Войти
Закрыть

Жертви торгівлі людьми можуть отримати від держави від 4 тис. грн допомоги

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський підкреслив, що держава і надалі буде захищати своїх громадян від потрапляння до рук торгівців людьми.

„Відповідно до нашого законодавства дана категорія громадян може отримати фінансову допомогу у разі потреби і ця сума сягає від 4800 до 5600 грн. Це разова допомога”, – повідомив Сергій Ніжинський, коментуючи виклики, з якими стикається Україна у сфері протидії торгівлі людьми та захисту потерпілих осіб, зокрема, збільшення кількості громадян України, яких втягнуто у злочинну діяльність, а саме перевезення наркотичних речовин на території Російської Федерації та щодо недотримання їхніх прав.

Заступник Міністра зазначив, що часто у трудове рабство потрапляють люди, які з різних причин опинились у скрутному матеріальному становищі, часто це люди, які втратили роботу, зокрема, молодь.

Сергій Ніжинський наголосив на традиційних методах, які використовують работоргівці для залякування жертв, щодо яких проводиться роз’яснювальна робота серед потенційних груп ризику у ході інформаційних кампаній з протидії торгівлі людьми.

„У них відбирають телефони, відповідні документи, паспорти, починаються залякування. Коли погрожують твоєму життю, чи життю родичів, д уже важко прийняти рішення,” – сказав заступник Міністра.

Нагадаємо, щорічно більше 3 млн українців їдуть на заробітки за кордон.

З 1991 року більше 230 тис. українців стали „живим товаром”.

Українці найчастіше опиняються у трудовому рабстві у Росії переважно на будівництві, у сфері аграрного, ресторанно-готельного та грального бізнесу.

З 2012 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми 881 особі.

#Стоп_корупція: Головне управління ДПС у Черкаській області інформує

Информация / Устименко Олег

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що з метою вжиття дієвих заходів, направлених на профілактику і попередження корупційних правопорушень здійснюється постійний контроль щодо упередження неправомірних дій та бездіяльності, вчинення можливих корупційних правопорушень працівниками головного управління під час виконання своїх посадових обов’язків.

Звертаємо увагу, що в ДПС функціонує «гаряча» телефонна лінія «Пульс»: 0800-501-007 (напрямок «4»), на яку можна повідомити про факти вимагання та отримання неправомірної вигоди та інші протиправні дії з боку посадових осіб податкової.

Також, про зазначені факти просимо повідомляти відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області за адресою: Черкаська область, м.Черкаси, вул. Хрещатик, 235, кабінет 404 (тел. 33-91-27) ел. адреса відділу (ck.szvk@tax.gov.ua).

За інформацією сектору комунікацій Головного управління ДПС у Черкаській області

Голів облдержадміністрацій оцінюватимуть за 24 показниками

Информация / Устименко Олег / Політика

У Кабінеті міністрів визначили 24 ключові показники ефективності, за якими щокварталу оцінюватимуть голів обласних держаних адміністрацій.

Про це розповів міністр Кабміну Дмитро Дубілет у Facebook.

"Ділюсь з вами KPI, які ми склали для оцінки голів обладміністрацій. З цих KPI ми будемо щокварталу складати рейтинг та прив’язувати до неї систему мотивації. Let’s start the race! (Давайте розпочнемо перегони, – англ.)".

За словами Дубілета, показники сформулювали таким чином, щоб усі регіони могли "змагатися" між собою.  Спочатку їх вийшло близько 100, але з такою кількістю було би неможливо працювати, тому зупинилися на 24.

