Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)

Теги:
Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)У другій половині XIX століття Мошни перейшли у власність багатого землевласника, члена Державної ради Миколи Балашова та його дружини Катерини (уродженої Шувалової), племінниці князя Михайла Воронцова, яка, власне, і успадкувала від свого дядька цей маєток.

Отримавши право власності, Катерина Балашова почала активно розвивати і забудовувати Мошни. Крім усього іншого, нею було прийнято рішення про відкриття в Мошнах земської лікарні. Проект комплексу лікарняних будівель Балашови замовили відомому київському архітекторові Владиславу Городецькому.

Земська лікарня в Мошнах будувалася в два етапи. Перші два корпуси - дерев'яні одноповерхові споруди, декоровані різьбленням - були відкриті в 1894 році. Там були обладнані палати на 10 місць, приймальне відділення, кабінет лікаря, операційна, кухня і аптека. До наших днів ці будови, на жаль, не збереглися. У радянські роки вони були знесені, і на їх місці збудовано двоповерховий больнчний корпус.

Другим етапом, в 1905 році, були погостріше ще два дерев'яних корпуси в тому ж стилі. Один з них - будинок лікаря - не тільки зберігся до наших днів у первісному вигляді, але і досі використовується за призначенням - там живуть кілька сімей з медперсоналу місцевої лікарні.
 
Джерело: http://www.videnovum.com/
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
8-06-2015, 09:25. Переглядів: (1956). Коментарів: (0)
 Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)Земська лікарня (Будинок лікаря) (1905 р)
 
 

Комментарі


Схожі новини