високих температур повітря. Зокрема за умов підвищення температури повітря понад +28° С.

Ці обмеження діють з 1 червня для транспортних засобів вагою понад 24 тони.

З цією метою на автомобільних дорогах загального користування державного значення встановили відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити. Про застосування таких обмежень та місць розміщення тимчасових майданчиків поінформували зацікавлені центральні органи виконавчої влади та асоціації автомобільних перевізників.

Дотримання водіями вантажних транспортних засобів вагових параметрів та вимог дорожніх знаків здійснюватиметься територіальними підрозділами Укртрансбезпеки та відповідними обласними підрозділами Національної поліції України.

Для тимчасової стоянки транспортних засобів використовуються 982 майданчика в смугах відведення автомобільних доріг та біля об’єктів дорожнього сервісу. В межах Черкаської області визначено 39 місць відстою великовагового транспорту на час тимчасового обмеження руху.

Інформація про наявність на автомобільних дорогах загального користування державного значення Черкаської області стоянок та місць відстою великовагових та великогабаритних транспортних засобів розміщена за ПОСИЛАННЯМ.

Пенсійний фонд інформує: Про перерахунок пенсійних виплат із першого липня 2020 року

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник інформує, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» затверджено розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення, зокрема для осіб, які втратили працездатність. Із першого липня 2020 року цей показник становитиме 1 712,00 грн.

У зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та на виконання частини 3 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області проведено перерахунок пенсії непрацюючим пенсіонерам, у яких складові пенсійних виплат залежать від розміру прожиткового мінімуму.

Перерахунок пенсійних виплат проведено в автоматизованому режимі та не потребує додаткового звернення пенсіонерів до Пенсійного фонду. Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, виплату в новому розмірі отримають у липні. 

Довідково: в Черкаській області перераховано 337 593 пенсії, середній розмір підвищення становить 39,60 грн, без підвищення ― 163 544 пенсії. Додаткові видатки на місяць ― 6,9 млн грн.

На Черкащині триває заміна посвідчень особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи

Информация / Устименко Олег

В області продовжується заміна посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та особам, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, випробуваннях ядерної зброї (категорія 2 та 3).

Про це інформує Департамент соціального захисту населення Черкаської ОДА.

Станом на 15 червня комісія Черкаської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян ухвалила рішення щодо заміни посвідчень 4 745 постраждалим. Зокрема 2 235 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 1, 2 475 потерпілим від Чорнобильської катастрофи категорії 1, 10 ядерникам категорії 1, 24 ядерникам категорії 2 та одному –категорії 3.

На даний час ще 1 814 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, потребують заміни посвідчень.
В будущее В прошлое

Навигация