Войти
Закрыть

21 січня стартує Національна освітня платформа з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта»

Информация / Устименко Олег

Уряд запускає 21 січня 2020 року Національну програму цифрової грамотності.

Про це 24 грудня заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук спільно з Віце-прем’єр-міністром Михайлом Федоровим.

Команда Міністерства цифрової трансформації представила результати першого в історії України соціологічного дослідження цифрових навичок українців та концепцію проекту «Дія: Цифрова освіта».

«Сьогодні ми робимо ще один важливий крок — крок до подолання цифрової нерівності в Україні. Необхідні цифрові навички мають бути доступні всім. Для цього 21 січня стартує національна програма з цифрової грамотності», — заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зауважив: «Зараз у програмі Уряду зазначена амбітна мета — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Причому, 70% має бути віком від 30 до 60+ років. Мета абсолютно реалістична — у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти. Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей».

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан презентувала результати першого в Україні соціологічного дослідження: «53,5% українців знаходяться нижче позначки середній рівень у питаннях цифрової грамотності.

Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян. 34% українців у віці 18-70 років за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті, а серед молоді у віці 10-17 років — 49,5% українців ставали жертвами онлайн шахрайства. Найбільш незахищеними сегментами в інтернеті є молодь до 16 років, та люди старше 60 років».

Також Валерія Іонан розповіла про чотири портрети людей у контексті наявності та розвитку цифрових навичок.

Дослідження вже доступне за посиланням.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — це історична подія, яка стане початком цифрового прориву України.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях підкреслив: «Цифрові навички важливі українцям, аби користуватися онлайн-сервісами та впливати на владу». Саме завдяки швейцарсько-українській Програмі EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа, Міністерство цифрової трансформації провело дослідження та підготувало перші три освітні курси, що будуть запущені вже 21 січня 2020 року.

На Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності українці зможуть безкоштовно пройти три онлайн-курси: базовий курс із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей». Згодом на онлайн-платформі з’являться просунуті курси для різних спеціалізацій, курси для світчерів, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій.

Курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize.

Навчання на курсах буде в ексклюзивному форматі — освітній серіал. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків — освітні серії за участю експертів і селебріті.

Амбасадорами цифрової освіти стануть українські зірки: Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Марія Єфросініна.

Президент підписав закон щодо вдосконалення вищої освіти

Информация / Устименко Олег

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» № 392-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 18 грудня 2019 року.

Закон має на меті врегулювання процедури ліцензування освітньої діяльності, вступу на навчання для здобуття вищої освіти, реалізації міждисциплінарних освітніх програм.

Крім того, документ урегульовує питання, що стосуються забезпечення якості вищої освіти, форм здобуття освіти, вимог до керівників закладів вищої освіти, Національної рамки кваліфікацій тощо.

Закон створює умови для зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти, що сприятиме її зближенню із системами інших країн Болонського процесу, а також збільшенню прозорості, доброчесності, автономії, відповідальності  головних учасників освітнього процесу за результат.

Передбачено також створення передумов для більш рівного доступу до освіти та якісного вимірювання результатів навчання завдяки розширенню сфери використання зовнішнього незалежного оцінювання.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

В Україні спрощено реєстрацію сімейних фермерських господарств

Информация / Устименко Олег / Економіка

Громадянам, які виявили бажання стати легальними виробниками сільгосппродукції, забезпечено можливість відкриття родинного бізнесу шляхом створення фізичною особою – підприємцем сімейного фермерського господарства.

Воно створюється на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства і відображення про це відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Про це повідомила заступник міністра економіки Інна Мєтєлєва.

За її словами, державні реєстратори здійснюватимуть реєстрацію ФОП – голів сімейних фермерських господарств згідно з роз’ясненнями Міністерства юстиції України, надісланими листом від 25.11.2019 за підписом Першого заступника Міністра юстиції України Є.Горовця.

Реєстрація ФОП – голів сімейних фермерських господарств надасть можливість економічно активним селянам розвиватись як повноцінним сільськогосподарським товаровиробникам та скористатись податковими пільгами і державними програмами підтримки, передбаченими для сільськогосподарських товаровиробників і, зокрема, для сімейних фермерських господарств.

Проект ''Безпечне місто'' запустять на Черкащині

Информация / Устименко Олег

На Черкащині цього року заплановано запустити спільний проект з обласним та міськими бюджетами - систему ''Безпечне місто''.

Про це під час пресконференції розповів голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

"У нас будуть спільні проекти з містом Черкаси, зокрема це проект ''Безпечне місто'', який передбачає створення системної програми та встановлення відеокамер. Мережа спочатку буде створена у Черкасах, а потім розгалужена по всій області'', - розповів очільник області.

