Войти
Закрыть

Скільки часу можна дітям користуватися гаджетами

Информация / Устименко Олег

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) виступила з офіційним попередженням: дітям не варто давати на тривалий час планшети і мобільні телефони, адже звичка до сидячого способу життя закладається з самого дитинства. Який час є оптимальний для проведення часу в гаджетах малюку.

Вчені вирахували, що дітям від 2 до 5 років не можна проводити за гаджетами більше 2-х годин на день. Це погано впливає на їх концентрацію й увагу.

Американські спеціалісти вважають, що дітям до 5 років необхідно обмежуватися 1 годиною на день. Більш тривале проведення часу за електронними пристроями загрожує розвитком синдрому дефіциту уваги і гіперактивністю.

Американські медики наголошують, що кориснішим для здоров'я дитини стане фізична активність, ігри на логіку тощо.

Кабмін схвалив новий Український правопис

Информация / Устименко Олег

Кабінет міністрів України схвалив Український правопис у новій редакції, яку розробила Українська національна комісія з питань правопису.

Новий правопис замінить застарілу редакцію від 8 червня 1992 року.

Рішення про оновлення редакції правопису ухвалили "з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм".

Провідні філологи країни і урядовці розробили нову редакцію згідно з українською правописною традицією з урахуванням новітніх мовних явищ. Зокрема вони повернули низку особливостей "харківського" правопису, який затвердили в 1928 році.

Повний текст нової редакції Українського правопису можна прочитати ТУТ.

В Україні скасували вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту та краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.

Такі зміни були внесені Наказом Міністерства охорони здоров’я України №958 від 23 квітня 2019 року «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні», який набув чинності.

Щеплення для дорослих


Досі безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, що контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Втім кількість хворих на кір серед дорослого населення постійно зростає.

Зараз безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку. Вакцинація гарантована всім дорослим, які:

- контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано  зробити впродовж 72 годин);
- не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
- за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету.

Щеплення для немовлят від 6 місяців


За Календарем щеплень першу дозу вакцини проти кору, паротиту та краснухи дитині роблять у віці 12 місяців. Саме тоді організм дитини може виробити достатній імунітет від інфекції. До 12 місяців дитину має захищати колективний імунітет (якщо принаймні 95% населення вакциновані). В умовах спалаху і постійного зростання захворюваності на кір через недостатній рівень вакцинації українців для немовлят існує ризик захворіти. Кір для малюків дуже небезпечний і може призвести до смерті.

Відтепер немовлятам дозволили робити безоплатне щеплення від кору вже з 6 місяців (до 6 місяців вакцину КПК не застосовують). У цьому випадку така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається “нульовою”, подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).

Важливо: інтервал між щепленнями має бути не менше одного місяця.

Як і раніше, безоплатною залишається вакцинація за Календарем щеплень.

Зробити щеплення можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

Усі області України повністю забезпечені вакцинами, закупленими за державний кошт, за Календарем щеплень. Кожен пацієнт може онлайн перевірити наявність вакцин в області у таблиці за цим посиланням. У випадку, якщо лікар закладу вам відмовляє у вакцинації, необхідно звернутись для головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участі головного лікаря, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я.

Чоловікам потрібно контролювати кількість вживання кави

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

Медики з Великобританії висловилися про те, що пристрасть до розчинної кави може негативно позначитися на чоловічому статевому здоров'ї.

Розчинну каву ніяк не можна назвати корисним напоєм для чоловіків. І все через фітогормони, що в ній містяться. Вони здатні послаблювати потенцію.

За словами лікарів з Кембриджа, фітогормони надають на чоловічий організм дію подібне ефекту "жіночого" гормону естрогену. "Чоловіки, які п'ють занадто багато розчинної кави, ризикують обзавестися животом і практично жіночими грудьми, а також зіткнутися з проблемами в ерекції", - повідомили терапевти.

Правда, кількість кави, здатна призводити до проблем з чоловічим здоров'ям, досить велика - п'ять чашок на день. На думку фахівців, натомість краще випивати одну-дві чашки напою в день - строго меленого і заварного. В такому випадку статева функція, навпаки, може зміцнитися, вважають експерти.