Перелік критеріїв ефективності, за якими оцінюватимуть голів ОДА:

1. Кількість дітей віком від 3 до 5 років, охоплених дошкільною освітою

2. Кількість дітей з особливими освітніми потребами, охоплених інклюзивним навчанням

3. Розширення мережі опорних закладів загальної середньої освіти

4. Організація підвезення учнів до закладів загальної середньої освіти шкільним автобусом

5. Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яких влаштували до сімейних форм виховання

6. Кількість укладених декларацій з сімейним лікарем

7. Автономізація закладів охорони здоров’я вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та екстреної медичної допомоги

8. Забезпечення комп’ютеризації та реєстрації в електронній системі охорони здоров’я закладів охорони здоров’я

9. Рівень охоплення щепленнями

10. Протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення, на яких проведено капітальний ремонт, реконструкцію

11. Забезпечення прийняття в експлуатацію об’єктів незавершеного будівництва комунальної форми власності, проектний строк реалізації яких перевищено на три та більше років

12. Охоплення території області спроможними територіальними громадами, які мають високий та середній рівень спроможності

13. Сумарна потужність альтернативних джерел енергії (електричної та теплової)

14. Рівень інвентаризації земель регіону державної та комунальної власності

15. Виконання бюджетної програми "Державний фонд регіонального розвитку"

16. Рівень використання коштів дорожнього фонду, передбачених для будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах

17. Рівень надходжень податку на доходи фізичних осіб на одну особу наявного населення станом на 1 січня попереднього року

18. Рівень виконання доходів загального фонду зведеного бюджету області

19. Обсяг доходів зведеного бюджету області

20. Обсяг капітальних видатків зведеного бюджету області

21. Рівень надходження плати за землю (земельного податку та орендної плати)

22. Вартість закупівель в електронній системі закупівель

23. Відкриті торги, які належать до сфери їх управління

24.Прострочена кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати (з нарахуваннями) працівникам бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Дубілет відзначив, що перше підбиття підсумків буде за результатами першого кварталу.

В Україні запрацював онлайн-сервіс розмитнення авто

Информация / Устименко Олег

Сайт Державної митної служби відкрив розділ, через який можливо самостійно задекларувати ввезений автомобіль.

Ознайомитися з розділом можна ТУТ.

Через сайт громадяни України можуть подати попередню або основну електронну декларацію, а потім відслідковувати її статус.

Готову митну картку (або картку відмови) надсилатимуть в електронному вигляді.

Декларації обробляються працівниками митниці в порядку загальної черги. 

Якщо декларацію не встигнуть опрацювати протягом доби, то її можуть не прийняти через зміну курсу валют тощо. В такому випадку декларацію потрібно буде подати заново наступного дня.

У ДМС наголошують, що це не остаточна версія сервісу, і в майбутньому він буде виглядати по-іншому.

Жителів Черкащини закликають ставати патронатними вихователями

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Патронатні родини – одна з ефективних форм підтримки дітей, які потрапили в складні життєві обставини.

Про це говорили під час всеукраїнської селекторної наради в контексті реформування будинків дитини, повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Зауважимо, Міністерство охорони здоров’я розробляє наразі зміни до Типового положення про будинок дитини на перехідний період проведення їхньої реорганізації в центри реабілітації та паліативної допомоги. Провели засідання під головуванням керівництва Мінсоцполітики, Мінохорони здоров’я, Уповноваженого Президента України з прав дитини.

– Коли виникає потреба тимчасової соціальної реабілітації дитини, приміром, на час подолання нею або її родиною скрутних обставин, перебування у патронатній родині – один із кращих варіантів безпосередньо для дітей, -пояснює перший заступник голови ОДА В’ячеслав Швець. – Адже в сім’ї вони мають змогу почувати себе більш захищено, аніж в інших спеціалізованих закладах. Таких родин в області 16. Черкащина посідає друге місце серед тих, які мають найбільше створених патронатних родин. Зокрема. у містах:Черкаси, Сміла, Золотоноша, Умань, також у Золотоніському, Корсунь-Шевченківському, Христинівському районах, Білозірській, Кам’янській ОТГ. За період упровадження в області патронату послугами патронатних вихователів скористалося більше 80 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Зауважимо, термін перебування дитини під патронатом не може перевищувати  трьох місяців. З патронатної родини дитина може повернутися до своїх рідних або ж її влаштують в нову сім’ю, яка найкраще відповідає її індивідуальним потребам.