В Черкаській ОДА створюють управління боротьби з корупцією

Информация / Устименко Олег

У Черкаській облдержадміністрації проводять аудит функціональності підрозділів. Виявилося, що частина з них – мають “архаїчні функції”.

Про це заявив на пресконференції голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

– Деякі структури ми об’єднуємо, – зазначив Боднар. – Створюємо окреме управління внутрішнього аудиту і боротьби з корупцією. В нас був сектор, але запит на справедливість настільки великий, що визначили, що цьому напрямку треба приділити більше уваги.

Він також зазначив, що робота аудиторів полягатиме не в тому, щоб когось постійно перевіряти, а в донесенні чиновників розуміння, що “поблажок не буде”. Підпорядковуватиметься управління голові ОДА.

– Кожен, хто порушує закон, має розуміти, що ризик покарання значно виросте, – сказав очільник області. – Коли ми побачимо, що механізм закрутився так, як ми хочемо, можливо, ця проблема відійде на інший план. Але зараз шестерні механізма крутяться у різні сторони, а окремі пробуксовують. Нічого, скоро запрацюємо ефективніше.

Microsoft припинила підтримку операційної системи Windows 7

Информация / Устименко Олег

Компанія Windows з 14 січня 2020 року припиняє підтримку операційної системи Windows 7.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Починаючи з 14 січня 2020 року, коли настане кінець підтримки Windows 7, ваш комп’ютер продовжуватиме функціонувати, але корпорація Microsoft більше не надаватиме: технічну підтримку з будь-яких питань, оновлення програмного забезпечення, оновлення та виправлення системи безпеки", - йдеться у повідомленні.

У компанії попереджають, що якщо продовжити користуватися комп'ютером із Windows 7 без останніх оновлень програмного забезпечення та системи безпеки, збільшиться ризик зараження вірусами й зловмисними програмами.

Щоб убезпечитись, у Microsoft пропонують інсталювати Windows 10.

Також там повідомили, що Windows 8 буде підтримуватися до 10 січня 2023 року.

Знову з 18-ти: Президент підписав указ про призов в армію

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році.

Відповідний документ оприлюднили сьогодні, 16 січня, на сайті Глави держави. Згідно з ним, на строкову військову службу планують закликати, починаючи з 18 років.

Це при тому, що не так давно Міністр оборони Андрій Загороднюк заявив про бажання скасувати військовий призов.

"Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу", - йдеться в Указі.

Датами призову визначили період із квітня по червень 2020 року та жовтень – грудень 2020 року.

Стало відомо, як каратимуть цього року за куплені підсніжники та проліски

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Цього року працівники Держекоінспекції будуть ретельно виявляти адмінпорушників, які будуть нехтувати кодексом України про збирання та продаж дикорослих плодів, ягід та об’єктів, що занесені до Червоної книги України.

Про це у коментарі кореспонденту Zmi.ck.ua повідомив начальник управління державного екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков.

За його словами, за самовільне збирання дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, тощо на ділянках, де це заборонено або допускається тільки за лісовими квитками, передбачені штрафні санкції. За це порушники заплатять від 17 до 51 гривень – для громадян та від 51 до 119 гривень – для посадових осіб (ч. 1 ст. 70 КУпАП).

А також порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів рослинного світу передбачено штрафні санкції: від 510 до 1700 гривень (ч. 1 ст. 881 КУпАП).

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України: від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч. 2 ст. 881).

"У разі виявлення факту незаконного продажу чи придбання об’єктів рослинного світу Держекоінспекцією складається протокол, який потім направляється до суду для прийняття відповідного рішення", - пояснює Олександр Позняков.

Роз'яснення експертів: Які права у відвідувачів кафе та ресторанів

Информация / Устименко Олег / Суспільство

Чи знаєте ви, якими правилами регулюється діяльність закладів ресторанного господарства? Які права відвідувача кафе та ресторану захищає закон? Як діяти в разі їх порушення?

Фахівці управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області надають свої рекомендації.

Правові відносини

Насамперед слід знати, що діяльність підприємства громадського харчування регулюють Правила роботи закладів ресторанного господарства тощо. На захисті прав відвідувача стоїть Закон України «Про захист прав споживачів». Орієнтуючись в його основних тезах, ми ніколи не дозволимо недобросовісним підприємцям ошукати себе. Тому – читаймо закони!