УВАГА! Стартував Всеукраїнський фотоконкурс «Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади»

Информация / Устименко Олег / Суспільство

21 травня стартував всеукраїнський фотоконкурс «Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади», який триватиме до 11 червня 2019 року.

Цей фотоконкурс має на меті встановити тенденції та сприяти розширенню можливостей жінок у розвитку життя громади. Він сприятиме підвищенню обізнаності про широкий спектр ролей, які жінки відіграють у нинішньому житті, що повинні бути визнані і враховані при прийнятті рішень на місцевому рівні. Фотоконкурс сприятиме створенню нових рольових моделей, особливо для молодого покоління та молодих жінок, які зможуть брати активну участь у економічному та політичному житті та нестимуть відповідальність.

Вивчаючи можливості для чоловіків і жінок у бізнесі та політиці, стереотипи соціальних ролей стають дуже очевидними. Наприклад, 4 з 10 чоловіків в Україні вважають, що підприємництво – це чоловіча професія. Половина респондентів переконані, що чоловіки кращі політичні лідери, ніж жінки. Зрештою, таке упереджене ставлення відображається і на ринку праці. Лише 30% топ-менеджерів складають жінки, тоді як після здобуття незалежності в українському парламенті лише 12% жінок-депутатів (на основі досліджень Фонду народонаселення ООН (UNFPA). Жінки краще представлені серед депутатів місцевих рад, але вони все ще складають лише 14% депутатів обласних рад і місцевих рад регіонального значення. З іншого боку, жінки частіше мають кращу освіту, ніж чоловіки, проте вони не займають посади в центральній владі так часто, як чоловіки. В основному, вони працюють у менш оплачуваній економічній діяльності та на посадах нижчого рівня, ніж чоловіки, наприклад, у державному секторі, освіті, охороні здоров’я та соціальній службі, бібліотеках, архівах, музеях тощо.

На цьому тлі фотоконкурс «Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади» має підкреслити досягнення жінок і змусити людей зрозуміти, що гендерна рівність є першим фундаментальним принципом прав людини та її цінностей, і також значною мірою сприяє добробуту суспільства, оскільки вона дає жінкам можливість реалізувати свій повний потенціал у всіх сферах життя. Фактично, гендерна рівність приносить користь всім, і це найкраще визначено ціллю сталого розвитку ООН (UN SDG), де вона відображена в SDG 5.

Як долучитися до конкурсу:

1. Озирніться навколо у вашій рідній громаді, поговоріть з членами родини, друзями та сусідами, щоб дізнатися історії жінок у вашому середовищі, які надихають вас.
2. Сфотографуйте жінку, яка найкраще ілюструє бачення «сильних жінок у місцевому житті».
3. Завантажте до трьох фотографій на сайт hromady.photos

Переглянути детальну інформацію та правила участі можна за ПОСИЛАННЯМ.

Всеукраїнський фотоконкурс «Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади» реалізується Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Контактна особа: Соловйова Влада, +38 095 529 42 40 vlada.soloviova@giz.de

Секрети здоров'я: 10 продуктів, які знижують рівень холестерину і захищають наші судини

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

Щоб зберегти здоров’я серця, важливо контролювати не тільки тиск, а й рівень холестерину.

Один з факторів, що істотно підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань — високий рівень холестерину. А найпростіший спосіб контролювати його вміст у крові — стежити за харчуванням і частіше їсти продукти, які знижують рівень «поганого» холестерину. Ось список найздоровіших продуктів, які варто їсти щодня – і підтримувати тим самим своє здоров’я.

Оливки і оливкова олія


Найнижчий рівень захворювань серцево-судинної системи — у тих регіонах світу, де оливки і оливкова олія є обов’язковою частиною повсякденного раціону. Дослідження підтверджують, що протягом двох годин після вживання рівень холестерину в крові утримується на безпечному рівні — тому оливки і масло, приготоване з них, варто їсти щодня.

Авокадо


Дуже корисний овоч, багатий корисними ненасиченими жирами, а також кислотою омега-3, яка життєво необхідна для здоров’я наших судин. Крім того, авокадо допомагає регулювати баланс «поганого» і хорошого холестерину, захищаючи тим самим наше серце.