Нагадаємо,Уряд збільшив виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, з 2 до 2,5 та 3,5 (для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів на дитину. Такі ж виплати отримають і діти, влаштовані в патронатну родину.

Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У ході селекторної наради йшлося також про потребу створення служб у справах дітей в об’єднаних територіальних громадах, необхідність розроблення та запровадження тематичних програм розвитку патронатного виховання та ін.

Довідково:

Послуга патронату вперше в Україні запроваджена у 2008 році Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» для дітей, які тимчасово не можуть проживати  у власних родинах.

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками абозаконнимипредставникамискладнихжиттєвихобставин.

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.


Якщо ви бажаєте дізнатись про патронат більше або вирішили стати патронатним вихователем, звертайтесь до:

– Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 63-05-54, 63-54-97;

– Служби у справах дітей облдержадміністрації: 33-01-15, 54-05-55

Сьогодні синоптики прогнозують похолодання та пориви вітру

Информация / Устименко Олег

У неділю 23 лютого почався вплив на Черкащину атлантичного циклону з негодою та штормовими вітрами. За прогнозом - хмарно, невеликий дощ та пориви вітру. 

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру.

У понеділок опадів побільшає, вітер перейде на північно-західний напрямок і стане сильнішим, падіння атмосферного тиску зміниться ростом, дещо похолодає.

Уряд схвалив Порядок зарахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у 2020 році

Информация / Устименко Олег

12 лютого на засіданні Уряду прийнято постанову «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році» (проєкт).

Про це повідомляє Асоціація міст України.

Зазначеною постановою затверджено Порядок (завантажити проект) зарахування частини акцизного податку до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році, яким, зокрема, передбачається щоденний, у день надходження акцизного податку, розподіл частини акцизного податку (13,44 %) між бюджетами місцевого самоврядування.

Постановою також затверджено частки (завантажити проект) для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у першому півріччі 2020 року. Частки визначено, виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за друге півріччя 2019 року, з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією ДПС, відповідно до Порядку.

Постанова набуде чинності з дня її опублікування.

Зарахування до бюджетів органів місцевого самоврядування частини акцизного податку, що надійшов з 1 січня 2020 року, буде здійснено Державною казначейською службою у двотижневий строк з дня набрання чинності постанови.

АМУ сподівається, що до початку березня відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад.

Нагадаємо, в рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

В області хочуть запровадити систему «Безпечна Черкащина»

Информация / Устименко Олег

Систему відеонагляду «Безпечна Черкащина» хочуть запровадити в регіоні. Втілюватимуть цей безпековий проект у межах обласної комплексної програми, яку мають затвердити депутати обласної ради на найближчій сесії.

Пропозиції щодо максимального використання можливостей проекту задля безпеки та розвитку регіону очікують почути від правоохоронних органів, наголосив заступник очільника області Юрій Безщасний у ході наради, передає пресслужба Черкаської ОДА.

Проект обласної комплексної програми профілактики та протидії злочинності у Черкаській області на 2020-2024 роки «Безпечна Черкащина» підготували фахівці облдержадміністрації. Вона має на меті ефективно працювати у сфері протидії та профілактики правопорушень, що, у свою чергу, сприятиме покращенню соціально-економічних показників регіону.

– Аби ми могли втілити цей, безперечно, потрібний проект, зараз потребуємо максимального розуміння від депутатів обласної ради та їхньої підтримки, – зазначив Юрій Безщасний. – Адже, передовсім, йдеться про безпеку громадян, покращення ефективності роботи правоохоронних органів. Крім того, можливості «Безпечної Черкащини» можна використовувати і в сфері ЖКГ, інфраструктури, транспортування та ін. Налагодження ж механізму відеонагляду та обробки отриманої інформації сприятиме розвитку регіону, підвищенню його безпекового рейтингу, інвестиційної привабливості.