Актуальне меню

Кожен клієнт закладу ресторанного господарства повинен мати можливість ознайомитись з меню. У ньому має бути вказано перелік страв, масу і ціну однієї порції. Це ж саме стосується і алкоголю — назва, який об’єм пляшки, вартість однієї порції за 50 мл і 100.

Інформація та ціни мають бути актуальними. Тобто заклад зобов’язаний забезпечити упродовж дня наявність усіх зазначених у меню страв, напоїв, десертів.

Не забувайте також, що права споживача передбачають отримання достовірної інформації та її виконання. Якщо в меню сказано, що салат важить 150 грамів, саме стільки салату має принести офіціант замовнику. Якщо у відвідувача виникли сумніви, він має право скористатися контрольними вагами, що знаходяться у закладі.

Гарантія виконання замовлення

Споживач повинен знати: коли він робить попереднє замовлення на обслуговування, заклад ресторанного господарства зобов’язується гарантувати виконання замовлення в обумовлені із замовником строки. Але якщо споживач відмовився від обслуговування в день проведення заходу, тоді він зобов’язаний викупити замовлену продукцію, яка не може бути продана іншим споживачам.

Свобода вибору

Споживач має право на вільний вибір товарів. Якщо ви приходите в заклад ресторанного господарства, а вам повідомляють, що ви маєте зробити мінімальне замовлення на певну суму, то це є порушення п. 3. 9 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, де вказано, що встановлювати мінімум вартості замовлення й пропонувати споживачу обов’язковий асортимент продукції забороняється. Тобто ніхто не має права обмежувати вас у виборі. Ви у праві просто випити кави і піти!

Разом з тим споживач не має права приносити до кафе чи ресторану продовольчу сировину, харчові продукти, у тому числі алкогольні та безалкогольні напої, а також залучати сторонніх осіб до приготування страв.

Додаткові послуги

Власники кафе чи ресторану мають право надавати додаткові послуги, але при цьому перелік і їх вартість обов’язково повинні бути вказані в прейскуранті на послуги.

Захист прав відвідувача кафе чи ресторану

Якщо споживач виявив недоліки у якості продукції, вага порції не відповідала заявленій у меню або споживача обрахували, суб’єкт господарювання зобов’язаний на вибір відвідувача:

- безкоштовно усунути виявлені недоліки;

- зменшити розмір оплати за продукцію;

- замінити на аналогічну продукцію належної якості;

- повністю відшкодувати витрати споживача, пов’язані з придбанням неякісної продукції.

Завжди пам’ятайте про чек або інший документ, який підтвердить факт придбання товару. Це ваш головний доказ, тому стежте за тим, щоб вам його обов’язково надали.

В разі виникнення конфлікту фахівці управління захисту споживачів рекомендують в першу чергу спробувати вирішити його безпосередньо з адміністрацією закладу шляхом перемовин. Можна написати заяву на ім'я керівництва кафе чи ресторану. Чітких вимог щодо оформлення заяви немає, але повині бути вказані реквізити щодо найменування та адреси закладу чи органу, куди споживач звертається, прізвище, ім’я, по батькові позивача, його адреса та контактні телефони. В заяві потрібно у довільній формі викласти суть та обставини, які сталися у закладі та додати підтверджувальні документи. Як правило, власники кафе і ресторанів дбають про свою репутацію, а отже, зацікавлені у вирішенні конфлікту.

Якщо адміністрація закладу безпідставно відмовить у задоволенні вимог споживача, у такому випадку він має право звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Керівників для двох департаментів шукають в Черкаській ОДА

Информация / Устименко Олег

У Черкаській обласній державній адміністрації оголосили конкурси на заміщення вакантних посад керівників департаменту регіонального розвитку та департаменту культури та взаємозв’язків із громадськістю.

Про це інформує голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Так, посада керівника департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА стала вакантною після того, як його багаторічний очільник Роман Карманнік став заступникомм голови адміністрації.

“Це надважливий напрямок, який охоплює економічний розвиток регіону, торгівлю, розвиток підприємництва, інвестиційну діяльність, міжнародні відносини, туризм та іміджеву діяльність”, – пише Боднар.

Також оголошено конкурс на посаду директора департаменту культури та взаємозв’язків із громадськістю.

“У соцмережах отримував багато питань саме щодо сфери культури. Очікую від нового очільника (очільниці) менеджерського хисту, системності, стратегічного бачення розвитку галузі, самодисципліни. Найголовніше – вміння комунікувати з креативними людьми зі сфери культури”, – додав Боднар.

Переглянути вимоги до кандидатів та детальну інформацію можна за посиланнями:
https://cutt.ly/MriVRXr
https://cutt.ly/triVRtk
В будущее В прошлое

Навигация