Лосось


Бажано з’їдати хоча б дві порції жирної риби в день — це підтримує здоров’я мозку, судин і серця. Жирні сорти риби багаті мононенасиченими жирами, які регулюють рівень холестерину, а також жирними кислотами омега-3 і омега-6, які допомагають знизити рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ.

Цибуля


Особливий антиоксидант флавонід, яким багата звичайна ріпчаста цибуля, допомагає запобігти накопиченню хоелестеринових бляшок в артеріях і підтримує здоров’я судин. До речі, цибуля-порей і часник володіють такими ж корисними властивостями – так що їжте їх частіше!

Вівсянка


Чим більше клітковини у вашому раціоні, тим нижче вміст шкідливого холестерину в крові. Овес — один з джерел корисних харчових волокон, яких зазвичай нам дуже не вистачає. Тільки стежте за тим, щоб ваша ранкова каша готувалася з цільних зерен — тільки вони по‑справжньому корисні.

Квасоля


Ще одне джерело дорогоцінної клітковини-бобові і особливо квасоля. Як підтвердили результати дослідження, опублікованого в журналі Канадської медичної асоціації, одна порція квасолі на день протягом півроку допомагає знизити рівень холестерину на 5%.

Куркума


Справжня “королева спецій”, яка робить нашу їжу не тільки смачнішою, але і кориснішою. Куркума має потужний протизапальний ефект, а також допомагає знизити рівень холестерину навіть у тих, хто страждає на ішемічну хворобу серця.

Соя


Продукти на основі сої — наприклад, тофу або соєве молоко — містять фітостероли, сполуки, структурно аналогічних холестерину, який виробляє ваша печінка. Чим частіше ми єдиний ці продукти, тим нижче рівень холестерину в нашому організмі. І тим міцніше і здоровіше серце і судини.

Мигдаль


Ці смачні горішки не тільки джерело корисного рослинного білка, клітковини і ненасичених жирів, але і справжній ворог холестерину. Щоденне вживання мигдалю протягом шести тижнів допомагає підвищити рівень «здорового» холестерину ЛПВЩ — і захистити свої судини.

Темний шоколад


Смачний, солодкий і дуже корисний — темний шоколад це не просто ласощі, але ще і дуже корисний продукт. Флавоноїди, особливі антиоксиданти, яких багато в какао-бобах, допомагають у тому числі і знизити рівень небезпечного холестерину в крові і зменшити приховані запальні процеси в організмі. Але головне — вибирайте шоколад з високим вмістом какао.

Чай з ромашки може знизити рівень глюкози в крові і навіть запобігти розвитку діабету

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

Людям, що страждають діабетом другого типу, необхідно ввести в свій щоденний раціон відвар з ромашки: як показали дослідження, проведені фахівцями Університету в Аберистуіте (Уельс) і Японії, цей напій не тільки знижує рівень глюкози в крові, але і здатний боротися з ускладненнями, які викликає діабет.

Зокрема, проведені експерименти підтвердили здатність ромашкового чаю боротися з такими ускладненнями, як сліпота, захворювання нирок, погіршення роботи нервової і серцево-судинної систем і гіперглікемія.

Учасники експерименту протягом трьох тижнів пили по дві чашки ромашкового відвару в день. В результаті у більшості з них рівень глюкози в крові знизився на 25%. Для максимального ефекту автори експерименту рекомендують пити по дві чашки відвару в день.

Заробітчани зможуть переводити гроші з Польщі без комісій

Информация / Устименко Олег

ПриватБанк повідомив про запуск безкоштовних грошових переказів в Україну з Польщі з онлайн сервісом PayUkraine та MasterCard.

Протягом трьох місяців з 10 травня по 10 серпня українські заробітчани та туристи можуть переказувати кошти на карти ПриватБанку без комісій.

Безкоштовні перекази доступні на сайті PayUkraine або в мобільному додатку сервісу. Скористатися промокодом PayUkraine можуть нові клієнти, які раніше не переводили гроші через сервіс.

Будьте здорові!: 4 причини високого тиску, про які ви не замислювалися раніше

Информация / Здоров'я / Устименко Олег

Високий тиск – стан, який може завадити активному та радісному життю, а також є вкрай небезпечним.