Апробувати проект хочуть спочатку в обласному центрі. Надалі поширять на всю область. Загалом систему «Безпечне місто» та «Безпечна область» почали упроваджувати в Україні з 2016 року. Першими її випробували на Київщині. Нині інтегрована система відеонагляду ефективно працює в Одеському, Дніпропетровському, Львівському, Кропивницькому, Хмельницькому регіонах та на Волині.

Цікаво знати: Вчені знайшли ліки від самотності

Информация / Устименко Олег

Американські вчені зі Школи медицини Прітцкера при Чиказькому університеті висловилися про можливість створення ліків від самотності.

Проект, організований дослідниками із США, ще не закінчений, він завершиться в червні. Але вчені змогли отримати проміжні результати, які, на їхню думку, вже сьогодні дозволяють зробити висновок про можливість того, що одного разу все ж буде створено ліки, що рятують від почуття самотності.

Вчені виявили речовину, яка благотворно впливає на зони мозку, відповідальні за емоції і очікування неприємних наслідків - аллопрегнанолон. Медики провели експеримент з групою дорослих добровольців, які щодня приймали прегненолон (прекурсор практично всіх стероїдних гормонів в людському організмі).

Зіставивши стан учасників випробування до початку прийому препарату та під час експерименту, дослідники прийшли до висновку, що певні дози прегненолону ведуть до ослаблення суб'єктивного відчуття самотності.

За даними психологів, почуття самотності періодично відчувають близько 75% жителів США. Це негативно відбивається на роботі імунітету і підвищує ризик розвитку захворювань серця, раку і нейродегенеративних хвороб.

Тим часом вчені стверджують, що і без ліків з самотністю можна успішно боротися - потрібно більше відвідувати культурні заходи і спілкуватися з близькими. Спілкування дарує відчуття затребуваності і допомагає боротися з депресією.

Створено перший електронний сервіс, який сплачує гроші за безпечне керування авто

Информация / Устименко Олег

За сприяння Міністерства інфраструктури в Україні створено перший електронний сервіс, який сплачує гроші за безпечне керування авто.

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій 13 лютого 2020 року, інформує Урядовий портал.

«За безпечне керування авто можна отримати кешбек. За сприяння Міністерства інфраструктури в Україні створено перший електронний сервіс, який сплачує гроші за безпечне керування авто. Стартап Штрафи UA розробив додаток, що повинен знизити кількість аварій на дорогах. Система дозволяє оцінити водіння конкретного водія і мотивувати не порушувати. За відповідальну поведінку на дорозі водій отримує нагороду – до 18% кешбека від суми страхування. Знижка формується неодноразово та постійно змінюється залежно від безпечності стилю водіння», – заявив Владислав Криклій.

За словами очільника Міністерства, сервіс «Безпечне водіння» запустився 10 січня і за місяць вже отримав понад 10 тис. користувачів. «Синергія держави, громадськості та бізнесу дають безпрецедентні для України смарт-рішення. Це саме той підхід, який потрібен для розвитку транспортної інфраструктури та вирішення застарілих проблем. Щиро вдячний засновнику стартапу Денису Дмитрову та всій команді Штрафи UA за ініціативність, рішучість і послідовність у реалізації сміливого та дуже потрібного проекту», – наголосив Міністр інфраструктури.

«Перший рейтинг свого керування користувач побачить після виконання 10 поїздок. Разом з рейтингом водію буде запропоновано суму кешбеку. Стартап також розробив віджет для міст. Він дозволяє водіям, які прямують в інше місто, враховувати всі чинники та бути більш уважними в новій місцевості. Зараз додаток працює для IOS платформи, також розробники планують запуск для Android. Найближчим часом у додатку планується розширення можливостей винагороди за відповідальне водіння. Наразі команда активно працює над формуванням спільноти безпечного водіння», – підкреслив Владислав Криклій.
В будущее В прошлое

Навигация