Причиною високого тиску може бути не лише генетика, але й стиль життя. Рівень тиску залежить і від дієти, і від фізичних навантажень, і від якості сну.

Всі знають, що надлишок солі, жирів та цукру в поєднанні з нерухливим стилем життя можуть призвести до високого рівня тиску. Але медики хочуть застерегти й про інші звички, які також можуть впливати на показники на вашому тонометрі.

Американська асоціація серця навела перелік звичок, які часто не помічають, але які впливають на тиск.

1) Безрецептурні ліки

Люди, які використовують ліки для подолання легкого болю та нездужання, можуть помічати у себе зміни тиску.

Такі протизапальні засоби як напроксен та ібупрофен можуть піднімати тиск. Парацетамол менше впливає на нього.

Антигістамінні препарати також є причиною підвищення тиску.

Впливають на тиск і рецептурні ліки, як наприклад, препарати проти психічних розладів, протизаплідні пігулки, стероїдні гормони та ліки для онкологічних хворих.

Але медичні фахівці наголошують, що припиняти прийом ліків теж варто після консультації з лікарем, якому довіряєте.

2) Щоденна кава та коктейлі

І кава, і алкоголь можуть підвищувати тиск. Обмеження кофеїну до 300 мілілітрів на день (2-3 чашки) може запобігти підвищенню тиску до критичного рівня.

Але кофеїн – це не лише кава.

"Екстракт зеленого чаю або чай матча також можуть спровокувати викид адреналіну", – каже кардіолог Сатхіт Бхусрі.

Щодо алкоголю обмеження такі: на день не більше однієї порції для жінок та двох порцій для чоловіків.

3) Харчові додатки та домішки

Харчові додатки та комбінації деяких продуктів можуть підвищувати тиск.

Не всі харчові домішки, на яких написано "натуральний", є безпечними. Наприклад, такий інгредієнт як лакриця може призводити до гіпертензії.

Міцні сири, консервоване м’ясо і навіть соєві продукти містять високий рівень тираміну. Ця речовина може вступати в дію з антидепресантами та інгібіторами моноаміноксидази й підвищувати тиск.

4) Неправильні показники тиску

Іноді зустрічається так звана "оглядова гіпертензія". Це часто трапляється в кабінеті лікаря, коли до високого тиску призводить тривожність пов’язана з медичним оглядом.

Щоб дізнатись, чи не страждаєте ви на оглядову гіпертензію, варто поміряти тиск вдома до візиту лікаря, а потім порівняти з показниками вже під час медичного огляду.

Для того, щоб чітко поміряти тиск вдома, використовуйте портативний апарат, з правильним калібруванням та справними батарейками.

Перед замірюванням тиску варто спорожнити сечовий міхур та утриматись від цигарок та кави за 30 хвилин до замірів.

Як зрозуміти, що в мене проблеми з тиском

Згідно з рекомендаціями здорові значення кров’яного тиску це:

- Верхнє значення приблизно 120;
- Нижнє значення приблизно 80.

Перша стадія гіпертензії – це показники 130-139 для верхнього значення та 80-89 для нижнього.

Друга стадія гіпертензії – 140 та вище й 90 та вище відповідно.

Якщо верхні значення тиску вище 180, нижні – вище 120, а також ви відчуваєте біль у грудях, запаморочення, важкість дихання, то цей стан називається "Гіпертензивний криз".

Цей стан вимагає негайно звернутись до лікаря, адже існує високий ризик інфаркту чи інсульту.

Але якщо високий тиск вчасно виявити та проконтролювати, ризики інфарктів та інсультів значно знижуються.

Синоптики прогнозують нестійку погоду з грозовими дощами

Информация / Устименко Олег

Завдяки атмосферним фронтам північних циклонів, які формують погоду Черкащини, у найближчі три доби зберігатиметься нестійка погода з періодичними грозовими дощами різної інтенсивності. Під час гроз можливе посилення вітру.

Про це повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології.

У неділю та понеділок синоптики прогнозують в області незначні опади.

Денні температури повітря очікуються в межах +22+25º, нічні +13+16º.
В будущее В прошлое

Навигация